خلق یک تبلیغ

خلق تبلیغ با مشتری و مصرف کنندگان بالقوه گره خورده، اینکار ممکن است دشوار به نظر برسد اما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید، در واقع یک تبلیغ خلاصه ی فعالیتی هوشمندانه، نوآورانه و متمایز و خلاقانه از نام و کسب و کار شما است و امروزه تبلیغات یکی از ضروریات بازار اقتصادی به شمار می رود. برای طراحی، نوشتن یک تبلیغ بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:advertisingدرک مخاطب

شناسایی جامعه هدف. کسب و کار شما، طیف وسیعی از مصرف کنندگان را شامل می شود اما برای اهداف تبلیغاتی نیاز به شناخت مجموعه ای خاصی از مخاطبین دارید به عنوان مثال سن و جنسیت و …. پس به دنبال مشتریان خاصی باشید که کاملا به آن محصول و یا پروژه شما احتیاج دارند.

مشتریان خود را مشخص کنید. بگویید چه خصوصیتی باید داشته باشند و از نظر شما مشتری ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟ جنسیت آنها چیست؟ درآمد آنها چقدر است؟ در کدام مناطق جغرافییایی زندگی می کنند؟ هرچقدر شما بهتر آنها را توصیف کنید تبلیغ شما هدفمندتر خواهد بود.

رابطه کاربری و نتیجه ای که کسب و کارتان به مشتری می دهد توضیح دهید. در نظر بگیرید که مشتری چه سودی از محصول و یا خدمت شما می برد؟ چه مواقعی می تواند از خدمت و محصول شما استفاده کند؟ آیا به راحتی می تواند از مزایای محصول و یا خدمت مطلع شوند و یا اینکه نیاز به آموزش دارند.

شناسایی رقبا. اگر محصول و خدمات شما را افراد و مجموعه های دیگری هم ارائه می دهند باید کاملا آنها و نحوه ی عملکردشان را شناسایی کنید و  از همان ضعفشان به عنوان نقطه قوت خود استفاده کنید.

بازار فعلی خود را توصیف کنید. آیا در حال حاضر از محصول و یا خدمت شما استفاده می شود؟ آیا مشتریانتان به شما اعتماد دارند؟ باید از چشم اندازی رقابتی و مشتریانی که درحال حاضر حضور دارند استفاده کنید، چرا که هر رویکرد و هر مشتری چالش های خاص خود را دارد.

استراتژی برای خود بسازید.بعد از شناسایی بازار هدف و جمع آوری اطلاعات در مورد آنها، اکنون نوبت به این است که استراتژی را برای ارائه تبلیغات خود داشته باشید اما با تمرکز بر خواسته ها، نقاط قوت، اقداماتی که در آینده می خواهید انجام دهید و ….

 

متن تبلیغ

یک شعار و یا جملات جذاب و مبهم. به طور متوسط نوشتن در مورد محصول و یا خدمت بیش از 6 و یا 7 کلمه بیشتر نیست. باید متنی نوشته شود که توجه مشتری را جلب و او را متقاعد به تفاوت در کسب و کار شما از دیگران کند.

به یادمانی. پیام شما باید در ذهن مشتری باقی بماند تا زمانی که احساس نیاز به آن خدمت و یا محصول را داشت سریعا تبلیغ شما و یا یک عبارت از شما در ذهنش تداعی شود. در هنگام نگارش متن باید به این نکته توجه کرد که مصرف کننده چه احساسی دارد و نه اینکه چه فکری دارد زیرا با احساسات خود خرید می کند.

استفاده از یک روش متقاعد کننده. منظور از متقاعد کردن بیان نکات منطقی نیست بلکه این است که مشتری و یا مصرف کننده از محصول و یا خدمت شما نسبت به دیگران احساس بهتری داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از تکرار هر فردی پیش از خرید باید چندین بار در مورد آن محصول یا خدمت شنیده و یا آنرا دیده باشد پس از تکنیک تکرار اما خلاقانه و واضح در تبلیغ استفاده کنید.

مشتری خود را بشناسید و هوشمندانه ترین تبلیغ را برای مخاطبتان به کار برید. در زمان نوشتن یک متن باید گروه سنی که برایشان می نویسید و نوع نگاه او را درنظر بگیرید.

راهی برای اتصال با مشتریان پیدا کنید. بدین معنی است که راه جذب مشتری چیست؟ از خودتان بپرسید آیا محصول و یا خدمت شما آرزوی مخاطبین است؟ آیا چیزی را که به آنها می فروشید موجب ارتقاء اجتماعی و اقتصادی آنها می شود. آیا نیاز ناخوشایندی را از بین می برد و آرامش و آسایش خاطر را جایگزین می کند.

اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان عنوان شده است. اطلاعات تماس و نحوی برقراری ارتباط با خود را بیان کنید و اگر تبلیغات یک رویداد را انجام می دهید، مکان، تاریخ، زمان و قیمت بلیط را عنوان کنید.

زمان و مکان تبلیغ را در نظر بگیرید. برای تبلیغات یک رویداد،  حداکثر 6 تا 8 هفته قبل از آن شروع کنید و برای محصول و خدمات به این موضوع فکر کنید که چه موقع مردم بیشتر از محصول شما استفاده  می کنند و در فضایی که این افراد حضور دارند تبلیغ کنید.

 

طراحی تبلیغ

یک تصویر به یادماندنی انتخاب کنید، ساده اما غیر منتظره . تصویر باید فورا قابل تشخیص باشد. خود را از رقیب اصلی متمایز کنید از تبلیغ خود برای برجسته کردن ویژگیهایتان در برابر رقبا استفاده کنید.وجود لوگو. متن می تواند هزاران کلمه را بگوید اما یک لوگو در متن، امضای کسب و کار شما را هم دارا است. اگر از تبلیغ تلویزیونی و یا چاپی و…. استفاده می کنید بهتر است لوگویی از شما در ذهن تماشاگر باقی بماند.

استفاده از نرم افزار. نرم افزاری مناسب برای طراحی استفاده کنید، بهتر است مراحل طراحی را به طراحان بسپارید.

 

تست تبلیغ

بعد از انجام تمام مراحل فوق بهتر است از چند نفر از مشتریانتان و دوستان و ….. در مورد تبلیغ خود بپرسید و در صورت نیاز تغییرات انجام دهید.

یک شرکت تبلیغاتی می تواند تمام مراحل فوق را با کمک خودتان به نحو احسن انجام دهد. 

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
وبسایت سنگ بنای کسب و کار
نوشتهٔ بعدی
مکان بیلبورد، افزایش فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.