طراحی لوگو تجاری چیست؟

طراحی لوگو تجاری چیست؟

طراحی لوگوی تجاری نشان دهنده هویت یک شرکت تجاریست و علاوه بر نشان دهنده هویت و بازرگانی ، مشخصه فعالیت های حرفه ای یک تجارت نیز می باشد . بنابر این داشتن یک لوگوی تجاری برای تجارت مهم است .

لوگو تجاری
لوگو تجاری

در واقع یک آرم تجاری به منزله ی سرمایه قدرتمند برای نام شرکت تجاری است به همین دلیل طراحی آن باید با مفهوم و خاص باشد .

مهم ترین گام در طراحی لوگوی یک شرکت تجاری ، طراحی اولیه لوگو تجاری است . آرم یک شرکت تجاری موجودیت تصویری سازمان را به تصویر می کشد و در تمامی راه های ارتباطی و تبلیغاتی شرکت کاربرد دارد . به همین دلیل باید ساده و همه فهم باشد تا سریعا پیام را منتقل کند .

چرا به طراحی لوگوی تجاری نیاز داریم ؟

داشتن یک لوگوی تجاری که به روش خلاقانه ای طراحی شده باشد باعث می شود تا برند شما نسبت به رقبایتان متمایز باشد و در ذهن مشتریان ماندگار باشد .

تمامی برند های تجاری از گذشته تاکنون از لوگوهای مبتکرانه ای استفاده کرده اند و همین باعث شده است تا این برند ها در ذهن های ما ماندگار شوند . در واقع از این روش استفاده کرده اند تا محصولات و خدماتشان را به دیگران معرفی کنند .

اگر از شما سوال شود که نام چند برند تجاری را به خاطر دارید قطعا پاسخ شما تعداد اندکی است اما اگر بحث لوگو باشد ، قطعا با دیدن آن کل هویت برند در قالب یک تصویر در ذهنتان نقش می بندد . پس اگر می خواهید به یاد ماندنی باشید باید به سراغ طراحی لوگو بروید .

شما خرید یا استفاده از محصولات برندی را انتخاب می کنید که هیچ مشخصه ای ندارد یا برندی که دارای لوگو و  مشخصات قابل اعتمادی دارد ؟ قطعا برندی را انتخاب خواهید کرد که هویت برندش را نمایش می دهد و واقعی است .

بسیاری از شرکت‌ها از تاثیر طراحی آرم خود بر جذب مخاطبین خاص غافل هستند و نمی ‌دانند که لوگوها قادرند مخاطبین هدف را همچون آهن ربایی به سمت برندشان جذب کنند .

برای طراحی لوگو باید به چند نکته توجه کنیم :

– استفاده از پس زمینه ساده و رنگ مناسب برای لوگو :

معمولا لوگو هایی که در طراحی آن ها از یک یا دو رنگ استفاده شده باشد از جذابیت بیشتری برخوردار است و هر چه پس زمینه  لوگو ساده تر باشد ، پیام را واضح تر انتقال می ‎دهد .

– استفاده از فونت مناسب :

یکی از مهم ترین اصول در طراحی لوگو تجاری انتخاب فونت درست است . فونتی که برای لوگو در نظر میگیرید باید کاملا خوانا باشد .

– انتخاب شکل های مناسب در لوگو :

هر شکلی که در لوگو استفاده شود دارای مفهوم خاص خودش است ، این موضوع خصوصا در طراحی لوگو تجاری اهمیت بیشتری پیدا می کند . برای مثال دایره نشان دهنده ی جامعه ، وحدت، دوست داشتن و… است . حلقه ها پیوند داشتن و رابطه های همیشگی را به نمایش میگذارند و خط صاف بیانگر قدرت است. مثلث برای نشان دادن علم یا دین یا قوانین و پرخاش هستند و مربع نشانگر متعادل بودن است.

5/5 - (1 امتیاز)
, , ,
نوشتهٔ پیشین
مهمترین نکات در طراحی لوگو کلاسیک
نوشتهٔ بعدی
طراحی لوگو به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.