طراحی شخصیت انیمیشن و کاراکتر تبلیغاتی

طراحی شخصیت انیمیشن و کاراکتر تبلیغاتی

طراحی شخصیت انیمیشن یکی از مراحل پیش تولید است .

یک طراح شخصیت (یا هنرمند شخصیت) کل مفهوم ، سبک و آثار هنری یک شخصیت را از ابتدا به وجود می آورد . این اغلب شامل نگاهی عمیق به شخصیت کاراکتر برای ایجاد یک ایده بصری از ویژگی های فیزیکی شخصیت است .

انجام طراحی کاراکتر وتصویر سازی
طراحی کاراکتر و مسکات، طراحی شخصیت انیمیشن

خلق یک شخصیت کامل از ابتدا (انسان یا غیره) انرژی خلاقانه زیادی می خواهد و نیاز به تفکر تخیلی زیادی دارد .

به همین دلیل است که فرآیند طراحی کاراکتر بسیار پیچیده است و اغلب یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای هنرمندان مشتاق سرگرمی است .

بسیاری از شخصیت های کلاسیک که برای ما آشنا هستند از جمله میکی موس ، اردک و دیگر شخصیت هایی که در انیمیشن دیده ایم ، با مهارت و تلاش زیادی طراحی شده اند .

هرهنرمندی فرآیند خلاقیت خود را دارد ، بنابراین هیچ «راه درستی» برای خلق یک شخصیت وجود ندارد .

اما معمولاً فرآیند طراحی کاراکتر با توضیح مختصری از شخصیت شروع می شود . این شخصیت می‌تواند یک لاک‌ پشت جهش یافته با توانایی‌های نینجا مانند باشد یا فقط فردی باشد که سبک زندگی ساده‌ای دارد .

با این جلسه توجیهی ، اغلب یک سری ویژگی‌های پیشنهادی وجود دارد ، چه فیزیکی و چه احساسی ، و طراح شخصیت از آن یادداشت‌ها برای شروع به تصویرسازی ایده‌ ها استفاده می‌ کند . ریز عکس‌های خشن کمک می‌ کنند تا مسیرهای زیادی را که طراح می‌توانست انجام دهد ، مشخص کرد .

طراح شخصیت چه می کند؟

طراحان کاراکتر ظاهر شخصیت های فردی را تجسم و ایجاد می کنند . آنها بر اساس توضیحاتی که کارگردان به آنها داده است کار می کنند . این ممکن است شامل یادداشت هایی در مورد شخصیت کاراکتر و همچنین ویژگی های فیزیکی باشد . طراحان شخصیت از فیلمنامه و هنر مفهومی برای طراحی شخصیت ها الهام می گیرند .

طراحان کاراکتر تحقیقاتی را در مورد آناتومی شخصیت ‌ها و سبک‌ های مد مرتبط انجام می‌دهند تا به کار بهبود دهند . این نقش به شدت بر توانایی طراحی متکی است . کاراکترها بر روی کاغذ یا دیجیتال ترسیم می شوند . طراحان شخصیت طرح‌های متنوعی را ایجاد می‌کنند که معمولاً شامل طراحی برای یک شخصیت می‌شود . آنها اینها را به کارگردان ارائه می کنند و هر یک از بازخوردهای کارگردان را بیان می کنند تا به نتیجه ای برسند که از آن راضی هستند .

هنگامی که یک طرح تایید شد ، طراحان کاراکتر “برگ های مدل” را ایجاد می کنند که شخصیت را از زوایای مختلف نشان می دهد . در انیمیشن‌های سه بعدی ، مدل ‌سازان از آن‌ها برای خلق شخصیت ‌ها استفاده می ‌کنند . در انیمیشن دو بعدی ، انیماتور (تهیه کنندۀ فیلم های کارتونی) از برگه های مدل استفاده می کند تا مطمئن شود که هر فریم از انیمیشن “روی مدل” است . طراحان کاراکتر اغلب توسط یک استودیوی انیمیشن استخدام می شوند.

طراحی کاراکتر و مسکات
طراحی کاراکتر و مسکات، طراحی شخصیت انیمیشن

انواع شخصیت ها :

شخصیت های سبک تحریریه

این شخصیت ها تمیز، واقع گرایانه و بسیار سبک هستند . اگر قصد دارید ظرافت و حس حضور را به تصویر بکشید ، کاراکترهای سبک مفید هستند .

شخصیت های سبک پاپ

این شخصیت ها بیانگر هستند و برای جلب توجه و تسلط بر صفحه نمایش هستند . مخاطب انرژی را در درون خود احساس می کند ، در حالی که آنها را در عمل تماشا می کند .

5/5 - (1 امتیاز)
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
اهمیت طراحی لوگو و آرم و تاثیر طراحی لوگو در برند شدن
نوشتهٔ بعدی
مهمترین تاثیر طراحی لوگو بر صادرات محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.