تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– معنی رنگ قرمز در طراحی لوگو

گرم ترین رنگ از بین همه طرح های رنگی ، و محبوب ترین رنگ در بین تمامی مردم رنگ قرمز است .

رنگ قرمز شور ، انرژی ، عشق ، میل و اراده را فریاد می زند . به همین دلیل است که بسیاری از کشورها از این رنگ در پرچم های خود استفاده می کنند .

اگر می‌ خواهید توجه مردم را به خود جلب کنید ، این رنگ پویا است و قطعاً رنگ مورد علاقه بسیاری از افراد است . به همین دلیل می توانید در طراحی لوگوی خود از آن استفاده کنید .

قرمز به عنوان نماد جهانی شور ، خشم و هیجان در نظر گرفته می شود . رنگ بسیار معروفی است که می توان از آن در برند سازی استفاده کرد . رنگ قرمز رنگ جذابی است که برای طراحی لوگوهای محبوب برای صنایع بهداشتی ، غذایی و سرگرمی استفاده می شود . بسیاری از برند های معروف مانند کوکاکولا و KFG   این رنگ را در لوگوی خود دارند .

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو
تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– معنای رنگ زرد در طراحی لوگو

این رنگ پر جنب و جوش ،  اغلب با نور خورشید همراه است . همه چیز در مورد شادی در جهان را نشان می دهد . مردم را با گرمی در آغوش می ‌گیرد ، فعالیت ذهنی را تقویت می ‌کند ، روحیه را  شاد می‌ کند و باعث رشد عضلانی می‌ شود . اگر می خواهید مانند رنگ قرمز جلب توجه کنید از این رنگ استفاده کنید ، اما استفاده بیش از حد از آن توصیه نمی شود .

به عنوان مثال ، نوزادان تمایل دارند در اتاقی که به رنگ زرد است گریه کنند و این باعث حواس پرتی افراد می شود . رنگ زرد بیش از حد ، باعث بی حوصلگی افراد می شود و رنگ زرد کم ، باعث احساس منفی نا امنی ، ترس و عزت نفس پایین و بسیاری موارد دیگر می شود . بنابراین ، بهتر است از رنگ زرد به طور متعادل در طراحی های لوگوی خود استفاده کنید .

رنگ زرد حس بسیار گرمی با خود دارد . حس شادی ، ثروت ، رفاه و آرامش را القا می کند .

رنگی است که معمولا در طراحی لوگوی خودروسازی و مواد غذایی استفاده می شود . برخی از برند های معروفی که از رنگ زرد استفاده می کنند DHL و Lays هستند .

– روانشناسی رنگ آبی در طراحی لوگو

آبی را می توان در لوگو نرم افزارها ، داروها ، دولت ها و بانک ها استفاده کرد .

آبی ، زمانی که به تنهایی در یک لوگو استفاده شود ، می تواند بسیار با طراوت باشد . اگر به دنبال القای اعتماد به نفس و دانش هستید ، ترکیب آبی را با قرمز برای لوگوی خود در نظر بگیرید.

آبی رنگ اقیانوس و آسمان ، رنگی آرامش بخش است که قلب شما را با آرامش ، آزادی و تخیل نوازش می دهد . همچنین الهام بخش برای وفاداری ، صمیمیت ، اعتماد به نفس و باهوش بودن است .

آبی قطعاً آرامش را در بدن به ارمغان می آورد زیرا متابولیسم انسان را کند می کند . اما این حال ، هنوز هم می تواند پویا باشد . برای مثال ، آبی روشن می ‌تواند جلوه ‌ای چشمگیر به طراحی لوگوی شما بیاورد ، در حالی که آبی بیش از حد شما را به غم می‌ کشاند .

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو
تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– روانشناسی رنگ سبز در طراحی لوگو

سبز برای نمایندگی شرکت های دوست دار محیط زیست استفاده می شود . عمدتاً توسط مشاغلی که حول محور کشاورزی ، باغبانی و انرژی خورشیدی می چرخند استفاده می شود . این یک اثر آرام بخش می دهد و در عین حال نشان دهنده رشد است . این رنگ همچنین نماد امید وآرامش است .

سبز ، رنگ مورد علاقه طبیعت همراه با فصل بهار ، نمادی از زندگی ، آغازهای جدید ، ایمنی و محیط زیست را نسان می دهد . سبز همچنین نماد وضعیت جاه طلبی و ثروت است . اغلب اوقات ، رنگ سبز نشان دهنده عدم تجربه و رشد مداوم است . با این حال ، بدون شک اثرات شفا بخشی هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی ، و به عنوان اثر تسکین دهنده برای بینایی انسان شناخته شده است .

رنگ سبز یک پس‌ زمینه ایده ‌آل برای هر نوع طراحی است زیرا در هر جایی قابل مشاهده است .

– معنای رنگ بنفش در طراحی لوگو

ترکیبی عالی از ویژگی های آتشین قرمز و کیفیت های اقیانوسی آبی . به همین دلیل است که اغلب به عنوان مقدس ، ظریف و گران بها در نظر گرفته می شود .

بنفش نماد معنویت ، اشتیاق ، سر زندگی و خود برتر و همچنین قدرت ، اشراف ، تجمل و جاه طلبی است . از آنجایی که ترکیبی از قرمز و آبی است ، کیفیت خود را حفظ می کند . گنجاندن آن در طراحی لوگو نشان دهنده ظرافت و زیبایی است . این اثر را دارد که به کسانی که به آن نگاه می کنن د، حس پیچیدگی بدهد .

– معنی رنگ مشکی در طراحی لوگو

رنگ مشکی قدرت ، اقتدار ، پیچیدگی و ظرافت را نشان می دهد . حتی مرگ ، شرارت و پرخاشگری .

رنگ مشکی اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساسات مرتبط با پوچی را القا می کند . بنابراین ، اگر می ‌خواهید به طراحی لوگوی خود حالتی رمزآلود و قدرتمند بدهید ، می‌توانید روی رنگ مشکی حساب کنید.

– معنای رنگ قهوه ای در طراحی لوگو

قهوه ای می تواند حس اعتماد ، قابلیت اطمینان و وحدت را به طراحی لوگو شما اضافه کند . می تواند یک طراحی را متعادل کند و همچنین باعث آرامش شما شود . همچنین دارای رنگ های خاکی است که به طبیعت مربوط می شود .

خلاصه رنگ در طراحی لوگو

به خاطر داشته باشید که معنای یک رنگ در کشورها و فرهنگ های مختلف متفاوت است . معنایی که ممکن است در مورد رنگ قرمز بدانید در نقاط مختلف جهان کاملاً متفاوت است . همچنین سایه ها ، ته رنگ ها و رنگ های مختلف رنگ ، معنای آن را تغییر می دهد . بنابراین ، بهتر است مراقب باشید که از چه رنگی در طراحی لوگو برای مشتریان خود استفاده می کنید . زیراممکن است افراد در هر جای جهان لوگوی شما را ببینند و از خدمات شما استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تاثیر هدایای تبلیغاتی در فروش و برندینگ
نوشتهٔ بعدی
چرا به یک وب سایت اختصاصی نیاز داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.