طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ و بروشور :

طراحی کاتالوگ و بروشور در تبلیغات اهمیت بسیار بالا و نقش مؤثری برای توسعه برند و افزایش فروش محصول و خدمات دارد.  کاتالوگ معرف نوع شرکت یا معرف محصول و خدمات می باشد. امروزه نیاز به طراحی و چاپ کاتالوگ در یک مجموعه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و از عوامل موفقیت در طراحی و چاپ کاتالوگ می توان به برنامه ریزی دقیق و مدیریت فرآیند تولید و کاهش تعرفه قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ اشاره کرد و سپس هماهنگی بین شرکت طراحی کاتالوگ با چاپخانه دانست که به پروژه موفق بدل شود.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی و صنعتی اصولی با توجه به فضای رقابتی در دنیای کسب و کار باعث موفقیت در فروش می‌شود، علاوه بر خاص بودن ایده طرح، باید به سایر نکات کلیدی در طراحی توجه کرد، از جمله : جذابیت و خلاقیت طرح، محتوای موثر، هویت سازی، خلق پیام.  در مورد هزینه چاپ کاتالوگ می توانید از مشاوره رایگان رسانه هنر برتر کمک بگیرید.


 نمونه طراحی کاتالوگ در اصفهان رسانه هنر برتر


چرا به کاتالوگ نیاز داریم ؟

کاتالوگ فهرستی منظم از اقلام، محصولات یا خدماتی است که یک کسب و کار یا سازمان ارائه می دهد. ابزار مفیدی برای سازماندهی و ارائه اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات یک شرکت است. در اینجا چند دلیل برای اهمیت داشتن یک کاتالوگ آورده شده است:

دسترسی آسان به اطلاعات محصول: کاتالوگ دسترسی آسان به اطلاعات دقیق در مورد محصولات یا خدمات یک شرکت را برای مشتریان فراهم می کند. این می تواند شامل ویژگی های محصول، مشخصات، قیمت و در دسترس بودن باشد. مشتریان می توانند از کاتالوگ برای یافتن محصولات مورد نیاز خود و تصمیم گیری آگاهانه برای خرید استفاده کنند.

ابزار فروش کارآمد: کاتالوگ می تواند ابزار فروش کارآمدی برای کسب و کارها باشد. این به آن‌ها اجازه می‌دهد محصولات یا خدمات خود را به گونه‌ای به نمایش بگذارند که برای حرکت آسان و از نظر بصری جذاب باشد. این می تواند به جذب مشتریان جدید و افزایش فروش کمک کند.

ارتقای آگاهی از برند: یک کاتالوگ خوب طراحی شده همچنین می تواند به ارتقای برند یک شرکت و افزایش آگاهی از برند کمک کند. یک کاتالوگ با طراحی منسجم و از نظر بصری جذاب می تواند تأثیری ماندگار بر مشتریان بگذارد و به آنها کمک کند تا محصولات و خدمات شرکت را به خاطر بسپارند.

بازاریابی مقرون به صرفه: در مقایسه با سایر ابزارهای بازاریابی مانند تبلیغات تلویزیونی یا بیلبوردها، تولید و توزیع یک کاتالوگ نسبتاً ارزان است. این امر آن را به یک ابزار بازاریابی مقرون به صرفه برای مشاغل در هر اندازه تبدیل می کند.

افزایش وفاداری مشتری: با ارائه یک کاتالوگ جامع از محصولات و خدمات به مشتریان، کسب و کارها می توانند به ایجاد وفاداری مشتری کمک کنند. مشتریانی که به راحتی می توانند محصولات مورد نیاز خود را پیدا کرده و خریداری کنند، احتمال بازگشت آنها در آینده بیشتر است.

به طور خلاصه، کاتالوگ یک ابزار ضروری برای کسب و کارهایی است که به دنبال ارتقای محصولات یا خدمات خود، افزایش فروش و ایجاد وفاداری مشتری هستند.

 

طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ و بروشور

لازم به ذکر است در تعیین قیمت نهایی عوامل بیشتری نظیر سابقه و ميزان تجربه طراح براى اجراى كار، ساعات صرف شده براى طراحى کاتالوگ و اجراى سفارش، تعداد دفعات ویرایش طرح به دلایلی نظیر نقص اطلاعات کارفرما ، اشتباهات تایپی، تغییر در سلیقه و عوامل مشابه دیگری نیز وجود دارد.

برای اطلاع از تعرفه های قیمت طراحی کاتالوگ A4 تبلیغاتی و قیمت طراحی بروشور سه لت تبلیغاتی و هزینه طراحی و چاپ کاتالوگ های صنعتی و تبلیغاتی و قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی و صنعتی به صورت افست در انواع سایز A4 ، A5 و همچنین قیمت طراحی بروشور تبلیغاتی سال 1401 در سایزهای سه لت و دو لت می توانید با ما تماس بگیرید.

ولی کلیه ی قیمت ها پایین تر از تعرفه رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران می باشد. هزینه خدمات عکاسی، تهیه متن، ترجمه و … جداگانه حساب می شود. در صورت که طرح تیغ های خاصی داشته باشد هزینه برش ها هم جزو مواردی هست که باید جداگانه حساب کرد. همچنین هزینه های چاپ به صورت جداگانه و با توجه به تیراژ ، نوع چاپ و … جداگانه محاسبه خواهد شد.

اصول طراحی کاتالوگ

 

قبل از طراحی کاتالوگ باید اصولی را مشخص کرد در زیر مواردی را که باید در نظر گرفت نوشته شده است:

چه کسی مخاطب است، هدف چیست، جمع بندی مطالب، بودجه شما چقدر است، انتخاب شرکت طراحی و چاپ،کد گذاری محصولات، جمع آوری اطلاعات محصول

و در مرحل بعد تولید کاتالوگ:

طراحی ساختار و رنگ سازمانی، عکس محصولات نگاه کلی و جمع بندی کاتالوگ، بسته بندی و تحویل، ارسال به چاپخانه، نظارت چاپ، طرح بندی و اجرا

بهتر است در طرح کاتالوگ به این موارد هم توجه کنید:

محدود کردن فونت ها، انتخاب کاغذ مناسب کاتالوگ، رعایت اصول نگارشی، طراحی کاتالوگ با قلم و کاغذ، تناسب طراحی کاتالوگ با زمینه کاری

طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور حرفه ای یکی دیگر از خدمات رسانه هنر برتر است. ما کاتالوگ مورد نظر شما را مطابق با سلیقه تان طراحی میکنیم.

اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

طراحی کاتالوگ آنلاین حالا برای طراحی صنعتی مناسب نیست. پس یعنی حتما وجود افراد حرفه ای لازم است تا زمان شما تلف نشود. نکته بعدی عکاسی برای کاتالوگ است.معمولا در طراحی یک بروشور یا کاتالوگ برای نمایش سری جدید از محصولات استفاده میکنیم تا آنها را بهتر به نمایش بگذاریم. پس باید قبل از تصمیم به ساخت و طراحی عکس هایی با کیفیت از محصولات خود تهیه کنیم. انتخاب افراد حرفه ای که قوانین ساخت را بهتر میدانند خروجی بهتری به ما میدهد. اما اصول مهم طراحی صنعتی چه مواردی است؟

پایه و اساس طراحی کاتالوگ صنعتی

در طراحی کاتالوگ ابتدا با تعیین استراتژی نوع طراحی انتخاب میشود. سپس با توجه به سبک انتخابی طراحی اعمال میشود. در طراحی صنعتی در ابتدا باید یک عکس اصلی از نمونه منتخب محصولات را بر روی جلد اصلی قرار دهیم. انتخاب عکس جلد اصلی بسیار مهم است.

سپس عنوان و زیر عنوان مناسب در این صفحه توجهات را به خود جلب میکند. نکته بعدی در انتخاب محل قرار گیری عناوین در صفحه است که با توجه به استراتژی محتوا و قوانین مارکتینگ این موضوع متفاوت است. در برندیگ محتوا مخاطب کاتالوگ صنعتی اهمیت بالایی دارد پس به طور ویژه باید به آن توجه کرد.

برای طراحی در هر قسمت باید نحوه نمایش را برای مخاطب بررسی کرد تا بیش از حد شلوغ و ساده نباشد. این تعادل سبب جذابیت برای مخاطب میشود. انتخاب بهترین لوکیشن برای عکس ها اهمیت زیادی دارد. جایی که نگاه ها را جلب کند و تصویری از دید مخاطب دور نباشد. با استفاده از رنگ های سازمانی برند در طراحی کاتالوگ جلوه مناسب را به آن میدهیم. این رنگ ها را میتوان با توجه به زمانبندی کاتالوگ هم انتخاب کرد. به طور مثال اگر کاتالوگ برای فصل خاص یا موضوعی خاص باشد برای ارتباط بیشتر با موضوع الهام گرفتن از رنگ های آن کاری حرفه ای است.

برای نوع فونت طراحی کاتالوگ لازم نیست حتما  بزرگ ترین اندازه استفاده شود. در این صورت زیبایی تصاویر از دست میروند. پس بهترین راه خط دار کردن فونت یا چرخش نوشته و یا استفاده از رنگ ها مناسب است.

در طراحی کاتالوگ صنعتی  توجه به مخاطب مهم ترین گزینه است.

نمونه طراحی کاتالوگ در تهران رسانه هنر برتر

آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ در ابتدا به صورت نیمه حرفه ای با توجه به موضوعی که دارد بیشتر توسط حالت های آماده انجام میشود. در واقع زمان کمتری میگیرد و نمونه آماده تغییرات کمتری هم لازم دارد. اما نمونه آماده برای همه افراد مناسب نیست. بلکه برای طراحی حرفه ای به صورت جداگانه و شخصی طراحی انجام شود. به خصوص برای کمپانی های بزرگ این تغییرات انحصاری است. در نتیجه دقت بالاتری هم لازم دارد. ظرافت کار حرفه ای کمی بیشتر است. به طور کلی نکات زیادی برای یادگیری وجود دارد اما در ادامه منابع معتبر و موارد مهم را بررسی میکنیم.

یادگیری طراحی کاتالوگ حرفه ای

برای آموزش مبحث ای جدید همیشه به دنبال کتاب ها برای یادگیری میرویم. اما کتاب ها محدودیت های زمانی دارند و تنها اصول اصلی را بیان میکنند. به طور کلی یک کتاب از زمانی که نوشته میشود تا چاپ شود زمان زیادی طول میکشد.

در این زمان شاید برخی تکنیک ها تغییر کند اما اصول پایه تغییری ندارد. پس برای آموزش موارد اصلی کتاب گزینه خوبی است. اگر هم در دسترسی به اینترنت مشکل دارید باز هم کتاب گزینه مناسب شما است.

پس از یادگیری هر مرحله باید آن را امتحان کنید تا با چالش های احتمالی رو به رو شوید. استفاده از دوره های آنلاین پیشرفته برای طراحی کاتالوگ راه بهتری است. در کنار یادگیری با قرار گرفتن در چالش های عملی از مدرس کمک میگیرید و مشکل شما با بررسی فردی متخصص رفع میشود.

اما برخی دوره های آنلاین تنها شامل ویدئو های آموزشی است و خبری از رفع اشکال نیست. در اینجا به کمک آپارات و یوتیوب باید راه حل خود را پیدا کنید. در فتوشاپ و برنامه های دیگر افراد زیادی هستند که متخصص باشند در نتیجه جواب خود را با کمی جستجو پیدا میکنید.

برای یادگیری حرفه ای طراحی کاتالوگ با نمونه های قوی بیشتر آشنا شوید. به طوری که هرچه بیشتر چشم شما به آنها عادت کند در ذهن شما به عنوان ایده ثبت میشود. در موضوعات مختلف ایده ها و سبک طراحی متفاوت است. در قدم اول سبک خود را انتخاب کنید و در همان مقطع پیشرفته شوید.

طراحی کاتالوگ حرفه ای نیاز به ایده های کاربردی و خاص دارد.

نمونه طراحی حرفه ای کاتالوگ رسانه هنر برتر

ایده طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ با توجه به نکاتی مثل شرایط و مکان انجام میشود. به عنوان مثال کاتالوگ یک نمایشگاه با کاتالوگ آموزشی موسسه علمی متفاوت است. در هر دو امکان وجود خلاقیت بالا است اما با توجه به مخاطبین این خلاقیت باید اعمال شود.

در موسسه اگر  کاتالوگ مخصوص کودک و نوجوانان باشد پس خلاقیت در بسته بندی یا طراحی نگاه آنها را جذب میکند. این کار در نمایشگاه کتاب هر سال به شکلی متفاوت انجام میشود. اما در نمایشگاه ماشین افراد به دنبال نوآوری و تکنولوژی جدید هستند پس با طرحی پیچیده نباید ذهن آنها را گمراه کرد. خلاقیت در جای نامناسب به اندازه کافی تاثیر مثبت ندارد.

هدف و شرایط برای ایده خلاقانه طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ با توجه به هدف اصلی آن انجام میشود. پس در مرحله اول هدف از طراحی باید مشخص باشد. هدف در بیشتر مواقع انتشار اطلاعاتی جدید در قالب آموزش یا موارد دیگر است.

این اطلاعات مخاطبین مخصوص به خود را دارد و باید با توجه به مخاطبان خود طراحی را انجام دهید.  پس از آن لازمه یک طراحی خوب آشنایی کامل با محصول است. سعی کنید از ویژگی های اصلی محصول یا خدمات در طراحی استفاده کنید.

این ایده هم کاربردی است و هم کسل کننده محسوب نمیشود. از جمله مواردی که در صفحه اولیه جلد کاتالوگ دیده میشود فونت های اصلی و عناوین است. این عناوین باید نه خیلی بزرگ باشند و نه خیلی کوچک البته انتخاب فونت هم مهم است. فونت اصلی باید خوانا باشد.

از رنگ های هم خانواده رنگ سازمانی خود کمک بگیرید تا هم با طراحی کاتالوگ همراه باشد و هم خوانایی را بیشتر کند. از استفاده تک کلمه های بزرگ جلوگیری کنید. یک کلمه برای طراحی هیچ هدف کاملی را نمایش نمیدهد بلکه با جمله اصلی یا شعار سازمانی کاتالوگ را طراحی کنید.

از جملات ناقص دوری کنید و سعی کنید جملات شما کامل و با محتوا باشد. پس وقت را تلف نکنید و زود به هدف اصلی طراحی اشاره کنید. در طراحی کاتالوگ به کمک برند خود ایده ها خلاقانه تولید کنید.

طراحی کاتالوگ به کمک نام برند یکی از روش های ساخت کاتالوگ خلاقانه است.

طراحی کاتالوگ آنلاین

برنامه هایی مثل فتوشاپ برای طراحی کاتالوگ خروجی با کیفیت و منحصر به فردی به ما میدهند. اما اگر تخصص لازم را ندارید و برای طراحی دنبال طرح های خیلی خاص نیستید بهترین گزینه طراحی آنلاین کاتالوگ به کمک وب سایت های طراحی است.

این وب سایت ها به صورت آنلاین طرح مورد نظر شما را با کمی تغییرات در کمترین زمان تحویل میدهند. البته با توجه به نوع تنوع آنها انتخاب کمی سخت است. با انتخاب دسته بندی مورد نظر خود گزینه کاربردی را انتخاب کنید.

طراحی کاتالوگ به صورت آنلاین چگونه است؟

طراحی کاتالوگ آنلاین خیلی ساده است. ابتدا نمونه پیش فرض خودتان را انتخاب کنید البته بخش انتخاب از میان انبوهی از مدل های پیش فرض کمی سخت است. بعد از این مرحله فایل لوگو را قرار دهید. پس از آن با اضافه کردن رنگ سازمانی خود دیگر کار تمام است.

اگر توضیحاتی مثل آدرس و شماره تلفن را بخواهید به راحتی به فایل اصلی اضافه میشود. این فایل در قالب مورد نظر شما قابل دانلود است و حالا فایل ست اداری آماده چاپ است. این روش با کمترین هزینه و در کمترین زمان به شما یک فایل کامل را ارائه میکند.

البته اگر فایل لایه باز را برای تغییرات در آینده بخواهید، این کار ممکن نیست. در طراحی کاتالوگ آنلاین فایل به صورت قفل شده ارائه میشود و پس امکان تغییر خاصی برای شما وجود ندارد. اما استفاده از آنها به عنوان طرح اولیه انتخاب خوبی است.

به علاوه برای کاهش هزینه استفاده از طراحی کاتالوگ به صورت اینترنتی توجیه خوبی است. نکته دیگر بخاطر وجود تنوع در طراحی در نهایت طرح مشابه کمتر است. طراحی های آنلاین معمولا انتخاب های محدود تری هم به ما میدهند.

به عنوان مثال بیشتر آنها یک سری قوانین را رعایت میکنند و خبری از قوانین خاص برای موارد مختلف نیست. مثلا  طراحی اداری و طراحی صنعتی هر دو با هم مشابه نیستند. اما به صورت آنلاین این خروجی همه آنها مشابه است.

طراحی کاتالوگ آنلاین ظاهری ساده و کاربردی دارد.

طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ برای طراحی کاتالوگ ابزار های مختلفی دارد. این برنامه کمک می کند همه افراد با سطح دانش مختلف از آن استفاده کنند. در نتیجه برای همه افراد گزینه مناسبی است. به علاوه اینکه امکان تغییر لایه ها برای آن وجود دارد.

پس تغییرات را برای طراح آسان تر میکند. به طور کلی طراحی با فتوشاپ انتظارات مختلف را برآورده میکند. اگر دنبال طراحی ساده و اداری باشید فتوشاپ در اینجا است تا بهترین ابزار ها را در اختیار شما بگذارد. اما در طراحی گزینه زمانبندی هم مهم است. پس در زمان کمتر باید طرح آماده شود.

ویژگی های نرم افزار فتوشاپ در طراحی کاتالوگ چیست؟

در سال 2020 بخاطر اتفاقاتی که پیش آمد روند طراحی هم تغییر کرد. این تغییرات بر طراحی کاتالوگ هم تاثیر گذار بود. برنامه هایی که رابط کاربری بهتری داشتند در صدر لیست استفاده کاربران قرار گرفتند.

این موضوع یعنی هر چقدر طراحی با برنامه آسان تر باشد بهتر است. اما نکته قوت فتوشاپ در کاربران زیاد آن است. این یعنی اگر به مشکلی بر بخورید حتما کاربری به صورت ویدئو یا ولاگ خبری درباره آن صحبت کرده و در بین انجمن طراحان افراد خبره زیادی هستند.

پس افراد حرفه ای بیشتری وجود دارد تا شما را راهنمایی کنند. این نکته مزیت محسوب میشود اما طراحی کاتالوگ با کیفیت کمی سخت میشود. نکته بعدی راحتی کاربر است. فضای کاربری فتوشاپ دسته بندی مناسبی دارد که فرد را گیج نمیکند.

در نتیجه برای افراد تازه کار هم خوب است. فضای کاربری فتوشاپ به صورت پیش فرض مشکی است. این رنگ کمتر چشم را اذیت میکند پس اگر زمان طولانی ای را باید در کنار کامپیوتر باشید به این نکته هم توجه کنید. طراحی کاتالوگ با توجه به نوع آن قوانین مختلفی دارد.

برای مثال در صفحه اصلی عناوین چگونه ذکر شوند و در کجا قرار گیرند. معمولا این موارد توسط طراح انجام میشود ولی فتوشاپ هم به شما در اندازه گیری ها کمک میکند.

طراحی کاتالوگ با فتوشاپ برای همه افراد با دانش متفاوت گزینه خوبی است.

قیمت طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ دسته بندی های مختلفی دارد. به عنوان مثال موارد مختلفی روی هزینه تاثیر گذارند. یکی از این موارد نوع نرم افزار است. که به اندازه حرفه ای بودن کاتالوگ انتخاب میشود. مورد بعدی نوع طراحی است. در هر شرکتی یا موسسه ای طراحی قوانین خاص خود را دارد.

برای مثال در شرکت های اداری انتظار طراحی گرافیکی بالا نیست و بیشتر تمرکز بر محتوا چاپی است. پس انتخاب سطح حرفه ای یا نیمه حرفه ای بر قیمت ها تاثیر گذار است. مورد بعدی افکت های مورد استفاده در طراحی است. به عنوان مثال اگر یک عکس با نرم افزار paint طراحی شود و یک عکس با نرم افزار فتوشاپ طبیعی است که کیفیت آنها متفاوت است.

موارد تاثیر گذار بر قیمت طراحی کاتالوگ

برای طراحی کاتالوگ باید در ابتدا هدف خود و استراتژی را مشخص کنیم. این کار ما را در دسته بندی مناسب یعنی حرفه ای یا نیمه حرفه ای قرار میدهد. این کار به طراح گزینه های مناسب را نشان میدهد در نتیجه مناسب ترین طرح را برای شما میزند.

این هزینه ها برای زمانی است که در ابتدا پس از تایید استراتژی طراح به شما نمونه ها اولیه را میدهد و پس از آن فایل اصلی طراحی با رعایت نکات ذکر شده تحویل داده میشود. برای انتخاب حتما نمونه های قبلی طراح را چک کنید.

معمولا طراحان بهترین مشتریان خود را به عنوان طرح نمونه در اختیار افراد دیگر میگذارند. پس اعتبار در طراحی بر کیفیت آن نقش دارد. موارد دیگر مثل جنس کاغذ هم بر طراحی تاثیر دارد. برای مثال اگر کاغذ شما مناسب طراحی نباشد کیفیت طراحی پایین میاید. پس باید به هزینه کاغذ چاپی هم توجه شود.

طراحی کاتالوگ با توجه به نوع کیفیت قیمت های مختلفی دارد.

قالب طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ چند وجه دارد. در نگاه اول زیبایی آن به چشم میخورد. اما زیبایی به معنای استفاده از همه افکت ها و طرح ها نیست. بلکه با رعایت اصول اصلی طراحی در کنار نظم و سادگی این زیبایی اعمال شود. پس اگر زیاد هم طرح ما ساده باشد مخاطب خود را از دست میدهیم. در صفحه اولیه فونت ها و نوع نوشتار شاید کلیدی ترین بخش باشند. اما در همین قسمت هم نباید زیاده روی کرد بلکه به شکلی واضح عنوان کاتالوگ را باید ذکر کنید. سپس با توجه به تعداد صفحات و تصاویر اصلی طراحی را انجام دهید. هر صفحه مقیاس مشابه ای دارد برای هر دو بخش محتوا و تصویر باید فضای یکسان و کافی وجود داشته باشد.

پوسته اصلی در طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ با توجه به نوع کاتالوگ انواع مختلفی دارد. برای مثال کاتالوگ آموزشی با کاتالوگ لباس متفاوت است. با توجه به صفحه هایی که کاتالوگ دارد باید از فضا استفاده درست و بهینه کرد. این فضا ویژگی های خاص خود را دارد. طراحی و ترکیب رنگ ها در صفحه اصلی نقش زیادی دارد پس با در نظر گرفتن این ویژگی باید جایی مناسب را برای محتوا در نظر گرفت. اما این موضوع چرا تا این حد مهم است؟ زمانی که کاتالوگ چاپ میشود یعنی نسخه پایانی با تمام ویژگی ها آماده است. اگر رنگ ها مناسب نباشند و با کیفیت کاغذ همخوانی نداشته باشند کلیه زحمت ها هدر میرود. برخی از رنگ ها در کاغذ روغنی جلوه بهتری دارند پس کیفیت کاغذ را فراموش نکنید. در یک کاتالوگ با کیفیت عکس های با کیفیت هم داریم.

در نتیجه قالب کلی در طراحی کاتالوگ عکس ها و متن است. فضای قرار گیری متن و تصویر با توجه به اندازه صفحه فرق دارد اما معمولا در کنار هر تصویر توضیحاتی هم داریم. پس عکس مناسب را با متن مناسب هماهنگ کنید.

قرارگیری عکس باید به صورتی مشخص و با کیفیت باشد پس عکس با رزولوشن بالا مناسب است. در صفحه اصلی با عکسی مناسب طراحی را شروع کنید البته اگر از تصویر سازی برای این بخش استفاده کنید ظاهر اصلی متفاوت میشود. در صفحات بعدی  نسبت به قرار گیری هر بخش به صورت به هم پیوسته و هماهنگ تصمیم گیری کنید. در صفحه پایانی به کمک لوگو یا بخشی از عکس اصلی طراحی کاتالوگ را کامل کنید. در طراحی کاتالوگ به همخوانی کاغذ و رنگ ها توجه کنید.

نرم افزار طراحی کاتالوگ

نرم افزار طراحی کاتالوگ با توجه به موضوع و خلاقیت گرافیست انتخاب میشود اما اگر طراحی ساده تر باشد از نرم افزار های طراحی ساده هم میتوان استفاده کرد. در واقع ابزار های آنلاین طراحی برای کاتالوگ وجود دارد اما یک فرد حرفه ای از نرم افزار استفاده می کند.

با این وجود نسبت به سطح تبحر طراح این موضوع بررسی میشود و تفاوت چندانی نسبت به این اینکه کدام نرم افزار بهتر است وجود ندارد. با این حال خروجی کاتالوگ مهم است.

نرم افزار طراحی کاتالوگ حرفه ای

نرم افزار طراحی کاتالوگ برای گرافیست ها اهمیت بالایی دارد. از این جهت انتخاب یک نرم افزار حرفه ای مثل فتوشاپ به آنها کمک زیادی میکند. این برنامه ابزار های لازم و کافی را در اختیار طراح قرار میدهد. تا با خلاقیت خود در عین سادگی کاتالوگ را طراحی کند.

نرم افزار طراحی کاتالوگ لزوما نباید حرف ای باشد اما نرم افزار حرفه ای مثل فتوشاپ همه ابزار ها را در یک جا به صورت یکسان دارد. پس لازم نیست خروجی را یک برنامه به برنامه دیگر ببرید. استفاده از جدید ترین نسخه برنامه همیشه مزیت ها و معایب هایی دارد.

استفاده از ابزار جدید باعث تغییر میشود ولی آشنایی با آنها مسئله دیگری است. از طرفی دیگر اگر با مشکلی رو به رو شوید شانس کمتری برای حل مشکل دارید. از این لحاظ کمی کلافه کننده است ولی استفاده از نرم افزار طراحی کاتالوگ به صورت حرفه ای همیشه ارزشش را دارد تا در نهایت خروجی کار جذاب و گیرا باشد.

فتوشاپ به صورت لایه به لایه تغییرات را انجام میدهد تا در صورت نیاز به راحتی تغییر کنند. این کار هم خلاقیت بیشتری به طرح میدهد و هم امکان تغییر برای گرافیست به راحتی فراهم است. یکی از مزایا فتوشاپ تغییرات رنگ و نوع زمینه است که رنگ ها به شکلی خوب تغییر می کنند. اما ترفند های فتوشاپ خیلی بیشتر است.

فتوشاپ یک نرم افزار طراحی کاتالوگ حرفه ای است.

طراحی بسته بندی