مهمترین نکات در عکاسی از محصولات غذایی

مهمترین نکات در عکاسی از محصولات غذایی

عکاسی از غذا چالشی است زیرا قطعات متحرک زیادی را شامل می شود . شما باید نور ، ترکیب بندی ، نوردهی و عناصر فنی که برای گرفتن نوردهی خوب لازم هستند را در نظر بگیرید . زیرا پس از مدتی غذا در بشقاب و یا ظرف خود ظاهر اولیه اش را از دست می دهد .

طراحی بسته بندی مهمترین نکات در عکاسی از محصولات غذایی
طراحی بسته بندی مهمترین نکات در عکاسی از محصولات غذایی

عکاسی صنعتی

از زمانی که گوشی ها پیشرفته شده است و تقریبا تمامی مردم از آنها استفاده می کنند بسیاری علاقه مند  به گرفتن عکس از غذا هستند و برای برخی به یک حرفه تبدیل شده است که به آن فودتو گرافی می گویند .

اما نکته اصلی اینجاست که عکاسی غذایی حرفه ای به بازاریابی حرفه شما کمک می کند و بازخوردهای لازم در فروش محصولات غذایی را به همراه دارد .

عکسهای تبلیغاتی غذا همچنین برای بخش زیادی از مردم جامعه که به غذا و خوراکی ها علاقه دارند همیشه جذاب است .

یک عکس تبلیغاتی موفق در بخش صنایع غذایی می تواند چنان تاثیری بر بازار هدف داشته باشه که برای مدت ها  برند در ذهن مردم باقی بماند .

موارد زیر برخی از اصول اساسی عکاسی از غذای خوب است که به گرفتن عکس های غذایی عالی به شما کمک خواهد کرد .

چند نکته آسان برای عکاسی از غذا

 – نور :

نور طبیعی روز بهترین نور را ارائه می دهد . ترکیب طبیعی نور و سایه ها عمق خوبی به تصویر می بخشد . فقط از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید زیرا معمولاً خیلی روشن است . در عوض ، می توانید در کنار پنجره ای که نور کمی فیلتر شده دارد  و فقط از یک نقطه مبدا به داخل جریان می یابد ، عکس بگیرید .

– پس زمینه آن را ساده نگه دارید :

شما می خواهید تمرکز روی غذا باشد و نه محیط اطراف آن . با این حال اگر پس زمینه سوژه غذایی شما شلوغ بود می توانید فوکوس را بر روی غذا تنظیم کنید و دور آن را مات کنید .

– به دنبال بهترین زاویه برای سوژه خود باشید:

برای ظروف آبکاری شده ، بهترین زاویه از بالا است زیرا نمای کاملی از سوژه ارائه می دهد .

سعی کنید نوشیدنی ها ، کیک ها و سایر مواد غذایی “بلند” را از زاویه کنار و یا بالا عکاسی کنید تا به خوبی نشان دهنده محتویات وظاهر نوشیدنی باشد . با این حال برای تمامی سوژه ها زاویه ای را پیدا کنید که نقاط نور را بهتر جذب می کنند .

در مورد گرفتن عکس های مداوم تردید نکنید . چندین عکسی که از زوایای مختلف می گیرید ، مطمئناً عکسی پیدا خواهید کرد که واقعاً خوشمزه به نظر می رسد. شما باید به گونه ای عکاسی  کنید که عکس های غذای شما واقعاً خوشمزه به نظر برسد.

– بهترین مکان قرار گیری سوژه در کادر را پیدا کنید :

انجام این کار باعث جلب توجه به اشکال و خطوط مختلف سوژه می شود. همچنین ، همیشه نیازی نیست که سوژه را در مرکز کادر قرار دهید . قرار دادن اشیاء را آزمایش کنید تا ببینید کدامیک به بهترین شکل به زیباترین تصویر نهایی می رسد .

و در نهایت می توانید یک عنصر انسانی وارد کادر کنید .

بازو یا دست خود را در عکس قرار دهید تا نشان دهید که غذا فقط برای قدردانی بصری نیست بلکه برای رضایت کامل انسان است .

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
, , ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی لوگو با اسم فارسی برای برند شخصی
نوشتهٔ بعدی
بهترین شرکت طراحی لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست