چطور یک کسب و کار آنلاین را شروع کنیم؟

چندین مرحله وجود دارد، که باید آنها را دنبال و با کمک آن موفقیت خود را تضمین کنید تا کسب و کار آنلاین شما بتواند به خوبی پیشرفت کند. من هزاران نفر را دیده ام که این مراحل را طی کرده اند و به موفقیت رسیده اند:

1-ابتدا احساس نیاز و رفع آن

2-نگارش متنی برای فروش

3-طراحی و ساخت یک وبسایت

4-آگاهی از موتورهای جستجو و ایجاد ترافیک برای وبسایت خود

5-بهره گیری ازیک کارشناس 

6-بازاریابی با ایمیل

7-افزایش درآمد از طریق بیش فروش

 

مرحله 1: شناسایی نیاز و رفع نیاز

همه مردم دچار این اشتباه می شوند و آن اشتباه  این است که ابتدا محصول و یا خدمت را راه می اندازند و بعد برای آن به دنبال بازار می گردد. شما برای افزایش موفقیتتان این کار را نکنید، قبل از این که محصول را تولید کنید خوب در مورد آن فکر کنید و ببینید آیا محصولی که در نظر گرفته اید مشکل مخاطبانتان را رفع می کند و آنها بدان نیاز دارند و یا خیر، با کمک اینترنت و دیگر کسب وکارهای آنلاین این تحقیقات بازار آسان تر صورت می گیرد، از طریق راه های زیر می توانید تحقیقات بازار خود را انجام دهید:

 • به وبسایت های نظردهی و یا انجمن های آنلاین بروید و سوالاتی را از آنها بپرسید و ببینید آیا محصولی که در نظر گرفته اید آنقدر مناسب است که برایش کسب و کار آنلاینی را راه اندازی کنید.
 • تحقیق با کلمات کلیدی، سرچ کنید و ببینید مردم با چه کلمات کلیدی به دنبال محصول های مشابه شما می گردند و با این کار وبسایت های رقیب خود را نیز پیدا خواهید کرد.
 • بازدیدکنندگان بالقوه خود را از طریق سوالاتی که افراد می پرسند شناسایی کنید و انواع تقاضاهای آنها را بررسی کنید و از آنها در محصول و یا محصولات خود استفاده و با کمک آنها فضای رقابتی را به وجود آورید.

مرحله 2- نگارش متنی برای فروش

یک فرمول برای فروش خود در بیاورید و برای آن برنامه ریزی کنید، روند فروش خود را تعریف کنید و بعد شروع به نوشتن کنید برای نوشتن در مورد محصول بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • نوشتن و پیدا کردن تیتر و عنوانی قانع کننده و در عین حال جذاب.
 • مشکلی را که محصولتان برطرف می کند بنویسید.
 • اعتبار خود را به عنوان کسب و کار آنلاینی که نیاز و مشکل افراد را با کمک محصول خود برطرف می کند بنویسید.
 • نظرات افرادی که از محصول شما استفاده کرده اند را حتما به متن خود اضافه کنید.
 • در مورد محصول و نحوه ی استفاده از آن بنویسید.
 • فضایی را برای اینکه افراد بتوانند شما را به دیگران پیشنهاد دهند در کسب و کار آنلاین خود ایجاد کنید.
 • گارانتی را برای محصولات خود در نظر بگیرید.
 • نگارشتان به نحوی باشد که مردم همان لحظه احساس نیاز کنند و به سرعت بتوانند آن محصول را فراهم کنند.

هنگامی که در حال نوشتن متن هستید، از خود مداوما به جای مشتری سوال کنید که چرا من باید این محصول را خرید کنم؟

مرحله 3: طراحی و ساخت وبسایت

بعد از اینکه بازار خود را یافتید و محصولتان را طراحی کردید،دیگر آماده هستید که فروشگاه خود را راه اندازی کنید در کسب وکار آنلاین مغازه شما همان وبسایت است پس نوبت به طراحی وبسایت می رسد، اینکار را به طراحان وبسایت بسپارید، به یاد داشته باشید وبساییتان به نحوی باید باشد که کمتر 5 دقیقه توجه بازدیدکننده را به خود جلب کند. در طراحی وبسایت نکات زیر را در نظر بگیرید (البته متخصصین این ها را می دانند):

 • یک یا دو فونت ساده را برای وبسایت خود انتخاب کنید.
 • برنامه کاملا روشن و مشخص برای صفحات وبسایت خود در نظر بگیرید.
 • اگر از گرافیک و فیلم های مختلف استفاده می کنید حتما پیام خود را به خوبی در آن به بازدیدکننده، برسانید.
 • آدرس ایمیل خود را برای اینکه مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند عنوان کنید، هر کسب و کار آنلاین نیاز به آدرس دارد.
 • دکمه ای برای خرید طراحی کنید که مشتری بتواند با یک کلیک خرید کند.
 • کاربری آن برای بازدیدکننده و مشتری راحت باشد.

کانون آگهی و تبلیغات رسانه هنر برتر، مشتریان خود را برای داشتن کسب و کار آنلاین و طراحی وبسایت حرفه ای و جذاب همراهی می کند. به همین دلیل طراحی وبسایت را به عنوان یکی از خدمات خود تعریف کرده است.

مرحله 4: شناسایی موتورهای جستجو

برای اینکه مشتریان شما را پیدا کنند باید موتورهای جستجو را بشناسید و برای اینکه جز اولین ها در سرچ بازدید کنندگان باشید ابتدا نیاز است موتورهای جستجو را بشناسید و بعد برای بالاتر بودن در میان رقبا تلاش کنید. یکی از راه های برتری در موتورهای جستجو تبلیغات به ازای هر کلیک است و با اینکار ترافیک ویا بازدید سایت خود را بالا می برید. دوم اینکه کلمات کلیدی یعنی کلماتی که افراد آن را در سرچ خود جستجو می کنند پیدا کنید و از آنها در جملات خود استفاده کنید.

مرحله ی 5: یک کارشناس برای خود استخدام کنید

برای اینکه بتوانید در کسب و کار آنلاین خود با قدرت فعالیت کنید و ترافیک وبسایت خود را بالا ببرید و در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشید بهترین کار این است که از یک کارشناس کمک بگیرید، لینک وبسایت شما راز موفقیت شما است پس سعی کنید جز 5 وبسایت اول باشید. یک سئوکار حرفه ای راز مطرح بودنتان را در موتورهای جستجو خیلی خوب می داند.

مرحله 6: از قدرت بازاریابی با ایمیل استفاده کنید.

هنگامی که بازدیدکنندگان به وبسایت شما می آیند از آنها ایمیلشان را بگیرید و یا عضویتی برایشان  تعریف کنید و بعد ایمیل مارکتینگ خود را گسترش دهید و اجازه دهید از هر اتفاق جدیدی که در کسب و کار آنلاین شما رخ می دهد باخبر شوند،فراموش نشود که ایمیل راحتترین و ارزانترین نوع تبلیغات و بسیار ارزان است پس با کمک وبسایت و ایمیل مارکتینگ کسب و کار آنلاین خود را گسترش دهید. بازاریابی به کمک ایمیل موجب می شود که یک بازدیدکننده به یک مشتری تبدیل شوند پس با کمک ایمیل با مشتریانتان ارتباط برقرارکنید به عنوان مثال در پایان خرید ایمیلی را تنظیم کنید که از آنها بابت خریدشان تشکر کند و بعد از دریافت کالای خریداری شده از آنها بخواهید که نظرشان بعد از استفاده از محصول از طریق ایمیل برای شما ارسال کنند.

 

مرحله 7:  افزایش درآمد با بیش فروشی

یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی، توسعه ارزش برای هر مشتری است. حداقل 36 درصد افرادی که از شما خرید می کنند مجددا بازهم به شما مراجعه می کنند و خرید مجدد خود را انجام می دهند و اگر شما آنها را پیگیری کنید می توانید مشتریان وفادار برای خود بسازید.

 • برای بیش فروشی در کسب و کار آنلاین محصولاتی را ارائه دهید که تکمیل کننده خرید اصلی باشد.
 • بن های تخفیف برای وفادارای الکترونیکی ایجاد کنید.
 • پس از خرید، صفحه مربوطی که باز می شود “با تشکر از شما” باشد.

 

همه این مراحل را عنوان کردیم اما شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید، شبکه های اجتماعی از ابزار مناسب برای تبلیغات کسب و کار آنلاین استفاده کنید. بسیاری از مشتریان شما در این فضاها حضور دارند، اما نیازمند تبلیغات هدفمند است، کانون آگهی و تبلیغات رسانه هنر برتر به عنوان یکی آژانس های تبلیغاتی به شما مشاوره لازم را در این زمینه ارائه دهد و همچنین با بهره گیری از متخصصین سئو و طراحی وبسایت بهترین کسب و کار آنلاین را برای شما خلق کنیم. 

 

طراحی سایت در اصفهان

 

 

کسب و کار آنلاین-رسانه هنر برتر1

Rate this post
آنلاین, رسانه هنر برتر, سایت, طراحی سایت, طراحی وبسایت, فواید وبسایت, مزایای سایت, مزایای وبسایت, وب سایت, وبسایت, کانون تبلیغات و آگهی رسانه هنر برتر, کسب و کار آنلاین
نوشتهٔ پیشین
چگونه یک یک کسب و کار را در تلویزیون تبلیغ کنیم
نوشتهٔ بعدی
هویت برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.