تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– معنی رنگ قرمز در طراحی لوگو

گرم ترین رنگ از بین همه طرح های رنگی ، و محبوب ترین رنگ در بین تمامی مردم رنگ قرمز است .

رنگ قرمز شور ، انرژی ، عشق ، میل و اراده را فریاد می زند . به همین دلیل است که بسیاری از کشورها از این رنگ در پرچم های خود استفاده می کنند .

اگر می‌ خواهید توجه مردم را به خود جلب کنید ، این رنگ پویا است و قطعاً رنگ مورد علاقه بسیاری از افراد است . به همین دلیل می توانید در طراحی لوگوی خود از آن استفاده کنید .

قرمز به عنوان نماد جهانی شور ، خشم و هیجان در نظر گرفته می شود . رنگ بسیار معروفی است که می توان از آن در برند سازی استفاده کرد . رنگ قرمز رنگ جذابی است که برای طراحی لوگوهای محبوب برای صنایع بهداشتی ، غذایی و سرگرمی استفاده می شود . بسیاری از برند های معروف مانند کوکاکولا و KFG   این رنگ را در لوگوی خود دارند .

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو
تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– معنای رنگ زرد در طراحی لوگو

این رنگ پر جنب و جوش ،  اغلب با نور خورشید همراه است . همه چیز در مورد شادی در جهان را نشان می دهد . مردم را با گرمی در آغوش می ‌گیرد ، فعالیت ذهنی را تقویت می ‌کند ، روحیه را  شاد می‌ کند و باعث رشد عضلانی می‌ شود . اگر می خواهید مانند رنگ قرمز جلب توجه کنید از این رنگ استفاده کنید ، اما استفاده بیش از حد از آن توصیه نمی شود .

به عنوان مثال ، نوزادان تمایل دارند در اتاقی که به رنگ زرد است گریه کنند و این باعث حواس پرتی افراد می شود . رنگ زرد بیش از حد ، باعث بی حوصلگی افراد می شود و رنگ زرد کم ، باعث احساس منفی نا امنی ، ترس و عزت نفس پایین و بسیاری موارد دیگر می شود . بنابراین ، بهتر است از رنگ زرد به طور متعادل در طراحی های لوگوی خود استفاده کنید .

رنگ زرد حس بسیار گرمی با خود دارد . حس شادی ، ثروت ، رفاه و آرامش را القا می کند .

رنگی است که معمولا در طراحی لوگوی خودروسازی و مواد غذایی استفاده می شود . برخی از برند های معروفی که از رنگ زرد استفاده می کنند DHL و Lays هستند .

– روانشناسی رنگ آبی در طراحی لوگو

آبی را می توان در لوگو نرم افزارها ، داروها ، دولت ها و بانک ها استفاده کرد .

آبی ، زمانی که به تنهایی در یک لوگو استفاده شود ، می تواند بسیار با طراوت باشد . اگر به دنبال القای اعتماد به نفس و دانش هستید ، ترکیب آبی را با قرمز برای لوگوی خود در نظر بگیرید.

آبی رنگ اقیانوس و آسمان ، رنگی آرامش بخش است که قلب شما را با آرامش ، آزادی و تخیل نوازش می دهد . همچنین الهام بخش برای وفاداری ، صمیمیت ، اعتماد به نفس و باهوش بودن است .

آبی قطعاً آرامش را در بدن به ارمغان می آورد زیرا متابولیسم انسان را کند می کند . اما این حال ، هنوز هم می تواند پویا باشد . برای مثال ، آبی روشن می ‌تواند جلوه ‌ای چشمگیر به طراحی لوگوی شما بیاورد ، در حالی که آبی بیش از حد شما را به غم می‌ کشاند .

تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو
تاثیر انواع رنگ ها در طراحی لوگو

– روانشناسی رنگ سبز در طراحی لوگو

سبز برای نمایندگی شرکت های دوست دار محیط زیست استفاده می شود . عمدتاً توسط مشاغلی که حول محور کشاورزی ، باغبانی و انرژی خورشیدی می چرخند استفاده می شود . این یک اثر آرام بخش می دهد و در عین حال نشان دهنده رشد است . این رنگ همچنین نماد امید وآرامش است .

سبز ، رنگ مورد علاقه طبیعت همراه با فصل بهار ، نمادی از زندگی ، آغازهای جدید ، ایمنی و محیط زیست را نسان می دهد . سبز همچنین نماد وضعیت جاه طلبی و ثروت است . اغلب اوقات ، رنگ سبز نشان دهنده عدم تجربه و رشد مداوم است . با این حال ، بدون شک اثرات شفا بخشی هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی ، و به عنوان اثر تسکین دهنده برای بینایی انسان شناخته شده است .

رنگ سبز یک پس‌ زمینه ایده ‌آل برای هر نوع طراحی است زیرا در هر جایی قابل مشاهده است .

– معنای رنگ بنفش در طراحی لوگو

ترکیبی عالی از ویژگی های آتشین قرمز و کیفیت های اقیانوسی آبی . به همین دلیل است که اغلب به عنوان مقدس ، ظریف و گران بها در نظر گرفته می شود .

بنفش نماد معنویت ، اشتیاق ، سر زندگی و خود برتر و همچنین قدرت ، اشراف ، تجمل و جاه طلبی است . از آنجایی که ترکیبی از قرمز و آبی است ، کیفیت خود را حفظ می کند . گنجاندن آن در طراحی لوگو نشان دهنده ظرافت و زیبایی است . این اثر را دارد که به کسانی که به آن نگاه می کنن د، حس پیچیدگی بدهد .

– معنی رنگ مشکی در طراحی لوگو

رنگ مشکی قدرت ، اقتدار ، پیچیدگی و ظرافت را نشان می دهد . حتی مرگ ، شرارت و پرخاشگری .

رنگ مشکی اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساسات مرتبط با پوچی را القا می کند . بنابراین ، اگر می ‌خواهید به طراحی لوگوی خود حالتی رمزآلود و قدرتمند بدهید ، می‌توانید روی رنگ مشکی حساب کنید.

– معنای رنگ قهوه ای در طراحی لوگو

قهوه ای می تواند حس اعتماد ، قابلیت اطمینان و وحدت را به طراحی لوگو شما اضافه کند . می تواند یک طراحی را متعادل کند و همچنین باعث آرامش شما شود . همچنین دارای رنگ های خاکی است که به طبیعت مربوط می شود .

خلاصه رنگ در طراحی لوگو

به خاطر داشته باشید که معنای یک رنگ در کشورها و فرهنگ های مختلف متفاوت است . معنایی که ممکن است در مورد رنگ قرمز بدانید در نقاط مختلف جهان کاملاً متفاوت است . همچنین سایه ها ، ته رنگ ها و رنگ های مختلف رنگ ، معنای آن را تغییر می دهد . بنابراین ، بهتر است مراقب باشید که از چه رنگی در طراحی لوگو برای مشتریان خود استفاده می کنید . زیراممکن است افراد در هر جای جهان لوگوی شما را ببینند و از خدمات شما استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تاثیر هدایای تبلیغاتی در فروش و برندینگ
نوشتهٔ بعدی
چرا به یک وب سایت اختصاصی نیاز داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست