اصول مهم طراحی اپ فروشگاهی

اصول طراحی اپ فروشگاهی

اصول طراحی اپ و طراحی سایت اغلب در طول فرآیند خلاق نادیده گرفته می شود و فراموش می شود . اما چه بخواهیم چه نخواهیم ، ​​همه طرح های ما بر اساس اصول متعددی ساخته شده اند که ما به عنوان طراح از آنها پیروی می کنیم . این اصول می توانند تقویت ، تأثیر و جذابیت داشته باشند . واستفاده از آن ها به نفع ما است .

اصول طراحی اپ فروشگاهی
اصول طراحی اپ فروشگاهی

در زیر برخی از اصول طراحی آورده شده است :

  1.  اتصال یکنواخت

این اصل دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد ، اتصال یکنواخت. با متصل نگه داشتن عناصر در طراحی برنامه توسط ویژگی‌ های بصری یکنواخت  مانند رنگ ، کاربر نسبت به زمانی که آن ها به یکدیگر متصل نیستند ، زمان آسان ‌تری برای ارتباط دادن ویژگی‌ ها صرف می کند .

  1.  سلسله مراتب

یکی از مهمترین اصول طراحی ، سلسله مراتب است . اطلاعات و عناصر را به ساده ترین ساختار خود برای تجسم و درک سازماندهی می کند . این به کاربر این امکان را می‌ دهد تا دانش گسترده‌ ای از سیستم بدون قرار دادن آن ها در یک آموزش داشته باشد .

  1.  قانون 80/20

قانون 80/20 این است که 80 درصد از اثرات در هر سیستم بزرگ توسط 20 درصد از متغیرها ایجاد می شود . این اصل برای تمرکز بر منابع و در عین حال تحقق کارایی بیشتر در طراحی مفید است . برای هر سیستم طراحی خوب ، 20٪ از ویژگی هایی که اغلب استفاده می شود باید در دسترس ترین باشد . این باعث می‌شود 80 درصد باقیمانده ویژگی‌ های آن پنهان شوند . با رعایت این قانون ، طراحی تمیز تر و ساده تری را که کارآمدی در ذهن داشته باشد ، امکان پذیر می کند .

  1.  قابلیت دسترسی

دسترس ‌پذیری ، طرحی را بیان می‌ کند که باید تا حد امکان توسط افراد زیادی ، بدون تغییر و قابل استفاده باشد . اگر چه دسترسی افراد دارای معلولیت را در نظر می گیرد ، طراحی قابل دسترس منافع همه را در ذهن دارد

  1.  هم ترازی

تراز قرار دادن عناصری است که در امتداد یک ردیف یا ستون مشترک قرار گرفته و در مرکز یکدیگر قرار دارند . این باعث ایجاد حس وحدت و انسجام می شود.  با هم ترازی ، زیبایی شناسی به وجود می آید و می تواند ابزار قدرتمندی برای هدایت افراد در سراسر برنامه باشد . این را هم در طراحی و هم در متن می بینیم . از آنجایی که کاربر جریان تراز را در سرتاسر صفحه فرود دنبال می کند ، تراز متن را نیز با خواندن از چپ به راست دنبال می کند .

  1.  لایه بندی

لایه بندی یک راه آسان برای ترکیب و سازماندهی اطلاعات در گروه ها و روابط است . این همچنین به پیچیدگی و تقویت روابط کمک می کند .  اگر لایه بندی به درستی انجام شود با استفاده از لایه بندی دو بعدی و سه بعدی نیز می تواند به طراحی خوبی منجر شود .

  1.  نمونه سازی

نمونه سازی تکنیکی است که طراحان برای نمایش آثار خود قبل از تبدیل شدن به محصول نهایی از آن استفاده می کنند . در طول پردازش نمونه ‌سازی اولیه ، طراح یک مدل ساده و ناقص از طرح ایجاد می‌ کند تا ایده‌ ها ، نیازمندی‌ های دقیق ، اصلاح مشخصات و عملکرد تست را بررسی کند .

  1.  چرخه توسعه

چرخه توسعه مسلماً مهمترین اصل طراحی است که هر ساخت جدیدی می تواند انجام دهد . این فرآیند معمولاً بر چهار مرحله استوار است . الزامات ، طراحی ، توسعه و آزمایش.

درک و استفاده از این چرخه به نفع خود می تواند به بهتر شدن هر طراحی کمک کند .

5/5 - (1 امتیاز)
,
نوشتهٔ پیشین
طراحی UI برای وب سایت و تاثیر در فروش
نوشتهٔ بعدی
طراحی بسته بندی محصولات غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.