مجوز ثبت لوگو و ثبت برند

ثبت لوگو و ثبت برند

 • اولین قدم برای شروع فعالیت تجاری انتخاب و ثبت نام برند و لوگو است . برند ، علامتی اختصاری است که هر شرکت برای معرفی محصول و خدمات خود از آن  استفاده می کند در حقیقت یک شرکت یا یک محصول را می توان با نام برند و علامت تجاری مربوط به آن شناخت.

به عبارتی سـاده تر ، می توان گفت با ثبت علامت تجاری است که یک شرکت به مشتریان خود معرفی می گردد.

هر کسب و کاری بعد از تولید محصول نیاز به انتخاب یک اسم و سپس لوگو مرتبط و منحصر به فردی دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می کند به گونه ای که مشتری با دیدن نام برند و لوگو اشتیاقی به خریدن دوباره آن محصول داشته باشد .

در واقع ثبت برند اعتبار و ارزش اجتماعی خاصی به محصول می دهد به گونه ای که با دیدن محصول در هر فروشگاهی به راحتی شناخته شده و جلب توجه می کند .

در هر کشوری برای ثبت برند قوانین متفاوتی وجود دارد که وجه مشترک همه کشورها کپی نبودن نام و لوگو یا شباهت  آن به برند دیگر است .

پس اگر نامی که انتخاب کرده اید ، قبلا توسط برند دیگری  ثبت شده باشد، به این معناست که شما نمیتوانید آن را ثبت کنید .

برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه بهتر ثبت برندتان را به شرکت معتبر رسانه هنر برتر بسپارید .

 • دومین قدم درفعالیت تجاری پس ازطراحی لوگو وانتخاب برند سازمان ثبت لوگو وبرند در اداره ثبت اسناد کل کشور (مالکیت معنوی)میباشد. پس از ثبت برند ولوگو ودریافت پروانه ثبت به سازمان این اطمینان را میدهد که هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نمی تواند برند و لوگو را ثبت یا کپی نماید.

پروانه ثبت، مالکیت قانونی شخص حقوقی یا حقیقی بر برند ولوگو میباشد.که می تواند در هر دادگاه صالحه ای در صورت کپی غیر قانونی برند شرکت ارائه و اعاده حیثیت نماید.


مدارک مورد نیاز برای ثبت برند :

 1. کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مالک برند  یا مالک شرکت
 2. مدارک ثبتی شرکت در صورتی که مالک برند شرکت باشد
 3. تصویر لوگو
 4. مجوز فعالیت مانند جواز کسب

*کارت بازرگانی برای برندهای لاتین

مراحل ثبت برند

 1. انتخاب نام برند و علامت تجاری
 2. استعلام از قابلیت ثبت برند که تکراری نباشد یا مشابهت نداشته باشد .
 3. تکمیل مدارک لازم
 4. ثبت اظهارنامه علامت تجاری

نمونه مجوز های ثبت لوگو و ثبت برند توسط رسانه هنر برتر

در کمترین زمان با بهترین قیمت

طریقه ثبت برند تجاری مشهور:

در ثبت برند تجاری، شما یک سری از مراحل را به صورت اصولی، حرفه ای و درست انجام دهید که هر یک از این مراحل از اهمیت خاصی برخوردار هستند. ثبت حرفه ای و صحیح برند به شما کمک می کند تا تعداد زیادی از افراد، تمایل به همکاری با شما داشته باشند و در نتیجه پیشرفت چشمگیری خواهید داشت. شاید در نگاه اول، ثبت برند تجاری آسان باشد؛ ولی در این زمینه شما با چالش ها و پیچیدگی های منحصر به فردی روبرو هستید و ما در این مقاله قصد داریم که همه مراحل مورد نیاز برای ثبت برند را به شکل کاملا ساده و قابل فهم به شما آموزش دهیم.

شما برای ثبت برند تجاری مشهور خود می توانید با انجام چند مرحله ساده، به هدف خود برسید. در ادامه این مراحل را به شما توضیح خواهیم داد.

مراحل ثبت برند:

توجه داشته باشید که تمام مراحل زیر، باید به بهترین و حرفه ای ترین شکل ممکن انجام شوند تا بتوانید برند خود را گسترش داده و نتیجه فوق العاده ای کسب کنید.

 • مراجعه به یک مشاوره با تجربه و حرفه ای در زمینه ثبت برند:

اولین قدم در زمینه ثبت برند تجاری که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار می باشد، داشتن یک مشاوره حرفه ای و متخصص می باشد. یک کارشناس حرفه ای و با تجربه به صورت کامل، شما را با نکات مختلفی چون: مراحل ثبت برند، مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند مورد نظر شما، مدارکی که برای ثبت برند به آن نیاز دارید، در انتخاب اسم یا لوگوی برند، هزینه های ثبت علامت تجاری و برند، آشنا می کند.

 • قبل از ثبت برند، باید استعلام آن را بگیرید:

توجه داشته باشید که در صورت تشابه برند مورد درخواست شما با سایر برندهای موجود در آن زمینه، درخواست شما برای ثبت برند تجاری رد می شود. پس برای این که مطمئن شوید برند مورد درخواست شما، با سایر برندهای موجود در زمینه ای که قصد ثبت آن را ندارید، تشابه ندارد و مثل آن ها نیست، به گرفتن استعلام نیاز دارید. پس از جدی نگرفتن این مرحله حتما خودداری نمایید.

 

 • در این مرحله باید تمامی مدارک مورد نیاز را که کارشناس به شما می گوید، تهیه کنید. مجوز فعالیت، کپی کارت ملی و شناسنامه از جمله مدارک مهم و مورد نیاز برای ثبت برند تجاری می باشند.
 • در قدم چهارم باید ابتدا در سامانه مرکز مالکیت ثبتنام کرده و سپس از دفترخانه اسناد رسمی، گواهی امضا بگیرید.
 • ثبت و تنظیم اظهارنامه برند، به شکل صحیح:

در مرحله پنجم، باید پس از ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی، اظهارنامه برند خود را به شکل صحیح ثبت و تنظیم نمایید. به عبارتی دیگر باید اظهارنامه ثبت علامت تجاری خود را کامل کنید و مدارک تهیه شده برای ثبت برند تجاری خود را در سامانه آپلود کنید.

 • در این مرحله اظهارنامه شما به وسیله کارشناسان اداره علامت مورد بررسی قرار می گیرد؛ در صورتی که اظهارنامه برند شما مورد تایید قرار گیرد، پیامکی برای شما ارسال می شود. توجه داشته باشید که پس از تایید اظهارنامه برند تجاری، شما موظف هستید که هزینه دو نوبت از روزنامه رسمی را به موقع پرداخت نمایید.
 • در مرحله آخر نیز با مراجعه به اداره علامت می توانید، سند 10 ساله برند تجاری خود را دریافت نمایید.