طراحی لوگو تصویری و اهمیت آن در فروش

طراحی لوگو تصویری و اهمیت آن در فروش

به طور کلی لوگو یک نمادی است که هویت یک برند را تشکیل می دهد.

طراحی لوگو می تواند ترکیبی از تصویر ، متن و یا اشکال مختلف باشد و به گونه های مختلف طراحی شود .

یکی از گونه های رایج لوگو ، لوگوی تصویری است . لوگو تصویری یا لوگو نمادین نوع فعالیت و محصولات شرکت را در قالب تصویر مربوط به حوزه فعالیت شما به مخاطب معرفی می کند .

طراحی لوگو تصویری
طراحی لوگو تصویری

بنابر این لوگو ی تصویری باید به گونه ای طراحی شود تا مخاطب به راحتی آن را دریابد ، به راحتی بتواند حوزه فعالیتی شما را تشخیص دهد و بتواند با آن ارتباط برقرار کند .

نکته ای که وجود دارد این است که لوگوی تصویری هرچه ساده تر باشد بهتر و سریع تر در ذهن مخاطب هک می شود .

به چه دلیل لوگوی تصویری را انتخاب کنیم ؟

لوگوی تصویری به مراتب بهتر از لوگوی متنی می تواند ایده ها و محصولات برند را معرفی کند و به تصویر بکشد .

چند نمونه از لوگو های معروف خارجی مانند (فایر فاکس ، یوتیوب ، اپل و … ) را در نظر بگیرید ; این لوگو ها با استفاده از طراحی بدون به کار گرفتن متن ، هویت برند خود را معرفی می کنند .

مهمترین نکته برای طراحی لوگو این است که با مخاطب ارتباط برقرار کند . استفاده از لوگوی تصویری به گونه ای است که حتی افراد با زبانی متفاوت نیز متوجه هویت شما خواهند شد و به راحتی لوگو شما را در ذهن می سپارند .

انواع لوگو تصویری

– لوگو سمبلیک

لوگوی سمبلیک لوگویی است که برای طراحی آن از برخی نماد های خاص و مرتبط استفاده می کنند . به عنوان مثال استفاده از یک بشقاب و یا قاشق و چنگال می تواند نماد مناسبی برای لوگوی یک رستوران باشد.

– لوگو برگرفته از تصاویر واقعی

یکی از رایج ترین انواع لوگوی تصویری این دسته از لوگو می باشد ، برای خلق این لوگو ها شما می توانید از عناصر و تصاویر دنیای طبیعی مثل گیاهان ، گل ها ، حیوانات ، سبزیجات و .. برای طراحی لوگوی تصویری استفاده کنید .

– لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی از دیگر انواع رایج و جذاب لوگوهای تصویری محسوب می‌ شود که در طراحی آن به از به جای استفاده از نمادهای مستقیم از نمادهای غیر مستقیم یا انتزاعی استفاده می‌شود .

در طراحی لوگو های انتزاعی از خط ها و رنگ های مختلف استفاده می شود و حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد می کند .

-لوگو مسکات

لوگو مسکات نیز یکی دیگر از سبک‌های طراحی لوگو تصویری است که برای طراحی آن از شخصیت‌های تخیلی و یا انسان های واقعی  به گونه های مختلف گرافیکی استفاده می‌شود . برای مثال لوگوی شرکت چیتوز که از میمون سوار بر موتور برای لوگوی خود استفاده کرده است نمونه ی لوگوی مسکات هستند .

مزایای لوگوی تصویری

معمولاً لوگوهای غیر لوگوی تصویری برای استفاده در بخش‌هایی مثل بخش‌های اداری ، تبلیغاتی و انواع پوستر و بنرها نیاز به ویرایش دارند؛ اما لوگو تصویری کاملاً با این موارد سازگاری دارد و از آن می‌ توان در هرجایی استفاده کرد .

طراحی لوگو تصویری
طراحی لوگو تصویری

لوگو تصویری شما به عنوان نماد اختصاصی و منحصر به فرد برندتان در نظر گرفته می‌شود . این لوگو به نوعی شناسنامه کسب و کارتان است و موجب ایجاد تمایز آن با رقبایتان خواهد شد .

از دیگر ویژگی‌های لوگوی تصویری بین المللی بودن آن است ، با استفاده از لوگوی تصویری می ‌توانید از آن در هر کشوری استفاده کنید و دیگر نیازی به تغییر برند برای معرفی در کشورهای دیگر نخواهید داشت . زیرا به راحتی با دیدن تصویر لوگوی شما متوجه نوع فعالیتتان خواهند شد .

و در آخر لوگو تصویری برای انواع کسب و کارها مناسب خواهد بود و محدودیت ندارد زیرا استفاده از یک تصویر به راحتی می ‌تواند نام برند و یا هدف یک سازمان را به نمایش بگذارد .

5/5 - (1 امتیاز)
, ,
نوشتهٔ پیشین
شعار تبلیغاتی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه طراحی صحیح لوگو می تواند فروش را افزایش دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.