اصول طراحی کاراکتر با اشکال هندسی

هویت برند

طراحی کاراکتر با اشکال هندسی

دایره ها و بیضی ها :

طراحی کاراکتر: دایره ها و بیضی ها بسیار متنوع هستند . به عنوان مثال ، با قرار دادن یک بیضی در داخل یک دایره می توانید یک چشم کارتونی ساده ایجاد کنید . به همین ترتیب ، یک بیضی می ‌تواند به عنوان پایه ‌ای برای سر رو به جلو باشد ، یا یک بیضی و یک دایره با هم می‌ توانند شکل یک سر را در نمای سه چهارم ایجاد کنند .

در حالی که می توانید از دایره ها و بیضی ها برای ایجاد تقریباً هر چیزی استفاده کنید ، مهم است که به خاطر داشته باشید که اشکال گرد به شخصیت شما ظاهر و رفتار نرم تری می بخشد .

طراحی کاراکتر و مسکات، طراحی کاراکتر با اشکال هندسی
طراحی کاراکتر و مسکات، طراحی کاراکتر با اشکال هندسی

با مربع و مستطیل چه کاری می توان انجام داد ؟

همانطور که دایره ها و بیضی ها شخصیت را زیباتر نشان می دهند ، مربع ها و مستطیل ها آن ها را قوی تر نشان می دهند . شکل های جعبه ای به ویژه برای ایجاد فرم های جامد مانند بالا تنه ، پاها و دست ها مفید هستند . به عنوان مثال ، یک مربع تقریباً شبیه به شکل کف دست یک فرد است و انگشتان را می توان به یک مستطیل ساده کرد . بنابراین ، می توانید با چسباندن انگشتان مستطیلی و انگشت شست به مربع ، دستی سبک ایجاد کنید . به همین ترتیب ، می توانید با تقسیم یک مربع به صورت افقی و تقسیم مستطیل بالا به چهار انگشت،  یک مشت بسازید .

اگر از این اشکال برای ترسیم سر و صورت شخصیت های خود استفاده کنید ، متوجه خواهید شد که آن ها سفت تر خواهند شد . به همین دلیل است که آن ها اغلب برای انواع شخصیت های شدید تر استفاده می شوند.

با مثلث ها چه کار می توان کرد ؟

در حالی که مربع ها و دایره ها اشکال معمول شما در هنگام کشیدن افراد کارتونی خواهند بود ، مثلث ها نیز کاربردهای خود را دارند . به عنوان مثال ، آن ها می توانند بینی ساده برای شخصیت های شما باشند . این کار را می توان با ترسیم یک مثلث و سپس پاک کردن یک طرف یا با استفاده از کل شکل انجام داد .

علاوه بر این ، مثلث ها اشکال موثری برای ایجاد پا یا کفش از زوایای مختلف هستند .

به همان اندازه که هر شکل مفید است ، وقتی با هم استفاده می شود ، قدرتمند تر هستند .

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند شخصیتی جالب بسازید :
– رنگ

رنگ روی شخصیت شما تاثیر می گذارند و برای طراحی مهم هستند . می تواند به احساس شخصیت شما کمک کند و حتی جنبه های دیگر را تقویت و تغییر دهد و شخصیت را متحد تر کند . انتخاب رنگ شما برای شخصیت ‌هایتان می‌ تواند به مخاطبان هدف شما نیز کمک کند . برای مثال ، اگر می خواهید شخصیت شما دوستانه باشد و مخصوص بچه‌ ها باشد ، از رنگ‌ های اصلی روشن استفاده کنید .

زیاده روی نکنید ، مهم این است که مطمئن شوید شخصیت شما رنگ های زیادی ندارد .

– مفهوم

باید نوعی ایده یا مفهوم پشت شخصیت شما وجود داشته باشد . اگر بخواهید الهام بگیرید . این کار شخصیت شما را بسیار منحصر به فرد و اصلی می کند . این مفهوم نسبتاً ساده است و ممکن است در مقایسه با سایر طراحی های شخصیت کوچک باشد ، اما شخصیت شما بدون آن از بین می رود .

کل طرح شما باید بر روی یک ایده قوی تثبیت شود .

– شکل

اشکال اصلی می توانند احساس کلی شخصیت شما را تغییر دهند . نکات به کارگیری هر شکل را قبلا ذکر کرده ایم .

سعی کنید مطمئن شوید که شخصیت های شما نیز متفاوت به نظر می رسند .  با طراحی خود متنوع باشید و آن را تغییر دهید !

وضعیت و ژست می تواند به شخصیت شما کمک کند تا شکل شخصیت شما نیز بیشتر شود .

– سادگی

شخصیت های شما می توانند کاملاً ساده یا کاملاً پیچیده باشند . این به شما بستگی دارد ، اما حتی پیچیده ترین شخصیت ها نیز باید بتوانند به روشی ساده ساخته شوند . همچنین ، شما باید بتوانید با نگاه کردن به طراحی خود متوجه شوید که چه چیزی در حال رخ دادن است . اگر به شخصیت خود نگاه می کنید و دیگر حتی نمی توانید بگویید چیست ، وقت آن است که ساده کنید .

مدل ‌های لباس و مدل ‌های مو معمولاً باید ساده باشند ، و نباید قطعات و عناصر زیادی داشته باشند .

– شخصیت

شخصیت شما باید شخصیت داشته باشد . ویژگی های صورت ، طرح رنگ ، مدل لباس ، مدل مو و حالت یک شخصیت باید منعکس کننده شخصیت آن ها باشد .

– منحصر به فرد بودن

در نهایت ، شخصیت شما باید در تمام جنبه های طراحی منحصر به فرد باشد . برای منحصر به فرد کردن شخصیت خود به لوازم جانبی ، لباس و موهای شخصیت خود وابسته نباشید . این جنبه ها را می توان با یک چشم به هم زدن تغییر داد . شما می خواهید هسته شخصیت شما منحصر به فرد باشد .

5/5 - (1 امتیاز)
, ,
نوشتهٔ پیشین
اصول و اهمیت طراحی لوگو سالن های زیبایی
نوشتهٔ بعدی
طراحی لوگوی برای شرکت های تبلیغاتی چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست