شعار تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده آگهی نقش مهمی دربرقرار کردن یا تداوم بخشیدن به رابطه مخاطب با آگهی دارد.

این شعار ممکن است یک عبارت موزون و آهنگین، یک پرسش و یا حتی فقط یک کلمه یا نام باشد. یک شعار تبلیغاتی که خوب طراحی شده باشد حتی اگر فقط یک کلمه باشد تا سالها بعد از ادامه ی فعالیت هنوز شعار تبلیغاتی شما در ذهن مخاطب حفظ خواهد شد.

در تنظیم پیام تبلیغاتی، شعار تبلیغاتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. شعار تبلیغاتی در میان سایر پیام تبلیغاتی، روی هم رفته کمک می کند که پیام تبلیغاتی به نحو بهتر و شایسته تری در ذهن مخاطبان جای گرفته و گاهی به سرعت در ذهنشان تداعی شود. به همین دلیل بررسی و نحوه تنظیم و طراحی شعار تبلیغاتی ضروری به نظر می رسد.

شعارهای تبلیغاتی به صورت گسترده برای تبلیغ اجناس خواربار فروشی ها، داروها، لوازم آرایشی، نوشیدنی ها و…. به کار می رود. این ها کالاهایی هستند که مرتب خریداری می شود و هم چنین این کالاها در رقابی رو در رو و آشکار در قفسه های فروشگاه های بزرگ و داروخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای بیشتر در مقابل دید مصرف کنندگان قرار دارد و به فروش می رسد. البته همه ی تبلیغات نیاز به شعار تبلیغاتی ندارد.

به وجود آوردن و تنظیم شعار تبلیغاتی یکی از هنرهای ظریفی است که طراح پیام تبلیغاتی باید از آن برخوردار باشد.

ویژگی های شعار تبلیغاتی خوب:

شعار تبلیغاتی با سایر اشکال نگارش تفاوت دارد چون شعار تبلیغاتی به این دلیل تنظیم می شود که در خاطر افراد بماند و واژه در دهان ها تکرار شود و جا بیفتد و بتواند نام کالا و پیام آن را در ذهن مشتری حک کند. شعار ایده آل، شعاری است که کوتاه و روان باشد و افراد راحت بتوانند آن را به یاد بیاورند.

رعایت نکته های زیر در تنظیم شعار تبلیغاتی مهم است:

1-واضح و روشن:

شعار تبلیغاتی باید روشن و صریح باشد و مطلب را واضح بیان کند. ابهام به ارزش و رسایی آن لطمه وارد می کند. در این خصوص مثال های زیر دارای اهمیت است:
“مهرام، خوشمزه و خوشنام”                                (شعار محصولات مهرام)
” انتخابی مطمئن”                                              (شعار شرکت بوتان)
2-موزون و آهنگین بودن:

رعایت توازن و یا حتی آهنگ در شعار تبلیغاتی می تواند بر زیبایی آن اضافه کند و آن را در ذهن افراد ماندگار کند در این خصوص می توان مثال های زیر را نام برد:
“همیشه تمیز، همیشه ساویز”                            (شعار محصولات ساویز)
“سرما در گرما، گرما در سرما”                              (شعار شرکت سپهر الکتریک)
3- تناسب و سادگی:

شعار تبلیغاتی باید متناسب با محصولات شرکت و وجهه ی شرکت باشد و هم چنین ساده باشد. از اغراق و مبالغهی بی مورد و نامتناسب باید پرهیز کرد. مثال زیر در این خصوص:
“ارج نامی که می شناسید و به آن اعتماد دارید”      (شعار شرکت ارج)

شعارهایی که در تبلیغات چاپی یا در تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد معمولا به دست متخصصان با تجربه، ابداع و تولید می شود.

تنظیم شعار تبلیغاتی کار چندان ساده ای نیست. شعار تبلیغاتی که که شما در فاصله ی بسیار کوتاهی از تلویزین می شنوید و یا به هنگام دیدن تبلیغات در مجلات آن را می خوانید و به سرعت از آن می گذرید بیشتر اوقات حاصل کار بلند مدت تیم خلاقی است که برای طرح آن روزها و ماه ها خلاقانه فکر و تبادل نظر کرده اند و کانون تبلیغاتی رسانه هنر برتر با داشتن سال ها تخصص و تجربه می تواند شما را در زمینه تبلیغات اعم از: شعار تبلیغاتی، طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور، طراحی و بسته بندی محصولات، طراحی لوگو، طراحی مجله تبلیغاتی، ثبت برند تجاری،طراحی سایت و سئو حرفه ای وب سایت، بیلبورد تبلیغاتی و اجاره بلبیورد، راهنمایی کند.

نمونه طراحی لوگو

نمونه طراحی ست اداری

درخواست ثبت برند

شعار تبلیغاتی
شعار تبلیغاتی
Rate this post
شعار تبلیغاتی, شعار تبلیغاتی در اصفهان, مشاور تبلیغات, مشاور تبلیغات در اصفهان, ویژگی های شعار تبلیغاتی خوب, کانون تبلیغاتی رسانه هنربرتر, کانون تبلیغاتی رسانه هنربرتر در اصفهان
نوشتهٔ پیشین
روش‌های موفقیت در بازاریابی
نوشتهٔ بعدی
طراحی کاتالوگ حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.