ثبت برند شرکت

ثبت برند شرکت

ثبت برند شرکت : بعد از ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت خود به احتمال زیاد نیاز به ثبت برند شرکت پیدا خواهید کرد.

هر کسب و کاری که محصول یا خدمات خود را به بازار عرضه می کند می تواند علامت تجارتی مخصوصی برای آن محصول یا خدمات اختیار نماید.

برای ثبت علامت تجاری لازم است که کلیه ی مدارک لازم قانونی فراهم باشد و با رعایت کامل مقررات، مراحل قانونی ثبت آن طی شده باشد.
متقاضیان جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری می بایست  با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir اقدام به ثبت برند نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری عبارتند از:

شخص حقیقی: کپی شناسنامه،کارت ملی،کپی کارت بازرگانی،کپی مجوز فعالیت
شخص حقوقی:کپی شناسنامه،کپی کارت ملی،کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت،کپی مجوز فعالیت،کارت بازرگانی

ساخت برند

زبان برند چیزی فراتر از یک لوگو است. در واقع سیستمی از عناصر طرح، مانند رنگ، تصویر، تاپیوگرافی، بافت، نقوش و مواد است که برای نشان دادن ارزش های یک کمپانی به مخاطبانی خاص به کار می رود. ظاهر، حس و عملکرد زبان برند می تواند قدرتی برای حرکت، بیان ارزش ها و ایجاد وفاداری داشته باشد.

یک زبان برند موثر، تاثیرات فرهنگی را با گذشت زمان به دست می آورد و با مخاطبان خود به گفت و گو می پردازد. جعبه های آبی تیفان، قوس های طلایی مک دونالد و رنگ قهوه ای کامیون های یوپی اس، هویت بصری را نشان می دهند که در طی دهه ها حمایت و توجه عمومی را کسب کرده و از آن سود برده است.

برای خلق یک زبان جدید، طراحان متوسل به قدرت ارتباطی اجزای بصری و منابع فرهنگی می شوند.

چگونه یک زبان برند بسازیم:

  1. مخاطب را مشخص نمایی.

قبل از آنکه تصمیم بگیرید چه زبانی را استفاده نمایید، نیاز دارید تا مخاطب خود را بشناسید. مشخص کنید که چه کسی برند شما را دریافت می کند و با آن به تعامل می پردازد. به عواملی مانند سن، سبک زندگی و تحصیلات توجه کنید.

  1. یک کلمه بسازید.

وقتی در مورد مخاطب مطمئن شدید مجموعه ای از اجزای لغوی-تصویری بسازید که می توانند برای رساندن پیام برند به صورتی موثر به کار گرفته شوند.

  1. یک نظام انتخاب کنید.

بر اجزای برند تاکید کنید تا به یک سلسه مراتب برسید: کدامیک از اجزا مهم تر است؟ کدام جزء در مرحله ی آخر اهمیت قرار دارد؟ فضا، مقیاس، رنگ و ارزش های ترکیبی که هر جزء را در نظمی مشخص قرار می دهند، کدام ها هستند؟

  1. به صورت سیستماتیک عمل نمایید.

روش هایی برای به کار بردن برند ایجاد نمایید. کشف کنید که برند شما به هنگام به کار گیری به صورت یک بسته بندی، نشانه ها، یونیفرم ها و یا برچسب ها چگونه به نظر خواهد آمد و میزان جدی بودن و یا منعطف بودن آن چطور خواهد بود. سعی کنید اجزا را به صورت روش هایی غیر منتظره به کار ببرید. مانند بزرگ کردن مقیاس، پیچاندن گوشه ها و یا بریدن عناصر اضافه از لبه ها.

  1. مستند کنید.

چه شما ایده را برای ارائه به مشتری آماده می کنید و چه یک کتابچه ی راهنمای کاربر برای زبان برند، به سازماندهی، توضیح و مستندسازی اجزایی که خانواده ی برند را تشکیل می دهند، توجه داشته باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
انتخاب اسم برند, انتخاب برند, برند, برند سازی, برندسازی, برندهای مطرح, برندگان پوستر تئاتر فجر, بهترین برند, طراحی برند, طراحی برند اصفهان, طراحی برند در اصفهان, طراحی لوگو, طراحی لوگو در تهران, فواید برند, مزایای طراحی برند, مزایای هویت برند, مطب برندینگ, چاپ مجله, چگونه هویت برند ایجاد کنیم
نوشتهٔ پیشین
راه اندازی سایت اصفهان
نوشتهٔ بعدی
مزون الناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.