انواع سازه های تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی که به یکی از روش های تبلیغاتی آفلاین نیز شناخته می شود، به شیوه ای برای ترویج محصولات، خدمات یا برندها اشاره دارد که تاثیرات مثبت و اعتباری پایداری دارد. این شامل گنجاندن پیام‌ها، تصاویر و المان ها در کمپین‌های تبلیغاتی برای جلب توجه مصرف‌کنندگانی است که آگاهی محیطی و تبلیغات محیطی را در اولویت قرار می‌دهند.
هدف تبلیغات محیطی افزایش آگاهی در مورد محصولات و برندها، تشویق رفتارهای پایدار و نشان دادن تعهد شرکت به پایداری است. اغلب شرکت ها و برندها برای بیشتر دیده شدن توسط کاربران در محیط و مکان های مختلف این تبلیغات را مورد هدف قرار میدهند. می توانید جهت استعلام قیمت تبلیغات محیطی در اصفهان و قیمت بیلبورد تبلیغاتی در تهران کلیک کنید و یا با شرکت رسانه هنر برتر جهت مشاوره تماس بگیرید.

اهداف تبلیغات محیطی می تواند متفاوت باشد. برخی از شرکت ها ممکن است از آن در درجه اول به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای متمایز کردن محصولات یا خدمات خود از رقبا و جذب مصرف کنندگان استفاده کنند. برخی دیگر ممکن است واقعاً هدفشان آموزش و الهام بخشیدن به مصرف کنندگان برای انتخاب های پایدارتر باشد. تبلیغات محیطی با توجه به نوع مخاطب و درخواست های آگهی دهنده با ابزارهای مختلفی در محیط ها و مکان های محتلفی قابل ارائه هستند که در ادامه با انواع ابزارها و سازه های تبلیغات محیطی آشنا می شویم.

انواع سازه های تبلیغات محیطی چیست؟

لمپوست بنر تبلیغاتی

لمپوست تبلیغاتی یک سازه تبلیغاتی که معمولا در جاده ها و بلوار ها به صورت ایستاده در دو طرف چراغ برق نصب میشود. لمپوست را عموما در سایز 1 در 3 متر به صورت مستطیل شکل ساخته می‌شود و بنر تبلیغاتی روی آن نصب میشود. البته در سایزهای متفاوت نیز قابل ساخت است. این نوع سازه تبلیغاتی طرفداران بسیاری دارد و با قیمت مقرون بصرفه ارائه میشود.

لمپوست بنر تبلیغاتی

بیلبوردهای تبلیغاتی

سازه هایی که به عنوان بیلبورد شناخته می شوند. این سازه‌ها معمولاً در مناطق پرترافیک مانند کنار بزرگراه‌ها، خیابان‌های شلوغ یا در مکان‌های شهری برجسته قرار دارند. بیلبوردها برای جلب توجه رهگذران و ارائه پیامی مختصر به مخاطبان گسترده طراحی شده اند. آنها معمولاً دارای جلوه های بصری چشم نواز، گرافیک های جسورانه و متن مختصر هستند تا پیام تبلیغ کننده را در یک بازه زمانی محدود به طور مؤثر منتقل کنند. می توان از آنها برای تبلیغ محصولات، خدمات، رویدادها یا افزایش آگاهی در مورد یک نام تجاری یا برند استفاده کرد.

بیلبوردها در اندازه ها و فرمت های مختلفی از جمله بیلبوردهای سنتی استاتیک، بیلبوردهای دیجیتالی عرضه می شوند. بیلبوردهای استاتیک سنتی شامل یک پوستر چاپ شده است که به یک پانل بزرگ متصل است، در حالی که بیلبوردهای دیجیتال از نمایشگرهای الکترونیکی برای نمایش تبلیغات متعددی که به صورت دوره ای تغییر می کنند، استفاده می کنند.

یکی از مزایای کلیدی تبلیغات بیلبورد، توانایی آن در دستیابی به مخاطبان گسترده، از جمله عابران پیاده و رانندگان است. می تواند آگاهی از برند ایجاد کند، دید را افزایش دهد و پیام هایی را به طیف متنوعی از افراد برساند. علاوه بر این، بیلبوردها را می‌توان به صورت استراتژیک در مکان‌هایی قرار داد که مخاطبان هدف احتمالاً آن‌ها را مشاهده می‌کنند و اثربخشی کمپین تبلیغاتی را به حداکثر می‌رسانند.

با این حال، تبلیغات بیلبورد محدودیت هایی نیز دارد. زمان نوردهی کوتاه و نیاز به درک سریع به این معنی است که پیام ها باید مختصر و از نظر بصری قانع کننده باشند. علاوه بر این، اثربخشی تبلیغات بیلبورد می‌تواند بسته به عواملی مانند مکان، الگوهای ترافیکی و استقبال مخاطب از تبلیغات در فضای باز متفاوت باشد.

بیلبوردهای تبلیغاتی

در سال‌های اخیر، بیلبوردهای دیجیتال به دلیل توانایی در نمایش محتوای پویا، ارائه به‌روزرسانی‌های تبلیغاتی در زمان واقعی، و ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر به تبلیغ‌کنندگان از نظر زمان‌بندی و هدف‌گیری، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. این نمایشگرهای دیجیتال می توانند انیمیشن ها، فیلم ها و عناصر تعاملی را در خود جای دهند و تعامل و تاثیر را افزایش دهند.
به طور کلی، تبلیغات بیلبورد یک شکل برجسته و تاثیرگذار از نظر بصری از تبلیغات در فضای باز باقی می ماند و به برندها اجازه می دهد تا به مخاطبان وسیعی دست یابند و آگاهی از برند را در مناطق پرتردد ایجاد کنند.

استندهای تبلیغاتی

تابلوهای استند تبلیغاتی به شکل مستطیلی و در طرح ها و ابعاد مختلف قابل ساخت است . استند های تبلیغاتی را می توان در هر جایی از سطح شهر نصب کرد. شما می توانید با یک هزینه مناسب و مقرون به صرفه برند و محصولات و خدمات خود را به تعداد زیادی از مخاطبان در مناسب ترین مکان ارائه دهید.

استندهای تبلیغاتی

نصب تابلو تبلیغاتی پل های عابر پیاده

یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغات محیطی استفاده از سازه های پل های عابر پیاده در سطح شهر و یا حتی خارج از شهر است. می توان گفت یکی از بهترین انواع تبلیغات بیلبوردی، تبلیغات بر روی عرشه یا سازه پل‌های عابر پیاده است که بازخورد بسیار خوبی را برای آگهی دهنده داشته است. پل‌های عابر در مکان های شلوغ و روی گذرگاه‌های اصلی بهترین مکان برای تبلیغات محیطی محسوب می‌شوند. این نوع تبلیغات در جاده‌ها و مقابل دید رانندگان وسایل نقلیه و مسافرانی است که توسط این وسایل جابجا می شوند قرار دارد و براحتی می توانند آن را ببینند.

نصب تابلو تبلیغاتی پل های عابر پیاده

تلویزیون های تبلیغاتی

حتما تا به حال برخی از این تلویزیون ها هنگام عبور از خیابان و یا جاده هنگام رانندگی دیده اید و توجه شما را جلب کرده اند . تلویزیون های تبلیغاتی نوعی جدید از بلیبورد ها را برای تبلیغات محیطی ارائه می دهند که به صورت دیجیتال تبلیغات را با زمان بندی مشخص نمایش می دهد. نمایشگر‌ها یا تلویزیون‌های تبلیغاتی با یک LED بزرگ تبلیغات را مانند تلویزیونی که در منزل دارید در معرض دید عموم قرار میدهد.

لایت‌بوردهای تبلیغاتی

لایت بوردها تبلیغاتی هستند که در سازه آن ها نور و روشنایی تعبیه شده است که در فضاهایی که نور کمتری دارد مانند مترو و در شب راحت تر قابل مشاهده باشند. لایت بوردها در تمامی سطح شهر و در خیابان ها قرار دارند و در طول شبانه روز به خوبی دیده میشوند و در تبلیغات محیطی تاثیرگذار هستند.

تبلیغات روی بدنه اتوبوس های شهری

می توان گفت این نوع تبلیغات ، بیلبوردهای سیار بر روی وسایل نقلیه هستند و در مناطق خاصی هدایت می شوند تا به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کنند . یکی دیگر از تبلیغات محیطی و خلاقانه استفاده از بدنه اتوبوس ها که با چرخش در سطح شهر به راحتی در معرض دید بسیاری از افراد و مخاطبان قرار میگیرند. با ایجاد طرحی خلاقانه و رنگارنگ روی بدنه وسیله نقلیه و تردد آن در سطح شهر توجه بسیاری از افراد جلب میشود و بدون شک در بازخورد تبلیغات تاثیرگذار است.
تا اینجا روش ها و سازه های مختلفی برای تبلیغات محیطی را بررسی کردیم اما روش های دیگری از جمله تبلیغات در مراکز خرید و مجتمع های تجاری ، تبلیغات در هتل ها ، تبلیغات بر روی ساختمان ها و… وجود دارد که بستگی به خواسته آگهی دهنده و مخاطب هدف برند انتخاب می شوند.

تبلیغات بدنه اتوبوس

بهترین روش تبلیغات محیطی چیست؟

زمانی می توانید بهترین روش تبلیغات محیطی را انتخاب کنید که مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و محیطی که بیشتر این مخاطبان در آن قرار دارند را انتخاب و تبلیغات خود را در معرض دید آن ها قرار دهید. برای مثال زمانی که شما می خواهید قطعات ماشین را تبلیغ کنید مخاطبان هدف شما رانندگان و افرادی که با ماشین ها سروکار دارند پس بهترین مکان برای شما ممکن است جایگاه های سوخت باشد. اما این نکته را در نظر داشته باشید انواع سازه تبلیغاتی محیطی هر کدام میزان بازخورد و تاثیرگذاری خود را دارند و با تحقیق و بررسی در رابطه با میزان تاثیرگذاری هر کدام از تبلیغات محیطی بهترین روش تبلیغات محیطی را انتخاب کنید.

با توجه به سابقه چندین ساله شرکت هنر برتر در اجرای تبلیغات محیطی می توان گفت بیلبوردهای تبلیغتی ، استرابورد، و تبلیغات در پل های عابر پیاده بیشترین طرفداران و درخواست کنندگان را دارد. چرا که در بهترین نقاط شهر و پرتردد و پر رفت و آمد نصب شده اند و میزان قابل توجهی از مخاطبان را هدف  قرار میدهند.

به طور کلی تبلیغات محیطی همیشه و به اجبار در معرض دید مخاطبان هدف قرار میگیرند با طراحی یک بیلبورد اثرگذار و جذاب می توانید مخاطبان خاص خود را جذب کنید. تبلیغات محیطی از دیرباز موثرترین روش های تبلیغات برند و محصولات بوده اند و بازخورد آن ها ثابت شده است . در صورتی که تصمیم به اجرای تبلیغات محیطی برای کسب و کار خود را دارید می توانید جهت مشاوره و ثبت سفارش تبلیغات محیطی با شرکت رسانه هنربرتر تماس بگیرید.

Rate this post
نوشتهٔ پیشین
اصول طراحی پاکت نامه
نوشتهٔ بعدی
موکاپ کارت ویزیت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.