طراحی بروشور تبلیغاتی برای بازاریابی چیست؟

طراحی بروشور بازاریابی یا تبلیغاتی اساسا راهی برای ارائه محصول ، خدمات یا پیشنهادات شماست . معمولاً بروشور تبلیغاتی نشان دهنده فرصت هایی است که برای یک تجارت وجود دارد .

برخلاف آن، بروشور سازمانی بر فروش محصولات یا خدمات خود تاکید می کند و نه در داده های سازمانی کسب و کار ارائه دهنده آن ها .

بروشور بازاریابی یا تبلیغاتی، عمر کوتاه تری نسبت به بروشور سازمانی دارد. همچنین عموم مردم گسترده ‌تری آن را می بینند .

طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی بروشور تبلیغاتی
طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی معمولاً جذاب‌ تر، جسور تر و جدی‌تر از یک بروشور سازمانی است . با توجه به این نکات ، باید گفت که آن را با کیفیت بالایی چاپ می کنند زیرا مهمترین کارکرد آن عملکرد بازاریابی قوی آن است .

بروشورها چقدر در بازاریابی موثر هستند؟

بازاریابی از طریق بروشور از بسیاری جهات موثر است ، مانند زمانی که صحبت از شبکه می شود .

  • می توان آن ها را پس از صحبت با مشتریان یا مشتریان بالقوه در اختیار آن ها قرار داد .
  • توزیع آن ها ارزان است و شما می توانید به طور خاص بازار ایده آل خود را هدف قرار دهید و با دنیای بدون کاغذ ، بروشورها می توانند به سادگی یک تازگی برای متمایز شدن از رقبا باشند .

اما بروشورها چقدر در بازاریابی موثر هستند؟

بروشورها در اصل جزوه هایی هستند که حاوی اطلاعاتی درباره کسب و کار شما هستند . آن ها معمولا به صورت دستی در رویداد ها ، جلسات ، رویداد های شبکه و موارد دیگر توزیع می شوند . این روش توزیع به این معنی است که شما می توانید به طور خاص افرادی را هدف قرار دهید که فکر می کنید به کسب و کار شما علاقه مند هستند .

از آنجایی که بروشورها به صورت دستی توزیع می شوند ، مقرون به صرفه هستند و لمس شخصی دریافت چیزی با دست (و ملاقات با افراد پشت کار) به این معنی است که مردم حتی قبل از خواندن بروشور ، کمی در مورد کسب و کار شما درک کرده اند .

درست قبل از اینکه تصمیم بگیرید کجا غذا بخورید ، به چیزی به سادگی یک منوی غذای آماده فکر کنید .

این بسیار هدفمند است زیرا می دانید که آن ها در شعاع تحویل شما هستند . برای رویداد ها ، بروشور ها یک بخش قابل لمس از بازاریابی را ارائه می دهند که فقط به کسانی داده می شود که از طریق گفتگو واجد شرایط هستند .

اثر متقابل طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور چیزی است که مردم می توانند لمس کنند ، نگه دارند و به دیگران منتقل کنند . این به مشتریان بالقوه اجازه می دهد به جای فراموش کردن اطلاعات در میان وب گسترده ، با اطلاعاتی که از طریق بروشور دریافت کرده اند ، ارتباط برقرار کنند .

داشتن یک بروشور به صورت فیزیکی در جلوی شما ، بیشتر از تبلیغاتی که ممکن است در وب ببینند ، به اطلاعات داخل معنا می دهد و توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند .

دسترسی به بروشورها آسان است ، زیرا اگر می‌ خواهید اطلاعات را دوباره بخوانید یا به دوستانتان منتقل کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از کشو بیرون بکشید ، در حالی که ردیابی و مکان یابی آگهی در وب ممکن است دشوار باشد.

به عنوان مثال ، هر بروشور در رویداد هایی توزیع می شود ، جایی که غرفه هایی برای تبلیغات کسب و کار ، دانشگاه و غیره شما برپا می شود .

بنابراین ، وقتی مردم به غرفه شما می آیند ، به آنچه شما برای گفتن و یافتن دارید علاقه مند می شوند . اطلاعات بیشتر در مورد آنچه شما باید ارائه دهید .

ظاهر طراحی بروشور تبلیغاتی

ظاهر همه چیز برای یک بروشور است زیرا مستقیماً چیزهای زیادی در مورد تجارت شما به مشتری می گوید .

درست مانند گفته‌های اولین برداشت ‌ها ، با بروشورها نیز کار می‌ کند ، اگر بروشور غیرجذابی را به مشتری بالقوه بدهید ، آن ها به طور خودکار ایده ‌ای از کسب ‌و کار شما دریافت می‌ کنند و ممکن است فکر کنند که شما تلاشی نمی ‌کنید .

بروشور با کیفیت بالا دور ریخته نمی شود و توسط شخصی که آن را به او تحویل داده اید نگهداری می شود . آن ها از کیفیت مواد استفاده شده ، چاپ و محتویات قدردانی خواهند کرد .

حتی اگر زمانی که صحبت از بازاریابی به میان می‌آید ، «هرگز کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید» ، ظاهر بهتر بروشور شما مؤثرتر خواهد بود .

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مدیریت وب سایت فروشگاهی و اصول فروش
نوشتهٔ بعدی
نرم افزار طراحی کاتالوگ چگونه عمل میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.