5 مزیت اصلی مجله

صنعت مجله در جهان، دستخوش تحولات وسیعی شده است اما در عین حال ماهیت آن همچنان ثابت است و بدون تغییر باقی مانده است. رشد تبلیغات در مجله ها، تنوع محتوایی آنها و پیشرفت آنها نشان دهنده استفاده از این صنعت است. نمونه ای از پیشرفت در صنعت مجله حضور مجله های تخصصی است.مجله به عنوان یک رسانه ارتباطی موثر دارای اهمیت بسیاری است. این رسانه نیز همانند هر رسانه ی تبلیغاتی دیگر دارای مزایا و معایبی است با هم 5 مزیت اصلی مجله و تبلیغات در آن را دنبال می کنیم:

  1. فرصت مناسب برای معرفی
  2. اعتبار بالا نزد مشترکین
  3. عمر طولانی تبلیغ در مجله
  4. انتخاب مخاطب
  5. آگاهی از برند

1- در اختیار داشتن فرصت برای معرفی

در تلویزیون فرد حداکثر در ظرف سی الی چهل ثانیه در معرض پیام تبلیغاتی واقع می شود و فرصت چندانی برای اطلاع رسانی به او وجود ندارد. در مجله این فرصت وجود دارد که بتوانید پیام هایی را مطرح کنید که نیازمند اطلاع رسانی بیشتری باشد. اگرچه امروزه نظر روانشناسان ثابت کرده است که تبلیغاتی که فضای خالی بیشتری ارائه می کند در جلب نظر مخاطب مناسب تر است. تلویزیون برای ایجاد آگاهی اولیه، رسانه موثرتری به نظر می رسد، اما برای دادن اطلاعات بیشتر مجله ها و یا برشورهای جند صفحه ای به کمک تلویزیون می آیند، چراکه مخاطب بهتر می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند و راحتتر می توان او را متقاعد به خرید کرد. از اینرو به نظر می رسد که برای آگاه کردن و به خاطر آوری تلویزیون رسانه ی خوبی می باشد. زیرا با طیف وسیعی از مشتریان و مخاطبان ارتباط برقرار می کند اما به جهت متقاعد کردن مجله و رسانه های چاپی مناسب هستند و فرصت مطالعه و درک بهتر را برای مخاطب ایجاد می کنند.

5 مزیت اصلی مجله
5 مزیت اصلی مجله

2- اعتبار بالا نزد مشترکین مجله

با توجه به تحقیقات به عمل آمده، مشخص شده است که تبلیغاتی که در مجله درج می شود در مقابل تبلیغاتی که در روزنامه صورت می گیرد در نزد مخاطبان و خوانندگان اعتبار بیشتری دارد و مصرف کنندگان بدان آنها به دلیل پرستیژ بالاتر بیشتر اهمیت می دهند.

قدرتی که مجله در بالا بردن میزان فروش به علت نفوذ در طبقه های مختلف اجتماع دارد سبب می شود که به عنوان وسیله ای موثر در امر تبلیغات مورد استفاده واقع شود و چون پیوستگی کامل با گروه های کاملا مشخص شده ای دارد از سایر ابزار تبلیغاتی موثرتر می باشد.

به عنوان مثال کانون آگهی و تبلیغات رسانه هنر برتر، مجله ای را با عنوان wedding سالانه دو بار در به چاپ می رسد که با تصویر کشیدن افرادی که در مراسم های جشن و ازدواج می توانند خدماتی را ارائه دهند در این مجله معرفی می شوند و در اصل مجله رسانه هنر برتر پرتیراژترین و پربازدیدترین مجله در اصفهان به شمار می رود. از این رو استفاده از مجلات تخصصی برای ارسال پیام هایی که مخاطب آن، افراد خاص هستنذ می تواند بسیار مفید باشد.

برای اینکه یکی از مشترکین مجله رسانه هنر برتر(ساینا) باشید می توانید با مراجعه به سایت به صورت رایگان یکی از مشتریکن مجله ما باشید.

3- عمر طولانی تبلیغ در مجله

در مقایسه با روزنامه که رسانه است که عمر آن محدود است و در روزهای آینده دور ریخته و یا بایگانی می شود، مجله از عمر بیشتری برخوردار است و مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال مجله ی دیگری از رسانه هنر برترکه هر دوماه یکبار به چاپ می رسد ممکن است در ااین فاصله دوماه بارها مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین بارها، آگهی تبلیغاتی درج شده در مجله، مورد توجه افراد قرار می گیرد. از این رو به لحاظ عمر تبلیغ در مجله طولانی تر است. مجله به طور دائم در دسترس فرد قرار می گیرد و فرد می تواند حتی آنرا با خود حمل کند و در اوقات بیکاری آنرا مطالعه کند.

4- انتخاب مجله

یکی دیگر از توانمندی های مجله این است که هر مجله مخاطبان خاص خود را دارد که اغلب آن دسته افراد، از مجله استفاده می کنند. برای مثال همان طوری که گفته شد مجله ودینگ رسانه هنر برتر مخاطبان آن معمولا خانم ها و آقایانی و یا خانواده هایی هستند که می خواهد ازدواج کنند  و یا فرزندانشان می خواهند ازدواج کنند. چنانچه تبلیغ ما برای گروه خاصی از افراد جامعه با تخصص و یا نگرش و یا علاقه مندی مشترک می باشد. مجله، رسانه ی مناسبی است زیرا گزینش و انتخاب مخاطب در آن نسبتا موفق است.

5- آگاهی از برند 

مجله از ابزار بسیار موثر در شناسایی و همچنین آگاهی افراد و مخاطبانتان از حضور شما در بازار است و موجب می شود که مشتریان و مخاطبان برند و نام شما را به یاد بسپارند و هر چقدر شما را بیشتر ببینند، احتمال اینکه

مجله با وجود آن که دارای مزایای فراوانی برای تبلیغات می باشد و به برخی از آنها اشاره شد، اما نظیر هر رسانه ی دیگری دارای نارسایی و معایبی می باشد که مهمترین آن هزینه بالای آن است که همین عیب را می توان به عنوان یک مزیت یاد کرد، چراکه میزان بازدهی آن به حدی بالا است که علاوه بر افزایش فروش و سود فراوانی را ایجاد می کند و باعث می شود که میزان هزینه ی آن در مقابل درآمد حاصل از آن چندان به چشم کارفرما نیایید.

تیراژ مجله رسانه هنر برتر (ساینا) بیش از 15 هزار می رسد و براساس تحقیقاتی که به عمل آمده است حداقل از در هر خانه و یا دفتر و شرکتی که آن را تحویل  می گیرد، حداقل 4 نفر آن را ورق می زنند و براساس تعداد آدرس های مورد هدف می توان گفت که هنر برتر بیش از 60 هزار نفر مخاطب دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چگونه یک برنامه تبلیغاتی طرح می شود؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه تلویزیون به کسب و کار ما رونق می دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.