معروف ترین مسکات ها یا کاراکتر تبلیغاتی

معروف ترین مسکات ها یا کاراکتر تبلیغاتی

مسکات یا طراحی کاراکتر تبلیغاتی ، شخصیتی است که یک طراح یا گرافیست به صورت مجازی آن را ایجاد می کند و برای ارتباط بهتر با مخاطبین و تاثیر گذاری بیشتر پیام برند از آن استفاده می کنند.

هدف از خلق یک کاراکتر برای یک برند ، ارتقاء هویت سازمانی آن برند و یا ایجاد شرایطی برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطب می باشد.

طراحی کاراکتر و مسکات
طراحی کاراکتر و مسکات

 

یک کمپانی یا برند ممکن است تا سالهای زیادی پس از آغاز فعالیتش تنها در یاد تعداد کمی از افراد ماندگار باشد و یا به گونه ای باشد که افراد از روی لوگوی آن برند و یا نام برند آن را بشناسند اما زمانی که کاراکتری برای این برند خلق شود ، مخاطبین با دیدن این کاراکتر آن برند را به خاطر می آورند و باعث اثر گذاری بیشتر در ذهن مخاطب می شود .

نکته دیگری که در طراحی مسکات وجود دارد این است که طنز نقش سازنده ای در ایجاد ارتباط سازنده با مخاطب دارد و اگر هوشمندانه و مبتکرانه مورد استفاده قرار گیرد باعث تعالی ، سازندگی و ماندگاری منبع خود خواهد شد .

چند نمونه از مسکات های تبلیغاتی معروف :

– خرس قهوه ای ایران رادیاتور :

تقریبا شرکت ایران رادیاتور را همه ی مردم ایران می شناسند . شاید اطلاعات زیادی از این برند به یاد نداشته باشند اما با دیدن خرس قهوه ای یا همان نوه عمو یادگار نام این برند در ذهنشان نقش می بندد .
ایجاد این کاراکتر برای شرکت ایران رادیاتور آن را تبدیل به یک شرکت ماندگار تبدیل کرده است .

– بابا برقی :

بابابرقی شخصیتی است که به عنوان نمایندهٔ شرکت توانیر در برنامه ‌های تبلیغاتی و هشداردهندهٔ این شرکت حضور دارد . تبلیغات آهنگین بابا برقی آن‌ قدر در تلویزیون تکرار شد تا که الان پس از شنیدن نامش به یاد « صرفه‌جویی » در مصرف برق بیوفتیم .

– میمون موتوری چی توز :

یکی از معروف ترین و موفق ترین مسکات های تبلغاتی میمون چی توز است . مطمئناً شما بعد از شنیدن نام چی توز قبل از محصولات آن ، میمون معروف چی توز را به یاد خواهید آورد .

– کاراکتر معروف Tony the Tiger :

این مسکات برای Kellog’s Frosted Flakes طراحی شده است .
یکی از زمینه هایی که مسکات ها معروفیت زیادی در آن پیدا کرده اند ، ورزش است . مسکات های تیمی ، نه تنها می توانند به همراه تصویر حیوان یا انسان باشند ، بلکه این امکان وجود دارد که با موجودات فوق العاده ای ساخته شوند و تاثیر زیادی بر پیشرفت تیم و افزایش معروفیت آن داشته باشند .

– برند KFC :

این لوگو مسکات برگرفته از شخصیت انسان است که تصویر به کار رفته شده در آن تصویر موسس کی اف است و همیشه یاد آور یک حس راحتی و انتقال دهنده شخصیتی دوست دار پخت ‌و‌پز و طعم‌ های جدید است . سمبل kfc برای مخاطبین و مردم یاد آور مرغ سوخاری های لذیذ است .

– مسکات Duracell :

مسکات دوراسل Duracell علاوه بر اروپا و آسیا در هرجای دیگر دنیا به نمادی برای توضیح کالایی متوقف نشدنی و بادوام تبدیل شده است .

5/5 - (1 امتیاز)
, , ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی لوگو به زبان انگلیسی
نوشتهٔ بعدی
طراحی لوگو با اسم فارسی برای برند شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست