اصول جذابیت طراحی لوگو ورزشی

طراحی لوگو ورزشی

همانطور که می دانید اولین چیزی که مخاطب از شما در می یابد لوگوی شماست .
ایجاد طراحی لوگوی ورزشی به کمی خلاقیت نیاز دارد . گاهی اوقات فکر کردن به تمام نکاتی که در طراحی لوگو وجود دارد می تواند دلهره آور باشد .
همچنین لوگوی شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا در مقیاس های کوچک و بزرگ چاپ می شود .

طراحی لوگو ورزشی
طراحی لوگو ورزشی

طراحی لوگوی ورزشی سبب می شود که شما حرفه ای به نظر برسید:

لوگوی ورزشی در صورتی که خوب طراحی شود تعهد و جدیت را نشان می دهد. حرفه ای بودن لوگو اعتماد به نفس و عزت نفس بازیکنان، اعضای لیگ و طرفداران را افزایش می دهد.

نکات کلی برای ایجاد یک لوگوی ورزشی :

• به تغییرات فکر کنید …
• روی منحصر به فرد بودن تمرکز کنید …
• نمایش حرکت. ..
• توجه به فرم و رنگ

روی ورزش تمرکز کنید :

برای مثال اگر قصد دارید یک آرم بیس بال، آرم فوتبالو یا از این قبیل ایجاد کنید ، مطمئن شوید که از توپ هایی استفاده می کنید که نشان دهنده ورزش شما هستند. روی استفاده از رنگ های مرتبط با ورزش نیز تمرکز کنید . اگر در حال ایجاد لوگوی تیم فوتبال هستید ، از سبز و قهوه ای برای تقلید از چمن و رنگ فوتبال استفاده کنید.
اگر قصد دارید یک لوگوی تیم بیس بال ایجاد کنید، از رنگ های قرمز، قهوه ای و سفید استفاده کنید. استفاده مناسب از رنگ باعث می شود مشتریان وهواداران شما دقیقاً بدانند که لوگوی شما چه ورزشی را نشان می دهد.

بر حرکت تاکید کنید :

استفاده از خطوط، رنگ ها و تصاویر مختلف می تواند به هدایت بینندگان شما به سمت یک جهت خاص کمک کند. اگر در حال ایجاد یک آرم تیم فوتبال هستید، از یک مثلث کشیده و یک گرادیان برای علامت دادن به حرکت استفاده کنید. اگر در حال ایجاد یک لوگوی ورزش های شدید هستید، از گرافیک های طغیان کننده مختلف برای علامت دادن به تصادف و ضربه زدن استفاده کنید .

از فونت پررنگ و قوی استفاده کنید :

لوگوهای تیم های ورزشی، به خصوص لوگوهای ورزش باید دارای فونت های پررنگ، پهن و ضخیم باشند. سعی کنید از فونت های نازک و خط شکسته استفاده نکنید، زیرا این فونت ها بیشتر برای تم های شکننده استفاده می شوند.

روی منحصر به فرد بودن تمرکز کنید :

قطعا نمی خواهید که لوگوی شما با تیم دیگری اشتباه گرفته شود . بنابر این به این تمرکز کنید که لوگوی شما متمایز با بقیه باشد . در طرح کلی اش با بقیه شباهت نداشته باشد و یا حتی می توانید از نام تیم خود در لوگو استفاده کنید .

ساخت لوگو
طراحی لوگو ورزشی

تاریخچه ورزشی :

قبل از اینکه یک لوگوی ورزشی را برای تیم یا باشگاه طراحی نمایید باید تاریخچه آن را با دقت مطالعه نمایید و شناخت کافی در مورد آن به دست آورید تا در نهایت بتوانید یک لوگوی مناسب طراحی کنید.

استفاده از نماد فرهنگی در لوگوی ورزشی:

معمولا نام باشگاههای ورزشی از روی برخی از تمدن ها یا فرهنگ های کهن انتخاب می شود. طراحی لوگو باید از این نماد استفاده کند.

5/5 - (1 امتیاز)
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
نکات مهم در طراحی لوگو مواد غذایی
نوشتهٔ بعدی
نکات طراحی لوگو صنعتی و اهمیت رنگ و فرم آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.