طراحی لوگو تجاری چیست؟

طراحی لوگو تجاری چیست؟

طراحی لوگوی تجاری نشان دهنده هویت یک شرکت تجاریست و علاوه بر نشان دهنده هویت و بازرگانی ، مشخصه فعالیت های حرفه ای یک تجارت نیز می باشد . بنابر این داشتن یک لوگوی تجاری برای تجارت مهم است .

لوگو تجاری
لوگو تجاری

در واقع یک آرم تجاری به منزله ی سرمایه قدرتمند برای نام شرکت تجاری است به همین دلیل طراحی آن باید با مفهوم و خاص باشد .

مهم ترین گام در طراحی لوگوی یک شرکت تجاری ، طراحی اولیه لوگو تجاری است . آرم یک شرکت تجاری موجودیت تصویری سازمان را به تصویر می کشد و در تمامی راه های ارتباطی و تبلیغاتی شرکت کاربرد دارد . به همین دلیل باید ساده و همه فهم باشد تا سریعا پیام را منتقل کند .

چرا به طراحی لوگوی تجاری نیاز داریم ؟

داشتن یک لوگوی تجاری که به روش خلاقانه ای طراحی شده باشد باعث می شود تا برند شما نسبت به رقبایتان متمایز باشد و در ذهن مشتریان ماندگار باشد .

تمامی برند های تجاری از گذشته تاکنون از لوگوهای مبتکرانه ای استفاده کرده اند و همین باعث شده است تا این برند ها در ذهن های ما ماندگار شوند . در واقع از این روش استفاده کرده اند تا محصولات و خدماتشان را به دیگران معرفی کنند .

اگر از شما سوال شود که نام چند برند تجاری را به خاطر دارید قطعا پاسخ شما تعداد اندکی است اما اگر بحث لوگو باشد ، قطعا با دیدن آن کل هویت برند در قالب یک تصویر در ذهنتان نقش می بندد . پس اگر می خواهید به یاد ماندنی باشید باید به سراغ طراحی لوگو بروید .

شما خرید یا استفاده از محصولات برندی را انتخاب می کنید که هیچ مشخصه ای ندارد یا برندی که دارای لوگو و  مشخصات قابل اعتمادی دارد ؟ قطعا برندی را انتخاب خواهید کرد که هویت برندش را نمایش می دهد و واقعی است .

بسیاری از شرکت‌ها از تاثیر طراحی آرم خود بر جذب مخاطبین خاص غافل هستند و نمی ‌دانند که لوگوها قادرند مخاطبین هدف را همچون آهن ربایی به سمت برندشان جذب کنند .

برای طراحی لوگو باید به چند نکته توجه کنیم :

– استفاده از پس زمینه ساده و رنگ مناسب برای لوگو :

معمولا لوگو هایی که در طراحی آن ها از یک یا دو رنگ استفاده شده باشد از جذابیت بیشتری برخوردار است و هر چه پس زمینه  لوگو ساده تر باشد ، پیام را واضح تر انتقال می ‎دهد .

– استفاده از فونت مناسب :

یکی از مهم ترین اصول در طراحی لوگو تجاری انتخاب فونت درست است . فونتی که برای لوگو در نظر میگیرید باید کاملا خوانا باشد .

– انتخاب شکل های مناسب در لوگو :

هر شکلی که در لوگو استفاده شود دارای مفهوم خاص خودش است ، این موضوع خصوصا در طراحی لوگو تجاری اهمیت بیشتری پیدا می کند . برای مثال دایره نشان دهنده ی جامعه ، وحدت، دوست داشتن و… است . حلقه ها پیوند داشتن و رابطه های همیشگی را به نمایش میگذارند و خط صاف بیانگر قدرت است. مثلث برای نشان دادن علم یا دین یا قوانین و پرخاش هستند و مربع نشانگر متعادل بودن است.

5/5 - (1 امتیاز)
, , ,
نوشتهٔ پیشین
مهمترین نکات در طراحی لوگو کلاسیک
نوشتهٔ بعدی
طراحی لوگو به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست