هویت برند

برند

ایجاد یک هویت برند قوی برای کسب و کار شما یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت برند است و  در ایجاد شهرت به شما کمک می کند و می تواند در رقابت شما را متمایز از دیگران کند و ارزش های شما را به صورت مطلوب به مشتری نشان دهد.

برند شما هویت کسب و کار شما است پس باید به تصویری که می خواهید از شما به نمایش بگذارد دقت کنید برند شما ارزشمندترین هویت شرکت شماست پس از لحاظ بصری بسیار مهم است که چه چیزی را از شما نشان دهد. برند شما شخصیت تجاری شماست و هویت برند درک مشتریان را از کسب و کار شما شکل می دهد.

برند شما، باید انتظارات خود را از کسب و کار و مشتریان ارائه می دهد و وعده های شما را از نظر کیفیت، خدمات، قابلیت اطمینان و اعتماد به مشتریان گسترش دهد و اعتماد و وفادارای را برای کسانی که با تجارت شما در ارتباطند را ایجاد کند.

برای ثبت برند تجاری کسب و کار خود با ما در ارتباط باشید

اگر هویت برند قوی باشد، باعث می شود مخاطبان شما را از رقبایتان تمیز دهند و در تصمیم گیری آنها به طور مستقیم تاثیر می گذارد و سودمندی نهایی را به شما هدیه دهد. اما در این میان اسطوره ها و تصورات غلطی وجود دارد که صاحبان کسب و کار کوچک معتقدند که می توانند راهی برای ایجاد یک هویت برند پیدا کنند:

می توانیم برند خود را خودان طراحی کنیم

ما در سمت مشاور تبلیغات و برند، تاثیرات یک برند خوب را تجربه کرده ایم. زمانی که یک کسب و کار ظهور می کند، شما به عنوان یک مشتری درمورد آن چه فکری می کنید؟ چه اتفاقی می افتد زمانی که به یک وبسایت نگاه می کنید؟

مردم توانایی شما را برای ارائه راه حل مشکلاتشان نگاه می کنند و بر اساس اولین تصورات خود شما را قضاوت می کنند، پس یکی از ریسک هایی که می توانید برای حرفه ی خود بسازید این است که بخواهید برندتان و هویت آن را خود خلق کنید.

ما نمی توانیم برند خود را توسعه دهیم

با داشتن یک برند و هزینه هایی که در این بخش از کسب و کار خود کرده اید، دیگر وظیفه شماست که این هویت برند ساخته شده را در اوج نگه دارد، ممکن است هزینه کسب و کار شما را افزایش دارد اما هویت بصری که جز منابع شما است نباید از دست برود، یکی از زیر مجموعه های هویت برند، دید بصری آن است که با لوگو مشخص می شود و بعد از طراحی آن نیز شما باید در عمل ارزش والای برند خود را نشان دهید.

اگر به جزئیات کسب و کار خود دقت نفرمایید تمام مراحل ساخت برند و هویت شما اثری متناقضی خواهد داشت. به عنوان مثال، زمانی که مشتری لوگوی شما را می بیند تصویری که از شما می سازد احترام به مشتری است و بعد از استفاده از خدمات، کارمندان شما رفتاری ناشایست با آنها خواهند داشت، بدین صورت تصویری متفاوت و برعکس را برای آنها می سازید.

ما به برند نیاز نداریم

از آنجایی که تعداد افرادی که روزانه از اینترنت استفاده می کنندو به دنبال خدمات آنلاین می گردند، بیشتر می شود. پس شما نیازمند یک هویت بصری با کیفیت برای حضور در وب دارید. چگونه باید یک کسب و کار آنلاین را ایجاد کنید؟ (در مقاله ی قبلی توضیح دادیم که چطور یک کسب و کار آنلاین را شروع کنیم؟) با کمک برند می توانیم به راحتی در رقابت ها پیروز شوید، می توانید بازار را به نفع خود جلو ببرید.

مزایای برند و هویت برند

شرکت شما بزرگ تر نشان داده می شود. هنگامی که یک برند حرفه ای را بسازید تصویر شما بر روی وبسایت و پروفایل رسانه های اجتماعی و کارت ویزیت شما می تواند شایستگی شما را به مشتریانتان نشان دهد اما اگر تصویر شما دریکی از آنها در خور شما نباشد موجب می شود که اعتبار خود را در نظر مشتری از بین ببرید. پس لوگو شما و رنگ هایی که استفاده می کنید باید شایستگی شما را به نمایش بگذارد.

هویت برند- رسانه هنر برتر1

هویت برند خود به خود خلق می شود

اگر می خواهید یک شخصیت عمومی بسازید نیاز به ساخت هویت برند ندارید، اما اگر می خواهید کسب و کار خود را رشد دهید و فروش آینده خود را تضمین کنید،یک برند برای شرکت خود ایجاد کنید. یک هویت منحصر بفرد بسازید، برای ساخت هویت برند باید به غیر از لوگو موارد دیگر از جمله پیام برند و یا شخصیت برند و دیگر عناصر برند خود را بسازید، که مردم بدانند با چه نوع پیامی روبرو هستند و برای رفع نیاز خود با کمک برند شما چه شخصیتی را قرار است با آن روبرو شوند.

ثبات خود را تضمین کنید

ممکن است شما در حوزه فعالیتتان با تجربه ترین و بهترین باشید اما تا زمانی که از خود اثری برجای نگذارید هیچکس به شما مراجعه نخواهد کرد، زمانی که یک هویت برند را می سازید، تصویری را خلق کنید که بگوید من اینجا هستم که بمانم و قرار نیست مدت زمانی را حضور داشته باشم و بعد هم از بازار رقابت خارج شوم.

کسب و کاری به یاد ماندنی

توسعه هویت برند و استفاده آن به صورت مداوم به مشتریان کمک می کند که همیشه شما را به یاد داشته باشید، هرچقدر شما را بیشتر ببینند احتمال اینکه با شما تماس بگیرند بیشتر است، پس از هر فرصتی برای بیان برند خود استفاده کنید ولی بسیاری از صاحبان برند فراموش می کنند که خودشان را معرفی کنند و دست از تبلیغات برمی دارند راهبسیاری زیادی است که زمانی به

تعهدات و افتخارات

سرمایه گذاری بر روی هویت برند، منحصر به فرد بودن شما را نشان می دهد و موجب می شود که هر روز به افتخارات شما بیافزاید. متاسفانه بسیاری از صاحبان کسب و کار برند خود را تعریف می کنند اما هیچگونه تلاشی برای بهبود آن و توسعه آن نمی کنند، مشتریان بر این باورند که به وعده های خود و آنها احترام می گذارید، زیرا کسب و کارهایی که بر روی برند و هویت برند خود سرمایه گذاری می کنند وفاداری مشتریانشان بالاترین سرمایه اشان است.

نکاتی برای هویت برند

1- برای ساخت برند خود، هویت بصری خود را بسازید و به مخاطبان و بازار هدف خود بیاندیشید که بتوانید تصویری به یادماندنی از خود خلق کنید.

2- شهرت آنلاین خود را فراموش نکنید از رضایت مشتریان خود در وبسایتتان استفاده کنید.

3-تجربه مشتریان را که یکی از بخش های مهم هویت برند و برند است را بسازید تجربه ای همیشه از شما به خوبی یاد کنند و از همه مهمتر اینکه شما را به دیگران پیشنهاد دهند.

4-شبکه های اجتماعی خود را گسترش دهید و پیام خود را که برای خلق هویت برند در نظر گرفته اید از طرق مختلف به گوش مشتریان و مخاطبان برسانید.

طراحی ست اداری

 

آیا تا به حال هویت برند خود را ساخته اید؟ آیا برند خود را ثبت کرده اید؟ کانون آگهی و رسانه هنر برتر در زمینه ثبت برند و همچنین ساخت هویت برند شما را یاری کند.

Rate this post
انتخاب اسم برند, انتخاب برند, برند, رسانه هنر برتر, طراحی برند, طراحی هویت برند, فواید برند, مزایای برند, مزایای طراحی برند, مزایای طراحی هویت برند, هویت برند, کانون آگهی تبلیغات رسانه هنر برتر اصفهان
نوشتهٔ پیشین
چطور یک کسب و کار آنلاین را شروع کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه یک برنامه تبلیغاتی طرح می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.