بیلبورد چیست؟

حتما تا به حال در خیابان های شلوغ رانندگی کردید یا در مراکز شهرهای شلوغ قدم زدید و با تبلیغات چشم نواز و بزرگتر از حد معمول روبرو شده اید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که این تبلیغات چه نام دارد؟ به زبان ساده، این تبلیغات ، تبلیغات بیلبوردی و فضای باز نامیده می شود. بیایید مزایا و عملکرد جذاب تبلیغات بیلبورد را کشف کنیم!
تبلیغات بیلبوردی یک نوع خاص از تبلیغات خارج از خانه (OOH) یا تبلیغات محیطی است. ساده بگوییم بیلبوردها یکی از برجسته‌ترین و شناخته‌شده‌ترین فرمت‌های تبلیغاتی در محیط بیرون از خانه هستند که به دلیل اندازه، موقعیت و طراحی چشمگیر خود، توجه مخاطبان را جلب می‌کنند.

اصطلاح “تبلیغات محیطی” به طور کلی به هرگونه تبلیغاتی اشاره دارد که مصرف‌کنندگان را هنگامی که در محیط بیرون از خانه خود هستند، هدف قرار می‌دهد. این شامل موارد دیگری مانند تابلوهای دیجیتال در اماکن عمومی، پوسترها و نقاشی های دیواری، تبلیغات در ایستگاه‌های اتوبوس و حمل و نقل عمومی و تبلیغات فرودگاه‌ها و ورزشگاه‌ها نیز می‌شود.

بیلبورد چیست

بیلبوردها به عنوان بخشی از این طیف گسترده تبلیغات خارج از خانه، نقش مهمی را ایفا می‌کنند و به لطف ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، تجربه تبلیغاتی منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند. اگرچه این تبلیغات سنتی هستند، اما هنوز هم نقش مؤثری در دنیای امروز تبلیغات دارند.

می توان گفت برندهای بزرگ علاوه بر گسترش برندینگ خود با سفارش طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ و بروشور به دنبال راه های موثر و قدرتمندتری برای تبلیغات و اطلاع رسانی برای برند خود هستند. تبلیغات بیلبوردی بهترین پیشنهاد برای کسانی است که به دنبال ایده های بزرگ و تاثیرگذار هستند یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌های تبلیغاتی، استفاده از بیلبورد است. شرکت تبلیغاتی رسانه هنربرتر ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی بیلبورد اصفهان و همچنین بیلبورد تهران در این مقاله شما را با تبلیغات محیطی و بیلبورد آشنا می کند.

تبلیغات محیطی یا بیلبورد چیست؟

تبلیغات محیطی یا بیلبورد که به عنوان تبلیغات در فضای باز نیز شناخته می شود، به هر شکلی از تبلیغاتی اطلاق می شود که زمانی که مصرف کنندگان در خارج از خانه هستند در معرض دید آن ها قرار میگیرد. این یک رسانه پویا و بسیار موثر است که از مکان های فیزیکی مختلف برای برقراری ارتباط پیام ها به مخاطبان گسترده استفاده می کند. تبلیغات بیلبورد زیرمجموعه برجسته و تاثیرگذار تبلیغات OOH است. تبلیغات محیطی و بیلبورد با قرار دادن تبلیغات در مقابل چشمان مشتریان احتمالی بدون اینکه آنها متوجه شوند از مناطق پر رفت و آمد بهره می برند.

قدرت تبلیغات بیلبوردی چیست؟

تبلیغات با انواع بیلبورد امتحان خود را پس داده اند و یکی از قدرتمندترین و به یاد ماندنی ترین انواع تبلیغات است. توانایی آن در جلب توجه، ایجاد آگاهی از برند و انتقال پیام در مناطق پرترافیک بی‌رقیب است. بیایید انواع بیلبوردها و چگونگی کمک آنها به موفقیت کمپین های تبلیغاتی در فضای باز را بررسی کنیم.

بیلبوردهای ایستا: ایجاد یک تأثیر ماندگار

بیلبوردهای ایستا، همانطور که از نامشان پیداست، بیلبوردهای سنتی و غیر دیجیتالی هستند که پیام شما را از طریق یک صفحه نمایش ثابت ارائه می کنند. این بیلبوردها برای ایجاد تاثیر بصری قوی و جلب توجه رهگذران طراحی شده اند. آنها دید ثابتی را ارائه می دهند و برای ایجاد شناخت برند در مکان های کلیدی در سراسر شهر ایده آل هستند. ویژگی های کلیدی بیلبوردهای استاتیک عبارتند از:

 • نمایشگرهای بزرگ و جذاب
 • متریال بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا
 • استقرار استراتژیک در مناطق پرتردد
 • دید طولانی مدت

بیلبوردهای دیجیتال: تبلیغات جذاب و پویا

در عصر دیجیتال، بیلبوردها دستخوش دگرگونی قابل توجهی شده اند و به پلتفرم های تبلیغاتی پویا و تعاملی تبدیل شده اند. بیلبوردهای دیجیتال از فناوری برای ارائه محتوای جذاب و گیرا استفاده می کنند. در ادامه دلایلی که بیلبوردهای دیجیتال تبلیغات در فضای باز را دگرگون کرده اند را بررسی می کنیم:

نمایشگرهای پر جنب و جوش: بیلبوردهای دیجیتالی دارای نمایشگرهای زنده و با وضوح بالا هستند که پیام شما را برجسته می کند. بیلبوردهای دیجیتال با تصاویری پویا، انیمیشن ها و حتی محتوای ویدیویی، خلاقیت و تاثیر بی نظیری را ارائه می دهند.

به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ: بیلبوردهای دیجیتال امکان به‌روزرسانی محتوای بلادرنگ را فراهم می‌کنند و به شما امکان می‌دهند پیام‌ها، تبلیغات یا اعلامیه‌های رویداد را به‌موقع تحویل دهید. این انعطاف پذیری تضمین می کند که تبلیغات شما مرتبط و به روز باقی می ماند.

تبلیغات بیلبورد دیجیتال

برنامه ریزی هدفمند: با بیلبوردهای دیجیتال، شما این قدرت را دارید که تبلیغات خود را برای اجرا در زمان های خاص یا در طول رویدادهای خاص برنامه ریزی کنید. این رویکرد هدفمند کمک می کند تا اثربخشی کمپین های خود را به حداکثر برسانید و در زمان مناسب به مخاطبان مناسب برسید.

مزایای تبلیغات بیلبورد

استفاده از بیلبوردها به عنوان یکی از رسانه‌های تبلیغاتی محیطی، دارای مزایای متعددی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

دسترسی گسترده به مخاطبان:

بیلبوردها به طور گسترده در شهرها و جاده‌ها نصب می‌شوند و به طور مداوم در معرض دید مخاطبان قرار دارند. بیلبوردهای نصب شده در معابر اصلی و بزرگراه‌ها، مخاطبان متنوعی را هدف قرار می‌دهند.

ایجاد تاثیر بصری قوی:

طراحی بصری جذاب و خلاقانه بیلبوردها، توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. تصاویر و متن‌های کوتاه و تاثیرگذار، پیام‌های تبلیغاتی را به خوبی منتقل می‌کنند.

ماندگاری و تکرار پذیری پیام:

بیلبوردهای نصب شده در یک مکان به مدت طولانی باقی می‌مانند و پیام‌های تبلیغاتی را به طور مداوم به مخاطبان القا می‌کنند.این امر به ایجاد تداعی ذهنی مثبت از برند در ذهن مشتریان کمک می‌کند.

قابلیت اندازه‌گیری اثربخشی:

تعداد بازدیدکنندگان و میزان ارتباط با مخاطبان را می‌توان در بیلبوردها تا حدی اندازه‌گیری کرد. این امر به بهبود استراتژی‌های تبلیغاتی در آینده کمک می‌کند. در مجموع، بیلبوردها به عنوان یک رسانه تبلیغات محیطی، ابزار مناسبی برای برندسازی و معرفی محصولات به مخاطبان هدف هستند.

تبلیغات بیلبورد ایستا

انواع بیلبوردهای تبلیغاتی

با توجه به نوع مخاطب و درخواست های صاحبان آگهی از بازار هدف ابزارهای مختلفی قابل استفاده هستند که شامل تابلوهاي بزرگ تبليغاتي كه براي رويت از فواصل دور (معمولا بيش از 20 متر) طراحي شده اند و به انواع عمومي زير تقسيم مي شوند :

 • بیلبورد های تبلیغاتی
 • تلویزیون های تبلیغاتی شهری
 • تبلیغات برروی بدنه تاکسی های شهری
 • تبلیغات برروی بدنه اتوبوس های شهری
 • استرابوردهای تبلیغاتی
 • استیکرهای سه بعدی تبلیغاتی
 • دیواری نویسی
 • تبلیغات پل های هوایی و عابر پیاده
 • استندهای تبلیغاتی
 • دستگیره های تبلیغاتی
 • و ابزارهای خلاقانه و نامتعارف

با بیلبوردهای تبلیغاتی رسانه هنربرتر تأثیر نام تجاری خود را به حداکثر برسانید!

در دنیایی مملو از حواس‌پرتی‌های دیجیتالی، تبلیغات در فضای باز راهی قدرتمند و تاثیرگذار برای ارتباط با مصرف‌کنندگان در سطحی ملموس و به یاد ماندنی ارائه می‌کنند. با استفاده از قدرت تبلیغات در فضای باز، می‌توانید از مکان‌های استراتژیک، طراحی‌های خلاقانه و مکان‌های پرترافیک استفاده کنید تا مطمئن شوید که برندتان از رقبا متمایز است. همین امروز با رسانه هنربرتر تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا به شما کمک کنیم تا پتانسیل کامل تبلیغات بیلبورد را برای برند خود به کار بگیرید. ما با هم کمپین‌های جذابی ایجاد می‌کنیم که تأثیری ماندگار بر جای می‌گذارند و باعث موفقیت کسب‌وکار شما می‌شوند.

وقتی صحبت از تبلیغات در فضای باز می شود، رسانه هنربرتر نامی است که می توانید به آن اعتماد کنید! جهت اطلاع از قیمت ها و رزروبیلبورد در تهران و اصفهان با ما تماس بگیرید.

 

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
بهترین شرکت تبلیغاتی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
تاثیر و اهمیت انتخاب فونت در طراحی لوگو

2 دیدگاه. Leave new

 • حاج هاشمی
  مارس 11, 2024 9:26 ق.ظ

  میشه لطف کنید تعرفه تبلیغات بیلبوردی رو بفرمایید؟

  پاسخ
  • سلام جناب حاج هاشمی . تبلیغاتی بیلبورد تهران مدنظرتون هست یا اصفهان ؟ برای استعلام قیمت و مشاوره تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.