طراحی بروشور تبلیغاتی برای بازاریابی چیست؟

طراحی بروشور بازاریابی یا تبلیغاتی اساسا راهی برای ارائه محصول ، خدمات یا پیشنهادات شماست . معمولاً بروشور تبلیغاتی نشان دهنده فرصت هایی است که برای یک تجارت وجود دارد .

برخلاف آن، بروشور سازمانی بر فروش محصولات یا خدمات خود تاکید می کند و نه در داده های سازمانی کسب و کار ارائه دهنده آن ها .

بروشور بازاریابی یا تبلیغاتی، عمر کوتاه تری نسبت به بروشور سازمانی دارد. همچنین عموم مردم گسترده ‌تری آن را می بینند .

طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی بروشور تبلیغاتی
طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی معمولاً جذاب‌ تر، جسور تر و جدی‌تر از یک بروشور سازمانی است . با توجه به این نکات ، باید گفت که آن را با کیفیت بالایی چاپ می کنند زیرا مهمترین کارکرد آن عملکرد بازاریابی قوی آن است .

بروشورها چقدر در بازاریابی موثر هستند؟

بازاریابی از طریق بروشور از بسیاری جهات موثر است ، مانند زمانی که صحبت از شبکه می شود .

  • می توان آن ها را پس از صحبت با مشتریان یا مشتریان بالقوه در اختیار آن ها قرار داد .
  • توزیع آن ها ارزان است و شما می توانید به طور خاص بازار ایده آل خود را هدف قرار دهید و با دنیای بدون کاغذ ، بروشورها می توانند به سادگی یک تازگی برای متمایز شدن از رقبا باشند .

اما بروشورها چقدر در بازاریابی موثر هستند؟

بروشورها در اصل جزوه هایی هستند که حاوی اطلاعاتی درباره کسب و کار شما هستند . آن ها معمولا به صورت دستی در رویداد ها ، جلسات ، رویداد های شبکه و موارد دیگر توزیع می شوند . این روش توزیع به این معنی است که شما می توانید به طور خاص افرادی را هدف قرار دهید که فکر می کنید به کسب و کار شما علاقه مند هستند .

از آنجایی که بروشورها به صورت دستی توزیع می شوند ، مقرون به صرفه هستند و لمس شخصی دریافت چیزی با دست (و ملاقات با افراد پشت کار) به این معنی است که مردم حتی قبل از خواندن بروشور ، کمی در مورد کسب و کار شما درک کرده اند .

درست قبل از اینکه تصمیم بگیرید کجا غذا بخورید ، به چیزی به سادگی یک منوی غذای آماده فکر کنید .

این بسیار هدفمند است زیرا می دانید که آن ها در شعاع تحویل شما هستند . برای رویداد ها ، بروشور ها یک بخش قابل لمس از بازاریابی را ارائه می دهند که فقط به کسانی داده می شود که از طریق گفتگو واجد شرایط هستند .

اثر متقابل طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور چیزی است که مردم می توانند لمس کنند ، نگه دارند و به دیگران منتقل کنند . این به مشتریان بالقوه اجازه می دهد به جای فراموش کردن اطلاعات در میان وب گسترده ، با اطلاعاتی که از طریق بروشور دریافت کرده اند ، ارتباط برقرار کنند .

داشتن یک بروشور به صورت فیزیکی در جلوی شما ، بیشتر از تبلیغاتی که ممکن است در وب ببینند ، به اطلاعات داخل معنا می دهد و توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند .

دسترسی به بروشورها آسان است ، زیرا اگر می‌ خواهید اطلاعات را دوباره بخوانید یا به دوستانتان منتقل کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از کشو بیرون بکشید ، در حالی که ردیابی و مکان یابی آگهی در وب ممکن است دشوار باشد.

به عنوان مثال ، هر بروشور در رویداد هایی توزیع می شود ، جایی که غرفه هایی برای تبلیغات کسب و کار ، دانشگاه و غیره شما برپا می شود .

بنابراین ، وقتی مردم به غرفه شما می آیند ، به آنچه شما برای گفتن و یافتن دارید علاقه مند می شوند . اطلاعات بیشتر در مورد آنچه شما باید ارائه دهید .

ظاهر طراحی بروشور تبلیغاتی

ظاهر همه چیز برای یک بروشور است زیرا مستقیماً چیزهای زیادی در مورد تجارت شما به مشتری می گوید .

درست مانند گفته‌های اولین برداشت ‌ها ، با بروشورها نیز کار می‌ کند ، اگر بروشور غیرجذابی را به مشتری بالقوه بدهید ، آن ها به طور خودکار ایده ‌ای از کسب ‌و کار شما دریافت می‌ کنند و ممکن است فکر کنند که شما تلاشی نمی ‌کنید .

بروشور با کیفیت بالا دور ریخته نمی شود و توسط شخصی که آن را به او تحویل داده اید نگهداری می شود . آن ها از کیفیت مواد استفاده شده ، چاپ و محتویات قدردانی خواهند کرد .

حتی اگر زمانی که صحبت از بازاریابی به میان می‌آید ، «هرگز کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید» ، ظاهر بهتر بروشور شما مؤثرتر خواهد بود .

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مدیریت وب سایت فروشگاهی و اصول فروش
نوشتهٔ بعدی
نرم افزار طراحی کاتالوگ چگونه عمل میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.