اهمیت طراحی لوگو برای رستوران

اهمیت طراحی لوگو برای رستوران

طراحی لوگو برای رستوران : بدون بودجه هنگفت تبلیغاتی، لوگو اغلب تنها ابزار بازاریابی موجود برای رستورانی است که می‌خواهد بدون صرف هزینه‌های گزاف، خود را بر مشتریان تأثیر بگذارد. و آن جزء کوچک برندسازی، کار بزرگی برای انجام دارد، اغلب شامل شناسایی فضای غذاخوری، غذا و تنوع خاص آن، در دسترس بودن کالاهای بیرون‌بر و جنبه‌های قابل فروش خدماتی است که در تهیه و تحویل انجام می‌شود.

با توجه به همه این موارد، هنگام ایجاد لوگوی رستوران، خط خوبی وجود دارد. از یک طرف، لوگوی رستوران باید دارای طرحی باشد که مستقیم و خوانا باشد، به خصوص زمانی که مشتری ممکن است فقط یک لحظه از یک ماشین یا اتوبوس در حال حرکت به آن نگاه کند.

در عین حال، نباید آنقدر ساده باشد که نتواند مفهوم منحصر به فرد رستوران را منتقل کند و در پس زمینه هزاران گزینه غذاخوری دیگر ترکیب شود. اما با کمی بینش مصرف‌کننده و پایگاه‌داده هنری گسترده و فونت‌های با کیفیت، ایجاد یک لوگوی چشمگیر رستوران آنقدرها هم که فکر می‌کنید دشوار نیست.

طراحی لوگو، اهمیت طراحی لوگو برای رستوران
طراحی لوگو، اهمیت طراحی لوگو برای رستوران

مواد تشکیل دهنده لوگوی وسوسه انگیز رستوران

اگر لحظه ای به بررسی لوگوهای رستوران مورد علاقه خود اختصاص دهید، متوجه خواهید شد که سه عنصر اصلی وجود دارد که ترکیبی متقاعدکننده از پیام و تصویر برند را تشکیل می دهند. این شامل:

1. نام.

مگر اینکه قصد راه‌اندازی یک غذاخوری فوق‌العاده منحصر به فرد با صندلی‌هایی را داشته باشید که فقط دو مشتری در هر شب را در خود جای دهد، می‌خواهید نام خود را در معرض دید مصرف‌کننده قرار دهید تا وسیع‌ترین برند ممکن را ایجاد کنید.

همچنین برای ایجاد سروصدا و تبلیغات شفاهی مثبت عالی است! معمولاً در صفحات وب، تبلیغات چاپی و تبلیغات تلویزیونی، و همچنین بیلبوردها، ایستگاه های اتوبوس، و مهمتر از همه، نمای بیرونی ساختمان شما، نام رستوران شما، باید نقش مشخصی را در لوگوی نهایی شما ایفا کند.

2. طراحی.

شبیه به ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی محل شما، طراحی لوگوی شما به افراد امکان می دهد دقیقاً انتظار داشته باشند، مانند خدمات سریع، تحویل در خانه در 30 دقیقه یا کمتر، فضای خانوادگی، یا غذاخوری آرام. این نشانه‌ها از طریق هنری که انتخاب می‌کنید ارائه می‌شوند، انتخابی که برای هر سبک غذایی بسیار متفاوت است. با فکر کردن به تصاویری که معمولاً با رستوران خاص شما مرتبط است شروع کنید – یک بطری شراب و نان برای ایتالیایی یا یک جفت چاپستیک برای چینی.

و اگرچه باید نمادها را برای ایجاد بهترین تصویر ممکن انتخاب کنید، همچنین می‌خواهید از ارائه‌های خدمات خود دوری نکنید زیرا تصور اشتباهی ایجاد می‌کنید. به تفاوت بین دستمال های پارچه ای و کاغذ فکر کنید – مفهومی که برای دو نوع بسیار متفاوت از مشتریان جذاب است.

3. رنگ.

ما بهترین ها را برای آخر ذخیره کردیم – به معنای واقعی کلمه. انتخاب رنگ شما یکی از عمیق ترین تاثیرات را بر تصمیم خرید مصرف کننده دارد. و وقتی نوبت به طراحی لوگوی رستوران می رسد، رنگ اصلی قرمز است. این به این دلیل است که نشان داده شده است که رنگ قرمز مستقیماً بر اشتها تأثیر می گذارد، احتمالاً به همین دلیل است که بخشی از بسیاری از رستوران ها و مارک های غذایی محبوب است.

آرم های کوکاکولا، برگر  KFC،McDonald’s و…  را در نظر بگیرید. راه های خلاقانه ای برای ترکیب لهجه قرمز با رنگ های مرتبط با سبک غذای خود بیابید و بدین ترتیب این طرح رنگی اثبات شده را در فونت ها و آثار هنری خود بگنجانید.

5/5 - (1 امتیاز)
, , ,
نوشتهٔ پیشین
نقش و تاثیر طراحی لوگو در فروش محصول و خدمات
نوشتهٔ بعدی
صفر تا صد طراحی لوگو در 7 مرحله فرآیند خلاقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.