قیمت ساخت تابلو اصفهان

اگر شما کسب و کاری را انداخته باشید  ، قطعا برای سر درب فروشگاه و یا مغازه خود به تابلو برای معرفی آن نیاز دارید . زیرا اولین چیزی که بعد از راه اندازی کسب و کار به چشم می آید نحوه تبلیغات و چگونگی معرفی آن کسب و کار است .

قیمت ساخت تابلو اصفهان
قیمت ساخت تابلو اصفهان

تابلوسازی جزء روش تبلیغاتی است که توسط آن شما می توانید بیست و چهار ساعته نام برند خودتان را در مقابل دید عموم قرار دهید .

این کار سبب می شود که این نام برای کسانی که از مقابل مغازه شما عبور می کنند آنقدر تکرار شود که ناخواسته در ذهن بصری آنها نقش ببندد و در صورت نیاز آنها را به سوی کسب و کار شما هدایت کند . و دائمی بودن تبلیغات تابلوسازی بدون تمدید بازه زمانی جهت نمایش تبلیغات یکی دیگر از دلایل اهمیت آن است .

امروزه انواع متنوع و جدید تری از تابلو ها وارد بازار می شوند که شما می توانید با توجه به سلیقه خود آن ها را به کار گیرید .

برخی از انواع مختلف تابلو :

– تابلو کامپوزیت

یکی از انواع تابلو تبلیغاتی ، تابلو های کامپوزیت است که خوشبختانه محبوبیت تابلو های کامپوزیت آلومینیومی در چند سال گذشته متوقف نشده است . و همچنین بخاطر پایین بودن قیمت ، مقاومت در برابر شرایط جوی ، تنوع رنگ و سبک بودن از آن استفاده می شود .

تابلو کامپوزیت متشکل از آلومینیوم است که این ماده بعلت دارا بودن خصوصیاتی چون سبکی ، عایق بودن ، انعطاف پذیری ، مقاوم در برابر شرایط جوی و جلال خاص خود ، بسیار میان تابلو سازان محبوب است و تغریبا تمام نیاز های تابلو سازان را برطرف کرده است .

– تابلو حروف برجسته  سه بعدی

نمونه دیگر تابلو ها ، تابلو های حروف برجسته است . ابتدا حروف برجسته آن ها طراحی می شوند و سپس توسط دستگاه سی ان سی برش داده می شود . تابلو حروف برجسته سه بعدی با دیگر انواع حروف برجسته کاملا متمایز است و دارای بعد و زاویه می باشد و در شکل دهی ، زاویه دادن و ایجاد فرمت های خاص دست تابلوساز کاملا باز است .

– تابلو استیل

تابلوهای استیل نیز یکی از پرطرفدارترین تابلوهای تبلیغاتی است . به علت تنوع در رنگ و طرحی که دارد ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . حروف استیل را با دستگاه های لیزر برش می دهند و بر روی تابلو از آن ها استفاده می کنند .

تابلواستیل انواع مختلف دارند ازجمله :
  • تابلو استیل نور اندریک
  • تابلو استیل رینگی
  • تابلو استیل ترکیبی پلکسی گلاس وکیوم

– تابلو چلنیوم

یک دسته دیگر از تابلو ها ، تابلو های چلنیوم است . این گونه تابلو ها چند سالی بیش نیست که وارد صنعت تابلو سازی شده است اما با محبوبیت زیادی مواجه است .

تابلو چلنیوم در حقیقت به حروف و تابلوهایی اطلاق می گردد که لبه حروف آن از جنس چلنیوم باشد . لبه حروف یعنی جایی از حروف که باعث برجستگی آن ها می شود و اغلب دارای رنگ های طلایی و نقره ای هستند .

لبه چلنیوم مهم ترین قسمت تابلو می باشد که از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که به اختصار به آن چلنیوم گفته می شود . ساخت و تولید این تابلوها حتما باید براساس به روزترین متد و استانداردهای دنیا صورت گیرد .

یکی از دلایل محبوبیت این تابلو ها این است که جذابیت و جلوه منحصر به فردی دارند . ویژگی این تابلو ها این است که در روز با کمک نور آفتاب ، نور خیره کننده ای به حروف می دهد و در شب هم با استفاده از نور های اس ام دی ، جلوه ی زیبایی پیدا می کند .

لایه بالایی تابلوهای چلنیوم و قسمتی که نور را عبور می دهد بخش بسیار مهمی به شمار می اید که بایستی حتما به دست متخصصین با سابقه این امر صورت گیرد به این خاطر که طراحی ساخت آن به شدت حساس بوده و به دقت بالایی نیاز دارد .

– تابلو های فلکسی :

معنی واژه فلکسی ” انعطاف پذیر ” است . تابلوهایی که با این ماده ساخته می شوند به شدت انعطاف پذیر هستند و می توان انواع تابلو ها را با آن تولید کرد . جنس تابلو فلکسی کمی شبیه به بنر می باشد  با این تفاوت که فلکسی نور را از خود عبور می دهد .

ساخت این تابلو ها هم به این گونه است که  پس از اینکه طرح اولیه توسط گرافیست ها در نرم افزارهای مخصوص صورت گرفت نوبت به چاپ طرح بر روی ورق های پلکسی می رسد .

قیمت ساخت تابلو ها به چه صورت است ؟ و عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو ها چیست ؟

متراژ تابلو : بسته به اندازه ای که تابلوی خود را سفارش می دهید قیمت آن فرق می کند .

– نوع تابلو و کیفیت آن

– شدت نور ماژول ها : در صورتی که شدت نور ماژول های به کار گرفته شده در تابلو ها زیاد باشد قیمت آن بیشتر است . البته این شدت نور بیشتر بستگی به محیط شما دارد زیرا در برخی مکان ها احتیاجی به استفاده از ماژول های بسیار قوی نیست .

– کیفیت قطعات به کارگیری در ساخت تابلو

بهترین رنگ برای تابلو مغازه کدام است ؟

همانطور که می دانید رنگ ها نقش اساسی در پیام رسانی و تبلیغات دارند و می توانند بسیار تاثیر گذار باشند . رنگ ها می توانند حس های متفاوتی را به مخاطب انتقال دهد بنابر این باید بهترین رنگ را برای تابلو ها انتخاب کنید تا بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد .  اینکه چه رنگی برای تابلو انتخاب می‌کنید ، میزان تأثیرگذاری آن در جلب توجه مشتری را تعیین می کند .

بهترین رنگ ها برای تابلو های تبلیغاتی رنگ های روشن هستند . برای مثال قرمز رایج است زیرا با جسارتی که دارد جلب توجه می کند و تاثیر زیادی دارد.

زمانی که برای کسب و کار رنگی را انتخاب می کند ، معمولاً برای یک هدف خاص است . هنگام انتخاب رنگ ها ، مراقب باشید که رنگ ها چه چیزی را نشان می دهند و بیان می کنند .

قیمت ساخت تابلو اصفهان
قیمت ساخت تابلو اصفهان

برخی مفهوم رنگ ها را با هم برسی می کنیم :

  • رنگ های  روشن مانند صورتی : عشق ، اشتیاق ، حساسیت و دوستی را می رساند .
  • قرمز تیره : رهبری ، شجاعت ، خشم ، قدرت ، هیجان و انرژی را منتقل می کند .
  • آبی : نماد  اقتدار، صلح ، امنیت و اعتماد است .
  • زرد : نماد خوش بینی و سرگرمی است .
  • سبز : نماد طبیعت و سلامتی است .
  • نارنجی : رنگ تشویق و انگیزه است . موفقیت ، خلاقیت وجوانی را می رساند.
  • سفید : رنگ پاکی است .  تمیزی ، سادگی و معصومیت را می رساند .
 توجه به رنگ طلایی :

رنگ طلایی از نظر روانشناسی به مخاطبین و مشتریان حس ثروت ، قدرت ،  توانایی و … را منتقل می‌کند و قابلیت استفاده در بسیاری از کسب و کارها را دارد .

اکنون که درک بهتری از چگونگی مفهوم رنگ ها پیدا کردید ، می توانید متوجه شوید که چرا در هنگام انتخاب تابلو ، انتخاب رنگ آن مهم است .

نکته دیگری که  باید در نظر گرفت متن آن است . باید توجه داشته باشید ترکیب رنگی که انتخاب می کنید باعث نا خوانا شدن متن تابلو نشود و خواندن کلمات را آسان کند . زیرا بساری تابلو شما را از دور می بینند و یا برخی افراد هنگامی که رانندگی می کنند تابلو را نگاه می کنند .

تضاد یا کنتراست رنگی در طراحی تابلو

این روش در طراحی تابلو هایی رایج است که در طراحی آن از دو رنگ استفاده  شده باشد . مثلا در تابلو هایی با زمینه تیره ، حروف با رنگ سفید ، یا برای پس ‌زمینه زرد ، حروف تیره مانند سیاه ، آبی تیره و حتی بنفش تضاد خوبی دارد .

توجه به سن و جنسیت مخاطبین تابلو

یکی دیگر از نکات مورد توجه در انتخاب رنگ تابلو مسئله سن و جنسیت است .

برای مثال : در تابلوی اسباب بازی فروشی که مخاطبین اصلی آن  کودکان هستند باید از رنگهای شاد استفاده شود و یا اگر مشتریان مغازه ای سالمندان جامعه هستند ، از رنگی استفاده شود که سازگاری با آنها داشته باشد و موجب آزار چشم آنها نشود .

مشاوره با رسانه هنر برتر