تولید محتوا

تولید محتوا یک سیستم است نه یک هدف. این سیستمی برای ایجاد اطلاعات برای یک مخاطب مشخص است. این شامل کار کردن با افرادی است که می خواهید با آنها صحبت کنید و می خواهید چه کاری انجام دهند. به این ترتیب، استراتژی محتوای شما باید همیشه سیستم تولید محتوای شما را هدایت کند.

اهداف مشترک برای یک سیستم تولید محتوا، ایجاد آگاهی، سرنخ و فروش است. نوع محتوایی که تولید می کنید باید یکی از آن اهداف را برآورده کند. این در مورد محتوای نوشتاری، ویدیو مثل لوگو موشن یا تصویر صادق است. این برای هر جایی که شخصی آن محتوا را مصرف می کند صادق است – آنلاین یا آفلاین.

نوع محتوایی که تولید می کنید نحوه تولید آن را تعیین می کند. شما می توانید محتوا را بر اساس قالب آن تعریف کنید – مانند یک وبلاگ، یک مقاله یا یک ویدیو. اما مفیدتر است که محتوا را با عملکردی که می خواهید مخاطبان پس از مصرف آن انجام دهند، تعریف کنید. اگر محتوا را با نتایج آن تعریف کنید، اندازه گیری آن و درک اینکه آیا برای شما کار می کند بسیار آسان تر می شود.

در این صفحه انواع مختلف محتوا را به شرح زیر توضیح خواهیم داد:

اهداف تولید محتوا؛
نقش های مورد نیاز برای تولید محتوا؛
فرمت های تولید محتوا؛
برنامه ها ؛
راه های حل مشکلاتی که هنگام تولید محتوا با آن مواجه می شوید.

سه نوع محتوا

سه نوع اصلی محتوا وجود دارد. محتوای سنگ بنا، محتوای مسیر دار  و محتوای در حال تکامل هستند.

محتوای سنگ بنا محتوایی است که سعی می کند یک موضوع واحد را به روشی قطعی پوشش دهد. هدف محتوای سنگ بنا اغلب رهبری فکری است. شما آن را تولید می کنید تا اقتدار خود را نزد مخاطبان خود تثبیت کنید.

محتوای درگاه ارتباطی محتوایی است که می‌توان مشتری را به جایی مثل اطلاعات تماس راهنمایی کرد . شما برای ایجاد ارتباط با مخاطب، محتوای درگاه ارتباطی تولید می کنید.

محتوای در حال تکامل جریانی از محتوای تولید شده منظم است. ممکن است به شکل مجموعه ای از پست های وبلاگ، یا گزارش های خبری منظم، یا قسمت های منظم یک برنامه باشد. شما برای ایجاد آگاهی از خود در بین مخاطبان مورد نظرتان، محتوای در حال تکامل تولید می کنید.

چه مقدار از هر نوع محتوا باید تولید کنید؟

مقدار واقعی محتوایی که برای تولید نیاز دارید از شرکتی به شرکت دیگر و صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است. یک پاسخ کوتاه به این است که بگوییم شما فقط باید حداقل مقدار محتوایی را که برای دستیابی به نتایج دلخواه خود نیاز دارید تولید کنید. اما این برای بسیاری از مردم راضی کننده نیست.

فکر کردن به اینکه برای هر نوع محتوا چه مقدار محتوا باید تولید کنید، ممکن است راحت تر باشد. محتوای سنگ بنا باید متفکرانه و معتبر باشد. بنابراین تولید آن زمان زیادی می برد. در نتیجه، شما سعی نمی کنید مقدار زیادی از آن را تولید کنید، زیرا باعث هدر رفتن زیادی از منابع می شود. بنا به ماهیت خود، محتوای سنگ بنا نیازمند بیشترین منابع از هر نوع محتوا است. این منابع ممکن است زمان یا دانش باشد – اما رهبری فکری به هر دوی آنها نیاز دارد.

برای دستیابی به اهداف، محتوای دروازه‌دار نباید به اندازه محتوای سنگ بنا قطعی باشد. البته می تواند باشد. اما از آنجا که هدف محتوای دروازه ای ایجاد یک ارتباط است. بنابراین قطعات بیشتری از محتوای کمتر قطعی می تواند این هدف را تامین کند.

محتوای در حال تکامل نیاز به تولید منظم دارد. هدف از تکامل محتوا ایجاد آگاهی است. شما این کار را با ایجاد و توزیع محتوای جدید به طور منظم انجام می دهید. اگر مخاطبان بالقوه شما بدانند که شما این کار را انجام می دهید، ممکن است کنجکاو شوند تا درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.