تاثیر گذاری تبلیغات محیطی

تاثیر تبلیغات بر مخاطب

تبلیغات محیطی یا همان تبلیغات شهری یکی از اثر گذارترین روش ها برای تجارت های محلی به شمار می رود. تبلیغات محیطی شامل نصب بنر ، بیلبورد های تبلیغاتی و یا حتی تراکت های دیواری یا هر روش دیگری برای جلب توجه عابران در کوچه و خیابان می شود.این گونه تبلیغات بیشتر در مکان های پرتردد که انسان های زیادی به صورت مداوم با آن ها سر وکار دارند دارای اثر بخشی فوق العاده است.

به عنوان نمونه تبلیغات در نقاط اصلی شهر از مکان هایی است که روزانه میلیون ها چشم به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه آن را دنبال می کنند و این ذوق یک طراح حرفه ای است که نگاه ها را با خلاقیت خود شکار می کند.

این روش تبلیغی تا حالا بسیار کارساز بوده است زیرا به کمک آن توان راه ورود برندها و نام های تجاری را به مکان هایی که قبلا رسانه های سنتی از دستیابی به آنها محروم بوده اند نظیر خیابان ها ، محل کار افراد، مدارس باز کرد.

هزینه تبلیغات محیطی در مواردی بسیار سنگین بوده و تجارت های محلی و کوچک توان انجام آن را ندارند ولی می توان با استفاده از خلاقیت ، هزینه تبلیغات محیطی را تا حد زیادی کاهش داده و اثرگذاری آن را افزایش داد.

تبلیغات تلاشی است برای ایجاد یک ارتباط دو سویه غیر مستقیم با مخاطبان به عبارتی دیگر تبلیغات به معنای رساندن پیام به دیگران از طریق برقراری ارتباط به منظور ایجاد و تغییر نگرش و دگرگونی در رفتار و دانش مخاطبان است.

images (1)

تاثیرات تبلیغات بر مخاطبان را می توان به این شرح بیان کرد:

 • ایجاد آگاهی : تبلیغات می‌تواند موجب شناخت و آگاهی نسبت به محصول و خدمات شود.به طور کلی مردم به سرو کار داشتن با مواردی که تاکنون نشنیده اند یا ندیده اند تمایلی نشان نمی‌دهند.
 • ایجاد نگرش مثبت : تبلیغات میتواند موجب ایجاد نگرش مثبت و مطلوب نسبت به کالا یا خدمتی شود.
  ایجاد هویت برای نام تجاری و ایجاد یک تصویر ذهنی برای کالا و خدمات.
 • جایگاه سازی محصول در بازار: در جایی که بازار بخش بندی شده است تبلیغات می تواند به جایگاه سازی محصول در بخش خاصی از بازار کمک کند.
 • حفظ روابط : تبلیغات نیرویی است که در طول زمان موجب ایجاد و تقویت رابطه بین مشتری و عرضه کننده محصول می‌شود.
 • اقناع : تبلیغات میتواند مشتریان را به استفاده از یک کالا یا خدمتی خاص قانع کند.
 • مقابله با فعالیت رقبا : یکی از ویژگی‌های عصر حاضر توسعه مفاهیم بازار و نام تجاری است و همزمان با گسترش این بازار،رقابت بیشتر و بیشتر میشود. تبلیغات می تواند به حفظ جایگاه شرکت ارایه کننده محصول و یا ارتقای آن در میان مشتریان کمک کند.
  از این رو بسیاری از سازمان‌ها سعی دارند تا با انجام تبلیغات از طریق رسانه‌های مختلف از جمله رادیو، تلویزیون، مطبوعات، تلفن همراه و… علاوه بر معرفی خدمات و محصولات خود به مشتریان به حفظ و تحکیم این جایگاه در جامعه بپردازند.

201599104126413a

شرایط تأثیر تبلیغات

هر تبلیغی برای تأثیر گذاری بر مخاطب، شرایط ویژه و خاصی را می‌طلبد که عبارتند از:

 •  اعتقاد به موضوع تبلیغ و مشخص بودن انگیزه و هدف آن: اگر شخص حقیقی یا حقوقی به موضوع تبلیغ اعتقاد نداشته باشد، در عرضه آن، ابتکار عمل ندارد و در راه آن تلاش نمی‌کند و اگر فعالیتی هم انجام دهد از روی ترس و انجام وظیفه یا تکلیف و در نهایت اجبار است، در حالیکه اگر به آن معتقد باشد، با اشتیاق و علاقه، برنامه ریزی و فعالیت می‌کند.
 •  هماهنگی رفتار مبلغ با هدف تبلیغ : تبلیغ کننده برای تأثیرگذاری تبلیغات خود در بین مردم، باید خود عامل به گفته‌ها ویا آنچه معرفی می‌کند باشد. اگر قرار است که مصرف کالایی خاص در داخل کشور تبلیغ شود قبلا”مبلغ و مسئول امور تبلیغی باید از همان کالا بهره جوید تا تأثیر تبلیغ بیشتر شود.
 •  فداکاری و دفاع از تبلیغ : افرادی که به رأس هر جامعه نزدیکتر هستند، باید فداکاری بیشتری برای اثبات حقانیت موضوع تبلیغ و باورپذیری آن در نزد مردم از خود نشان بدهند.
 • تعیین زمان مناسب و تمدید اجرای طرح تبلیغاتی : زمانبندی مناسب در اجرای تبلیغات محیطی می تواند باعث ایجاد تفاوت بین یک نتیجه موثر و یک نتیجه محدود شود. تمدید مدت زمان اجرای یک طرح تبلیغاتی می تواند بر هزینه رسانه ها، نحوه تاثیرگذاری رسانه ها و الگوهای خرید مصرف کنندگان و در نتیجه فروش هرچه بهتر محصولات تاثیر بگذارد.

نمونه طراحی لوگو

نمونه طراحی ست اداری

درخواست ثبت برند

کانال تلگرام ما

telegram_logo-svg

Rate this post
آژانس تبلیغاتی, آگهی نامه, اجاره بیلبورد تبلیغاتی اصفهان, ایجاد آگهی, بیلبورد تبلیغاتی, تاثیر تبلیغات, تبلیغات شهری, تبلیغات محیطی, رسانه هنر برتر, ساینا, مشاوره تبلیغات
نوشتهٔ پیشین
اصول طراحی کاتالوگ
نوشتهٔ بعدی
ضرورت تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.