لوگو انتزاعی و نکات طراحی آن

لوگو

لوگو انتزاعی مفاهیم و احساسات متعدد را در یک نماد بیان می کنند و آن را به انتخابی محبوبی برای برندهایی تبدیل می کند که حرف های زیادی برای گفتن دارند. این لوگوها می‌توانند شامل نمادها، اشکال، الگوها یا تصاویری باشند که پیام برند را با استفاده از تصاویر غیر تحت اللفظی منتقل می‌کنند. لوگوهای نمادین انتزاعی، بازنمایی های بصری هستند که از اشکال، خطوط و فرم های هندسی انتزاعی برای انتقال هویت یک برند یا شرکت بدون تکیه بر تصاویر یا متن تحت اللفظی استفاده می کنند.

ویژگی های لوگو انتزاعی

برخی از ویژگی های کلیدی لوگوهای انتزاعی عبارتند از:

  • استفاده از اشکال اساسی مانند دایره، مربع، مثلث و غیره به جای تصاویر نمایشی.
  • تاکید بر طراحی مینیمالیستی و کارآمد.
  • معنای نمادین یا مفهومی پشت اشکال و ترکیب.
  • سازگاری با اندازه ها و کاربردهای مختلف (وب، چاپ و غیره).
  • قابلیت تشخیص آسان و به یاد ماندنی شدن.

نمونه هایی از لوگوهای نمادین انتزاعی معروف عبارتند از نایک “swoosh”، آرم اپل، سه ضلعی آدیداس و نماد “کره” پپسی. هدف این نوع لوگوها ایجاد هویت برند بصری متمایز از طریق طراحی انتزاعی و نمادین به جای تصاویر واقعی است.
مزیت لوگوهای نمادین انتزاعی این است که می توانند بسیار همه کاره باشند و در رسانه های مختلف کار کنند و در عین حال معنای عمیق تری را در مورد ارزش ها و شخصیت برند از طریق اشکال نمادین خود منتقل کنند. آنها یک زیبایی شناسی تمیز و مدرن ارائه می دهند که می تواند تأثیر بصری قوی ایجاد کند.

طراحی لوگو انتزاعی

نکات طراحی لوگوی انتزاعی

قبل از اینکه وارد فاز طراحی شوید، هنگام طراحی لوگوی انتزاعی خود باید به چند نکته توجه داشته باشید.

یک نماد را انتخاب کنید

همانطور که از نام آن پیداست، یک نماد انتزاعی مفاهیم متعدد و احساسات مختلف را در یک نماد واحد منتقل می کند. این نقطه کانونی لوگوی انتزاعی شماست. نمادی که در لوگوی انتزاعی خود استفاده می کنید تمام جنبه های مختلف کسب و کار شما را نشان می دهد، مانند محصولاتی که ارائه می کنید، شخصیت و ارزش ها.

رنگ هایی را انتخاب کنید که پیام برند شما را منعکس کنند

اکثر مردم نمی دانند که پالت رنگ مناسب چقدر می تواند به عمق و بعد لوگوی آنها کمک کند. یک روانشناسی کامل در پس رنگ ها وجود دارد، و زمانی که شروع به ساختن هویت برند می کنید، توجه مهمی است.
رنگ‌های مورد استفاده در لوگوهای انتزاعی می‌توانند درک مشتریان شما از یک شکل مبهم را شکل دهند. ترکیب رنگ مناسب می تواند عمق و ابعاد بیشتری به لوگوی انتزاعی شما بیافزاید، و باید در هنگام طراحی لوگوی خود به آن توجه داشته باشید. حتما روانشناسی رنگ ها در طراحی لوگو را مطالعه کنید.

تایپوگرافی را انتخاب کنید که مکمل نماد شما باشد

تایپوگرافی که انتخاب می کنید به پیچیدگی یا سادگی لوگوی شما بستگی دارد. در نهایت، شما یک تایپوگرافی می خواهید که آرم را متعادل کند. یک نماد پیچیده به خوبی با یک فونت مینیمال جفت می شود، در حالی که یک لوگوی ساده در کنار فونت های پیچیده تر عالی به نظر می رسد.

با طرح بندی های مختلف تست کنید

ارزش دارد که بسته به اینکه در کجا از لوگوی انتزاعی خود استفاده می کنید، به چند تغییر لوگو فکر کنید. ممکن است بخواهید از نماد فقط در یک برنامه در مقیاس کوچک مانند واترمارک یا تصویر نمایه رسانه های اجتماعی استفاده کنید. اما برای سربرگ و وب سایت خود، ممکن است بخواهید از تنوع آیکون و متن لوگوی خود استفاده کنید.

لوگو انتزاعی

مزایای طراحی لوگو انتزاعی

ایجاد یک لوگوی انتزاعی باورنکردنی به هیچ وجه آسان نیست. برای ایجاد یک لوگوی خوب، باید تعداد زیادی از فاکتورها را علامت بزنید. اما، کار سخت برای طراحی لوگوی عالی با مزایایی که به دست خواهید آورد، نتیجه می دهد.

بنابراین، اگر به فکر ایجاد یک لوگو هستید، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید طراحی لوگوی انتزاعی را در نظر بگیرید:

منحصر به فرد – یک لوگوی انتزاعی آزادی خلاقانه نامحدود را امکان پذیر می کند. به معنای واقعی کلمه هیچ محدودیتی برای هنر انتزاعی وجود ندارد، بنابراین لوگوی شما می‌تواند ایده‌ها، شخصیت و ارزش‌های منحصربه‌فردی را که کسب‌وکار شما در مورد آن است را به تصویر بکشد.

خاطره انگیز – این سطح از خلاقیت به کسب و کار شما اجازه می دهد تا در بازاری یکنواخت و پر از همان تصاویر و کلمات کلیدی، جایگاهی پیدا کند. یک لوگوی انتزاعی طبق تعریف، طراوت، جالب و مطمئناً توجه مردم را به خود جلب می کند.

همه کاره – لوگوهای انتزاعی در نوع خود بی نظیر هستند و تطبیق پذیری و چشم اندازی تازه را به بازار می آورند. به علاوه، مهم نیست که کسب و کار شما چه جهتی را طی می کند، یک لوگوی انتزاعی مرتبط باقی خواهد ماند.

مقیاس پذیر – یکی دیگر از مزایای لوگوهای انتزاعی این است که می توان از آنها به هر نسبتی که لازم است استفاده کرد. اگر به آن نیاز دارید تا چیزی به کوچکی یک دکمه یا به بزرگی یک بیلبورد را در خود جای دهد، یک لوگوی انتزاعی می‌تواند به اندازه‌ای در نظر گرفته شود.

طراحی آسان – اشتباه نکنید، طراحی لوگو لزوما آسان نیست. اما، ایجاد یک لوگوی انتزاعی می تواند ساده باشد زیرا هیچ قانون وجود ندارد – فقط تخیل شما.

گاهی اوقات یک لوگوی سنتی برای پیام خاصی که می‌خواهید لوگوی شما به آن برسد، نیست. لوگوهای انتزاعی گزینه ای عالی برای مشاغلی هستند که می خواهند منحصر به فرد بودن نام تجاری خود را به اشتراک بگذارند و مخاطبان خود را به شیوه ای سرگرم کننده درگیر کنند.
مسئله این است که از آنجایی که گزینه های شما در هنگام ایجاد یک لوگوی انتزاعی نامحدود است، ممکن است برای شروع با مشکل مواجه شوید. اینجاست که خالق لوگوی ما می‌تواند به شما کمک کند تا لوگوی انتزاعی خود را بسازید. نکته اینجاست که بیش از حد به آن فکر نکنید. تنوع ایجاد کنید، از افرادی که به آنها اعتماد دارید بازخورد بخواهید و سعی کنید از روند هنری لذت ببرید!

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
لوگو تایپوگرافی + نکات مهم
نوشتهٔ بعدی
بهترین فونت های فارسی برای طراحی پوستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.