لوگو تصویری

لوگو تصویری چیست

لوگو تصویری به یک نشان منحصر بفرد گفته می شود که برای یک کسب و کار، کمپانی یا مجموعه طراحی می شود. لوگو تصویری در واقع ترکیبی از تصاویر و تایپوگرافی می باشد، اما انواع مختلفی از آن وجود دارد که هر کدام حس متفاوتی به برند مورد نظر می دهند. بنابراین انتخاب بهترین نوع لوگو برای کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. در این مطلب به انواع لوگو و کاربرد آن ها اشاره می کنیم.
لوگو تصویری از نوع pictorial mark به یک علامت یا سمبل تصویری گفته می شود که به عنوان آیکون یک شرکت خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع طراحی لوگو باید در همان نگاه اول برند مورد نظر را تداعی کند. برای مثال می توان به لوگوی شبکه های اجتماعی مشهور اشاره کرد که با توجه به مفاهیم گسترده طراحی شده اند. برای این نوع لوگو می توان با توجه به برند مورد نظر از مفاهیم عمیق یا احساسی هم استفاده کرد. همچنین باید توجه داشت که این لوگو قرار است همه جا برای نمایش برند، مورد استفاده قرار گیرد. پس باید در انتخاب اشکال و تصاویر به اندازۀ کافی دقت کرد.

طراحی لوگو
طراحی لوگو

انواع لوگو تصویری

لوگو تصویری دارای انواع دیگری هم می باشد. از جمله لوگوهای مونوگرام که از حروف تشکیل شده اند و معمولاً حروف ابتدایی نام برند را نشان می دهند. برای مثال می توان به لوگوی پلتفرم های تولید و پخش فیلم و سریال بین المللی اشاره کرد. در طراحی این نوع لوگو معمولاً از تعداد کمی حروف استفاده می شود تا به خاطر سپردن آن آسان باشد. نوع دیگر که دارای شباهت به مونوگرام می باشد، لوگو تایپ یا wordmarks نام دارد. لوگو تایپ همانطور که از اسمش پیداست، شامل تایپوگرافی های خاص و جذاب است. برای مثال، می توان به لوگوی گوگل یا کوکاکولا اشاره کرد.
لوگو تصویری از نوع انتزاعی یا abstract logo یکی دیگر از انواع لوگو می باشد که در طراحی آن به جای یک تصویر واضح، از فرم های هندسی خاص استفاده می شود. برای مثال کافی است به لوگوی آدیداس و لوگوی پپسی نگاه کنید. این نوع لوگو، برند مورد نظر را به وسیلۀ طرح های منحصر بفرد و جذاب نمایش می دهد و می تواند برای برندهای بزرگ به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد.
نوع دیگر، لوگوی مسکوت یا Mascots نامیده می شود که در طراحی آن از کاراکترهای مصور استفاده می شود. این کاراکترها در حالی که طراحی نسبتاً ساده ای دارند، معمولاً رنگارنگ و کارتونی هستند. این نوع لوگو می تواند با طراحی پویای خود برای جذب کودکان و نوجوانان کاربردی باشد.
همچنین می توان به emblem logos یا لوگوهای آرم دار اشاره کرد که در طراحی آن ها از فونت های خاص در فضای داخلی یک آرم استفاده می شود. این نوع لوگو برای مدارس و سازمان ها بسیار استفاده می شود. همچنین کمپانی های خودروسازی به این نوع لوگو علاقۀ زیادی دارند.
لوگو تصویری ترکیبی هم به لوگویی گفته می شود که در طراحی آن از عناصر انواع مختلفی که در این مطلب معرفی شد، استفاده می کند و می تواند از نظر بصری بسیار جذاب باشد.

بعد از طراحی لوگو طراحی یک لوگو موشن به افزایش جذابیت لوگو کمک می کند .

5/5 - (2 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
اصول اصلی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی
نوشتهٔ بعدی
کاربرد طراحی گرافيك محيطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.