رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

آیا می دانید رنگ برای بسته بندی شما چقدر مهم است ؟

اهمیت رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

رنگ در طراحی بسته بندی محصولات : وقتی صحبت از بسته بندی می شود، رنگ یکی از مهمترین اجزا ء جذب خریداران است. از فاصله دورتر نسبت به سایر عناصر مانند متن، تصاویر یا طرح قابل مشاهده است، این یکی از اولین مواردی است که مردم متوجه قرار میگیرد.

این نقش مهمی در جلب خریدار شما برای دیدن آنچه شما می خواهید او ببیند و آن احساسی که شما می خواهید احساس کنند و انجام آنچه شما می خواهید انجام می دهد. درک روانشناسی رنگ برای موفقیت بسته بندی شما بسیار مهم است.

با این وجود، انتخاب نامناسب رنگ می تواند تأثیر پیام شما را نیز منفی کند اگر این کار را اشتباه انجام دهید به راحتی می توانند از طراحی عالی بسته شما چشم پوشی کنند.

رنگ بسته بندی شما باید در قفسه برجسته شود و همیشه باید متن آن آزمایش شود. این به خودی خود وجود ندارد، اما در میان بسیاری از محصولات مختلف. تحقیقات به وضوح نشان می دهد که شرکت کنندگان هنگام بیرون آمدن یک مورد از محیط اطراف، قادر به تشخیص و یادآوری به مراتب بهتری هستند.

رنگ در طراحی بسته بندی محصولات
رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

رنگی را انتخاب کنید که بیشترین میزان توجه و درگیری را در قفسه ایجاد کند. در نظر بگیرید می توان از یک رنگ منحصر به فرد استفاده کرد که هم با نام تجاری متناسب باشد و هم در گروه غیر معمول باشد. به خاطر داشته باشید که مقدار فضای قفسه ای برند شما در ایجاد یا عدم ایجاد بلوک های رنگی قوی تأثیر خواهد داشت.

از آنجا که رنگ پیامدهای روانشناختی دارد، بازاریابان از لحاظ تاریخی از رنگهای خاصی برای ایجاد احساسات مختلف استفاده می کردند. نتیجه این است که بعضی اوقات کل دسته بندی ها با بسته بندی سخت قابل تمایز به پایان رسیده اند.

هنگامی که به محصول جدیدی برای ورود به یک دسته نگاه می کنید ، انتخاب یک رنگ غیر مشخص برای جدا شدن از هنجارهای موجود در این دسته ، را در نظر بگیرید. حتی اگر یک رنگ پرچمدار یک شناسه رده قوی باشد، می توان آن را با یک رنگ دیگر ترکیب کرد و بیانیه ای بی نظیر داد.

هنگام انتخاب رنگ ، در اینجا چند اصل وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

این کار را ساده انجام دهید و سعی کنید فقط از 2 یا 3 رنگ مکمل (رنگ هایی که روی چرخ رنگ مقابل یکدیگر هستند) استفاده کنید. مردم سادگی را دوست دارند و درک بسته شما را آسان می کند. استفاده از رنگهای زیاد یک خطر ذاتی دارد زیرا هر رنگ معنی دارد و در صورت استفاده نادرست پیام شما را اضافه می کند یا از آن می گیرد.

سعی کنید از کنتراست استفاده کنید تا عناصر روی بسته شما برجسته شوند. مردم اغلب تصور می کنند تفاوت در رنگ باعث ایجاد کنتراست می شود اما این درست نیست. ممکن است شما دو رنگ داشته باشید که کاملاً متفاوت باشند اما هیچ کنتراستی نداشته باشند زیرا لحن آنها یکسان است. برای آزمایش کنتراست رنگ خود، آنها را به مقیاس خاکستری تبدیل کرده و کنتراست آنها را مرور کنید.

رنگ در طراحی بسته بندی محصولات
رنگ در طراحی بسته بندی محصولات

بازار هدف خود را در نظر داشته باشید. رنگ آبی در هر دو جنس مورد پسند جهانی است در حالی که در مورد رنگ بنفش توافق چندانی بین زن و مرد وجود ندارد. مردان تمایل دارند که رنگها و سایه های پررنگ (رنگهایی با رنگ مشکی اضافه شده) را ترجیح دهند، در حالی که زنان بیشتر پذیرای رنگ آمیزی رنگ هستند (رنگهایی با رنگ سفید اضافه شده).

همچنین، توجه داشته باشید که ادراک فرهنگی نقش بسزایی در تناسب رنگ دارد که به نوبه خود می تواند در انتخاب ها تأثیر بگذارد.

گزینه های مختلف رنگ را تست کنید. تا زمانی که تست نکنید نمی توانید بدانید که مخاطبان شما به رنگ بسته شما چگونه پاسخ می دهند ماکت ها باید آزمایش شوند و تجزیه و تحلیل دسته بندی کامل انجام شود. تحقیقات و ردیابی چشم خریداران در قفسه می تواند به بهینه سازی بسته شما قبل از راه اندازی کمک کند.

رنگ پیچیده است و هیچ راهنمای مشخصی برای انتخاب رنگ وجود ندارد. نکته اصلی این است که به دنبال راه های عملی برای تصمیم گیری در مورد رنگ باشید. به این فکر کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و محصول شما سعی در انتقال چه پیامی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
نمونه لوگو موشن
نوشتهٔ بعدی
اهمیت عکاسی از محصول چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.