چگونه یک طراح لوگو حرفه ای شویم؟

چگونه یک طراح لوگو حرفه ای شویم؟

طراحی لوگو یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین بخش های صنعت طراحی گرافیک است.

چگونه یک طراح لوگو حرفه ای شویم؟
چگونه یک طراح لوگو حرفه ای شویم؟

چگونه یک طراح لوگو حرفه ای شویم؟

1. اصول طراحی لوگو را بیاموزید :

طراحان لوگو باید طراحی خلاقانه داشته باشند . آنها همچنین به درک محکمی از تصویر یا برندی که لوگو باید منتقل کند ، در کنار درک چگونگی برخی از نمادین ‌ترین و محبوب ‌ترین لوگوهایی که تاکنون ایجاد شده است ، نیاز دارند .

طراحی لوگو می تواند بسیار رقابتی باشد و نیاز به تفکر اصیل و خلاقانه و همچنین اعتماد به توانایی های خود دارد . این به معنای داشتن اشتیاق واقعی و همچنین توانایی یادگیری در طول حرفه است .

بهترین لوگوها تأثیر فوری و درونی بر هر کسی که آن را می بیند ایجاد می کند و طراحان لوگو مسئولیت ایجاد دقیقاً همان پاسخ را دارند . از نظر فنی تر، یک طراح لوگو باید هم با طراحی گرافیکی و هم با نرم افزار مورد استفاده برای ایجاد آن آشنا و راحت باشد.

به طور معمول ، این به معنای دانش کاری قوی از  Adobe Illustrator و Photoshop  ،  Coral Draw،  Jeta Logo Designer ، Apple Motion  و دیگر نرم‌افزارهای گرافیکی / آرم است. همراه با این دانش فنی، توجه دقیق به جزئیات نیز نیاز است .

یک طراح لوگو باید به سلیقه مشتری نیز توجه داشته باشد زیرا برخی موارد مشتریان طراح لوگو اغلب نمی دانند دقیقا به دنبال چه هستند ، این وظیفه طراح است که دیدگاه خود را برای مشتری توضیح دهد و به طرحی که مد نظر مشتری است برسد .

2. روش ها، نظریه و تکنیک را بیاموزید :

طراحی لوگو زمینه ای چالش برانگیز است و برخی به طور طبیعی بیشتر از دیگران به آن تمایل دارند . اشتیاق برای این رشته شغلی ضروری است .

دانش و مهارت قوی با نرم افزارهای طراحی گرافیک ، مانند  Adobe Illustrator   ، کاملا ضروری است . مهارت‌ دیگری که بسیار مفید خواهد بود عبارت است از : درک  قدردانی از تایپوگرافی .

3. یک نمونه کار قوی بسازید :

پس از کسب مدرک ، ایجاد یک نمونه کار قوی تنها مهم ترین راه برای ایجاد حرفه ای به عنوان یک طراح لوگو است . یک  نمونه کار قوی  ثابت می کند که شما قادر به انجام کارها هستید و در واقع این کار را برای مشتریان انجام داده اید .

آیا کسب و کار طراحی لوگو سودآور است ؟

طراحی لوگو مانند هر کسب و کار دیگری ، این یکی نیز دارای نکات ظریفی است که باید روی آنها تمرکز کنید تا کسب و کار خود را به یک کسب و کار سودآور تبدیل کنید .

انواع لوگو :

  • نشانه‌ها / لوگو تایپ‌ ها
  • لوگوهای حروف / مونوگرام
  • نمادهای لوگو / علائم مارک / علائم تصویری
  • علائم لوگوی انتزاعی
  • نشان ها
  • علائم ترکیبی
یک لوگو باید چگونه باشد ؟

یک لوگوی خوب متمایز، مناسب ، کاربردی ، گرافیکی و به شکل ساده است و پیام مورد نظر مالک را منتقل می کند . یک مفهوم یا “معنا” معمولاً در پشت یک لوگوی مؤثر قرار دارد و پیام مورد نظر را منتقل می کند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
مهمترین تاثیر طراحی لوگو بر صادرات محصولات
نوشتهٔ بعدی
اهمیت طراحی بسته بندی در صادرات محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.