بسته بندی سازگار با محیط زیست

بسته بندی سازگار با محیط زیست

بنا به دلایل زیاد  طراحی بسته بندی سازگار و پایدار و دوستدار با محیط زیست در همه صنایع بیش از پیش رواج دارد ، بنابراین بیایید  به  برخی از نکات رایج آن بپردازیم.

در سالهای اخیر ، بسیاری از مصرف کنندگان به پایداری محصولاتی که خریداری می کنند و مشاغل مورد حمایت آنها توجه بیشتری نشان داده اند. این امر باعث شده تا طراحی بسته بندی های سازگار و پایدار و دوستدار  با محیط زیست برای انواع محصولات اعم از آنلاین و فروشگاه های خرده فروشی و … افزایش یابد. در کنار افزایش بیشمار محبوبیت بسته بندی های سازگار با محیط زیست ، نکات  فراوانی درمورد اینکه کدام نوع مواد بهتر است، خریداران بیشترین علاقه را به چه نوع  دارند ، مصرف کنندگان درباره آن چه فکری می کنند و موارد دیگری وجود دارد.

 

بسته بندی محصولات سازگار با محیط  به عنوان یک عمل مسئولانه، به منظور کاهش تاثیرات منفی بر محیط زیست و حفاظت از منابع طبیعی انجام می شود. در حال حاضر، با افزایش تولیدات صنعتی و مصرف کنندگان، مسئله مدیریت پسماندهای بسته بندی شده به یک چالش جدی برای جوامع شهری تبدیل شده است.

استفاده از مواد بسته بندی سازگار با محیط زیست، می تواند به کاهش آلودگی هوا، آب و خاک و همچنین افزایش بازیافت مواد بسته بندی کمک کند. علاوه بر این، استفاده از بسته بندی سازگار با محیط زیست می تواند مشتریان را به خرید محصولات بیشتر ترغیب کند، زیرا این محصولات به عنوان نمادی از مسئولیت اجتماعی شرکت ها در نظر گرفته می شوند.

به طور کلی، بسته بندی محصولات سازگار با محیط زیست می تواند به کاهش مصرف منابع طبیعی و آلودگی های محیط زیست کمک کند و در نتیجه به توسعه پایدار و مدیریت پایدار منابع کمک می کند. به عبارت دیگر، بسته بندی سازگار با محیط زیست نه تنها برای کسب و کارها بلکه برای جامعه به طور کل، بهره وری بالاتری را به دنبال خواهد داشت.

تفکر اشتباه1 : هزینه های بسته بندی پایدار و دوستدار محیط زیست بیش از حد زیاد است

که کاملا تفکری اشتباه است  به بیان ساده تر ، درست است که کاری  پیچیده تر از بسته بندی معمولی است.

 در حالی که هزینه اولیه بسته بندی سبز ممکن است کمی بالاتر از همتای ناسازگار با محیط زیست خود باشد ،

ولی در نهایت می تواند تجارت شما کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی جالب را ایجاد کند و روابط مثبتی را با

خریداران که به طور فعال به دنبال برندها و محصولات پایدار هستند تقویت کند.

علاوه بر این ، شرکت هایی که بسته بندی اضافی و ضایعات مواد را کاهش می دهند در واقع با تبدیل چند لایه بسته بندی

به یک در کل بسته بندی خود صرفه جویی می کنند که هزینه حمل و نقل کمتری نیز دارد. 

تفکر اشتباه 2 : فقط دوستداران محیط زیست  به محیط زیست اهمیت می دهند

مصرف کنندگان در تمام نسل ها عمیقاً به دنیای طبیعی پیرامون خود و اینکه محصولاتی که خریداری می کنیم که چه  تأثیراتی بر محیط دارد، اهمیت می دهند. همه غیر از موارد اندک علاقه مندند تا از منابع طبیعی جهان محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که سیاره ما برای سالهای طولانی بعد از نسل ما نیز  قابل زندگی است. پس نشان دادن اینکه که مواد بسته بندی شده مورد استفاده حداقل تأثیر منفی بر محیط می گذارد به خواست اکثر مشتریان احترام بگذارد. 

تفکر اشتباه 3 : بازیافت تنها عامل پایداری بسته بندی است

غلط در حالی که توانایی بازیافت مواد بسته بندی فوق العاده مهم است ، تنها راه حل کمک به محیط زیست نیست. به جای اینکه فقط به پایان عمر یک بسته نگاه کنیم ، لازم است چرخه عمر کلی آن، از جمله فرایند تولید، نحوه حمل و نقل آن و آنچه اکثر کاربران پس از دریافت آن با آن انجام می دهند، بررسی شود.  یک نمونه از این نمونه ها، بسته بندی های شیشه ای است. شیشه کاملاً قابل بازیافت است ، اما دارای یک فرایند تولید فوق العاده مصرف انرژی است ، که اغلب به محل های دفن زباله ختم می شود (در جایی که تجزیه آن تا یک میلیون سال طول بکشد) و وزن آن به طور قابل توجهی بیشتر از پلاستیک های انعطاف پذیر است، به این معنی که باید از سوخت بیشتری استفاده شود.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
,
نوشتهٔ پیشین
قرارداد طراحی لوگو و نکات آن
نوشتهٔ بعدی
رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.